Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet két gyereket egyformán...

Lehet két gyereket egyformán szeretni? Második lányomat várom, akartuk is, de most terhesen olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy mi lesz a nagyobb lányommal.

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok. És már most sokszor emésztam magam, hogy mi lesz a nagyobbal. Voltunk nemrég vidámparkba, és nem ülhettem be vele egx csomó mindenbe ugyebár terhesen, és olyan rossz volt azt mondani, hogy hát a tesód miatt most nem lehet...! És tudom ha megszületik, várja ő is de el lesz nyomva, mégha nem is direkt, és bevonom őt mindenbe amibe csak lehet, pelenkázás fürdetés, meg ilyesmi. De én annyira oda vagyok a lányomért, hogy el se tudom mondani, el se tudom képzelni, hogy én a kicsinek prüntyögök, és ő meg csak nézze. Meg egész nap csak azt fogja látni, hogy az anyja csak szoptat, tisztába rak, büfiztet, fej. Már sajnálom előre. És nekem mindig ő marad az én kicsi kislányom. Borzasztó anya leszek igaz? Tök depis vagyok.
2009. jún. 12. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Dehogy leszel!:) Ahogy írtad mindenbe bekell vonni őt is, bízz rá apróbb feladatokat (attól függ hányéves, gondolom még ő is kicsi) például amíg elmész wc-re kérd meg, hogy figyeljen a picire, vagy vigye oda neked a pelust, az ölébe ültetheted a picit meg hasónlók :).

Ne félj nem vagy rossz anya, sőtt nagyon jó anya vagy, hogy már ezen gondolkozol! :)

2009. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

5,5 éves lesz mikor születik a pici.

Tegnap este is tök fáradt voltam, épphogy lefeküdtem, a lányom szólt hogy éhes, és teljesen kiakadtam, hogy 1 percre se tudok lepihenni. És ő erről mit sem tehet, mert szegénykémet azért szidtam mert éhes volt...

2009. jún. 12. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne depiz. Az nem segít. A lányodnak nem kell mindent a úgy megtudnia, hogy minden a kistesó miatt van. Az alakváltozással is magyarázhaton, meg más tünetekkel. Elöször is kezdeti időkben a pici úgy is alszik. Addig bőven fogyz tudni vele játszani. Nekem még csak egy lányom van, de mivel mi a párommal testvért is terveztünk már eleve úgy nevelem, hogy nem vagyok vele állandóan. De így is mondig megölelgetem. A figyelmedet nyugodtan megtarthatod a nagynak, mivel a kicsi alkalmazkódóbb lesz. Mindig a kisebb a formálhatóbb. Már most bevezetheted, hogy bizonyos időpontokban a lányoddal foglalkozól és amit a kissebbikkel töltenél, azalatt te olvasol vagy egyébb más foglaltságot csinálsz. Ha begörcsölsz senkinek sem lesz jó. Csak lazán. Én mindig a nagyobra figyelnék. Megszokja majd a kicsi. A kicsi is kifogja követelni a magáét. A testvérhercokat nem lehet megelőzni. Sok sikert a babához
2009. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet.Az én szerelmetes nagy fiam 16 éves volt,amikor született az öccse(a pici 1 éves)...és őszintén mondom,most már 2 szerelmem van.Pedig mi aztán sok mindent megéltünk együtt a 16 év alatt,gondolhatod!Ettől függetlenül a kicsi is első látásra szerelem volt.Teljesen feleslegesen aggódsz.A szeretet nem osztódik,hanem duplázódik.És a nagy lányod nem csak nézni fogja,hanem a részes lesz a boldogságodnak,és ő is segíteni fog.Gondolom pár éves csak,de hidd el,így lesz.És Te ettől még jobban fogod imádni Őt.Szval fel a fejjel,és ne azt érezze,h ez elbizonytalanít,hanem azt,h a legjobb dolog történik majd Veletek.És persze ő mindig is az ELSŐSZÜLÖTT kicsi lányod marad.Nagyon jó egészséget,és sok boldog együtt töltött percet kívánok a kis jövevénnyel együtt!
2009. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Mindenféleképp kérj tőlle bocsánatot és mond meg neki, hogy nem miatta voltál ideges. Csináljatok közös programokat már most is, hogy szokja mond a lányodnak, hogy énekeljen a picinek aki még a pocakodban van! :)
2009. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mindegyiket szeretni, akárhány gyereked is lesz. Nekem 4 van és mindegyiket szeretem. Mindig azt szoktam mondani, hogy a szeretet nem egy torta, hogy ha több felé kell osztanod, akkor kevesebb jut egynek-egynek, éppen ellenkezőleg. Ne problémázz ilyeneken. Nem régen kérdezte már valaki, hogy hogyan lehet a testvérféltékenységet megelőzni, oda írtam, hogy én hogyan csináltam. Nálunk sokkal kevesebb idő, csak 3 és 2,5 év volt a nagyok között, mégis nagyon sok dologba bevontam őket, így aztán nem azt látták, hogy csak a pici körül forog a világ.. Ha gondolod, keress rá! Egyébként, amikor majd a pici megszületik, egészen máshogy fogod a dolgot látni, sokkal egyszerűbbnek és természetesnek. 4 gyerekes anyuka
2009. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!