Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a terhesség csak az anyának...

Ha a terhesség csak az anyának öröm, akkor a férj későbbiekben változhat, vagy ez már igy marad örökre?

Figyelt kérdés
Bár 12 éve élünk együtt 3 éve házasodtunk, férjem 2-3 évet várt volna még a babával, bár elvetetni nem szeretnénk, mert én már 31 vagyok, de érzem, hogy ez teher a számára, és egyáltalán nem örül neki. 6 hetes vagyok, nagyon sokat agyalok ezen, és az alhasi fájdalmat is ennek tudom be. Bár tudom, hogy a méhem nől, de még is retegek attól, hogy elveszíthetem a babát. Párom tudom, hogy jó apa lesz( van egy kerezstfiúnk akit imád-rajongásig 8 éves), de közben félek, hogy megundorodik tőlem és megutál azért mert ráerőszakolom és maga a tudat, hogy már csak nem ő lesz az életünkben. Volt valaki ilyen helyzetben, és megváltozott a dolog, vagy végérvényesen lemondhatok arról, hogy újra olyan lesz a családi béke amilyen ezelőtt. A részletek tudom, hogy kevesek ahoz, ho9gy bárki véleméynt tudjon mondani, de szükségem van a bátorításra, mert nagyon bánt, és ezzel csak ártok a babának. Megprobáltuk megbeszélni, és csak odáig jutotunk, hogy legyen baba, de semmi más. Azótta néma csönd, és hallgatás, nem bújik, nem közeledik, és végkép nem keresi a társaságomat. Félek, hogy elveszitem mindkettőjüket. Mit tegyek?
2008. júl. 4. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Idő kell neki, hogy elfogadja a változásokat. Ne aggódj, ha megszületik a pici, ő is másképp fog hozzáállni a dolgokhoz! Valószínűleg még fél a felelősségtől, de ez idővel biztosan változni fog. Nyugodj meg, csak pozitívan állj hozzá! Ha látja, hogy boldog vagy, szerintem hamarosan ő is az lesz veled együtt!
2008. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

31 évesen màr megengedhetsz böven magadnak egy babàt.ha neked ez öröm hàt tartsd meg.nem ajànlom hogy elvetesd,mert egy életen àt azon fogsz szenvedni.a pàrod is korban ott van hogy feltudjon nevelni egy babàt.de ha ö maga mondja hogy ne...

nem tartom szépnek.tartsd meg a babàt,ha megszületik szerintem ugyis kelleni fog neki,megutàlni ha ezért megutàlna,hàt akkorr nem is férfi .

tudod nem vagy màr tini,ha mégsem akar semmit,elkellhagyi,menj az anyukàdhoz,tesodhoz,stb àtmenetileg,mig nem talàlsz egy olyan férfit aki megérdemel téged.de ne vetesd el a babàt.valahogy ugy is lesz!!!!!!!!inkàbb a férfit veszitsd el mint a babàt.31 vagy:mégegyszer irom,nem kislàny,és ha elveteted a babàt lehet sose lesz neked többé,és lehet hogy akkor se fog életre szolni a kapcsolatod,én megtartanàm,és nem idegeskednék,söt ha màr most ilyen,a szülésig menj el rokonaidhoz,ha keres akkor szeret,ha nem akkor tudod mi van.de ülj le vele és monnd el mit gondolsz.hisz az ö gyereke van a szived alatt.ne félj beszélni!!!!!

