Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Napirend!? Leírnátok mit...

Napirend!? Leírnátok mit szoktatok csinálni nagyobb (15-16 hós) babátokkal egész nap?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kislányom, a napirend a következő:

Reggel 5-6 között kel, akkor átjön az ágyunkba, alszunk együtt 7-8-ig. Utána reggeli, majd én mosogatok, kiteregetek, addig ő elvan magában vagy a tesójával. 10-kor megyünk le, játszótér, vásárlás. Valamivel dél előtt jövünk fel, hogy 12-kor ehessünk, és mehessen aludni. Sajnos nem alszik túl sokat, 1-1,5 órát, és ez alatt sem nagyon haladok a házimunkával, mert a nagytesója már nem alszik du., és ilyenkor inkább vele foglalkozom. Felkel, akkor játszunk, közben elvégzem az aznapi házimunkát, ha kell, főzök másnapra (igyekszem két napra főzni), uzsi, majd újra lemegyünk. Vacsi fél 7-kor, 7-kor fürdés, mese stb, jó esetben fél 9-kor már alszik, de ezzel mostanában bajok vannak.

Nagyon szeret plüssállatokkal játszani, és mesét hallgatni, de a maga módján néha gyurmázni és rajzolni is szokott.

2013. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi ebben a korban:

- játszótereztünk

- sétáltunk a városban (Margit - sziget, Hősök tere, Budai vár, etc). Mondjuk a lányom ahogy járt nem ült meg a b.kocsiban, így 1 évesen már nem használtuk.

- formabedobóztunk

- fakirakóval játszottunk

- "rajzoltunk"

- könyveket nézegettünk, mondtam, hogy mi micsoda

- fél órát mesét néztünk (kedveznce mai napig: Caillou)

- pakoltuk a befőttesgumikat, kockákat, papírlapokat, plüssöket, játékokat, köveket egyik dobozból a másikba

- kutyát sétáltattunk (van egy tacsink)

- motorozott a mellettünk lévő templom körül. Mai napig meghallgatjuk a "bim-bam"-ot, mert imádja.

- virágot ültettünk. Azaz, ő segített a lapátjával belerakni a földet a ládába. Ez egy fél napos program volt hetente.


És még rengeteg mindent kitaláltam.

Most 2 múlt, de már itthon "unalmas", így szó szerint csak aludni és enni járunk haza. :))

2013. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

14,5 hónapos a fiam, nálunk így néz ki egy nap:

Reggel 8-kor kel, reggeli, utána játszik, én közben megcsinálom a mosást, teregetést, ami házimunka éppen van. 10-kor megyünk sétálni, fél 12 körül érünk haza. Ebéd, déltől alvás fél 4-4-ig (most van, hogy előbb ébred, mert fogzik). Uzsonna aztán játék, van, hogy elmegyünk a férjem elé és vele hazasétálunk. Fél 8-kor fürdés, vacsora és alvás reggelig.

2013. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!