2008. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Félek boldog lenni, mert amikor elhagytam a fogamzásgátlott(11év után)azért hogy tisztuljak és 9 honapig nagyon vágytam a gyerekre még én is úgy gondoltam, hogy ha törik ha szakad de egyedül is felnevelném. De az elmúlt hónapba már én sem akartam, mert az egésztől elvette a kedvem, és pont most mikkor belenyugodtam az egészbe lettem babás, elsőre.....annyira kétségbe vagyok esve. Nem értem, hogy miért csinálja velem ezt az élet, miért kell nekem elviselnem azt, hogy a másik fél ilyen elenséges. Szeretem...ennyi, de nagyon idegesít, hogy még csk megsem erőlteti magát, hogy elrejtse az érzelmeit.
2008. júl. 4. 18:59
 4/18 A kérdező kommentje:
A babát mindenféleképpen megtartjuk, mert nem kockáztatok. Azzal nem csak a babámat veszíteném el, hanem a férjemet is, mert tuodm, hogy meggyülölném, és ezt mondtam is neki, ő peddig azt mondta, hogy ő is szeretne de az egyik neve sír a másik nevet, és félt késalá küldeni, mert mi van ha többet nem lehet. Nem a gyerekévvel van elfoglalva hanem az életével, hogy ő már élt 27 évet és innentől kezdve vége....hát teljesen kibukott.
2008. júl. 4. 19:02
 5/18 A kérdező kommentje:
Anyuméknál élünk, egy szobában a hely sem adatott meg a gyermekválallásra, a célunk 1 1 1/2 éven belül egy pici könnyű szerkezetes házikó itt a telken mert vidéken élünk. de hitelbe nem akatunk menni, mert így is fizetünk 3-at. elég nehéz, de úgy még nem volt, hogy ne legyen valami. ezzel felelőség szakad a hátára, én is megértem az aggodalmát, de miért nem tartja magába, mások előtt csak éppen megemlíti a babát, és boldog de előttem más arcát mutatja.Becsapva érzi magát.
2008. júl. 4. 19:06
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia. Szoról szóra ezt mondta nekem is a párom, hogy egyik szeme sír, a másik nevet, mikor megtudta, hogy baba lesz. Mi nem élünk együtt, és megmondtam neki, hogy én vállalom a babát, ha kell egyedül is. Pár napig nem beszéltem vele, mert bántott a hozzáállása, de aztán jött, kérte beszéljük meg, és azóta nagyon lelkes, alig várja, hogy megszülessen. Nála az volt a gond, hogy már van két gyereke a volt feleségétől, és félt bevállalni egy harmadikat. Csak azért írom le, hogy amint halad előre a terhességed, látja nőni a pocakod, látja uh-on a babát, szerintem a te férjed is egyre lelkesebb lesz.
2008. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg .Ezek természetes gondolatok . Ha megbeszéltétek , hogy legyen baba akkor nagy baj nincs . Ő még nem érez semmit , nem tudja mi lesz , hogy lesz.Az én párom szeretett volna gyereket , vártuk , terveztük , de igazából akkor tudott örülni mikor megszületett.Addig nem volt neki kézzel fogható , ő nem érezte azt amit én ...

Legyél a férjeddel elfogadó,kényeztesd , éreztesd vele hogy szereted és tudod hogy majd jó apa lezs.De ne csak a terheségről és a babáról lehessen veled beszélni.Kérdezd meg ha hazaér hogy milyen napja volt(és hallgasd is végig) meg ilyenek... Minden jót nektek !

2008. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én eddig kétszer voltam terhes, mindkettő vetéléssel végződött elég kicsi korukban, mire dokihoz jutottam, már csak a vetélés tényét tudta megállapítani. :(


Az első az első komoly kapcsolatomban történt, a barátom, aki egy éven belül gyereket akart tőlem, mikor megtudta, hogy gyerek lesz, csak annyit mondott: "És az abortusz, az nagyon fáj?" Abban a pillanatban szakítottam vele...


A második egy elszakadt gumi miatt történt, a mostani párommal, aki immár a férjem. Fél éve voltunk még csak együtt, a szeme előtt játszódott le az egész. Soha nem felejtem el az arcát: első pillanatban ő is kijelentette, hogy el kell vetetnem, mert ő még nem készült fel rá. (És én harmadéves egyetemistaként? Ehhez képest vállaltam volna már akkor is...) Aztán a természet intézkedett...


Szerintem ilyenkor minden férfi megretten, idő kell nekik, mire felfogják az egészet. Adj neki időt, és nem lesz semmi baj! :) Innen úgy tűnik, hogy jó helye lesz nálatok a babának! Kitartás! :)

2008. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 9 év után döntöttünk úgy,hogyjöhet a baba,de igazából mi sem tudtuk még akkor mit akarunk.belevágtunk mondván,hogy egyszer el kell kezdeni.3hónap múlva jött a két csíkocsak..én épp akkor válltottam munkahelyet pár hete mikor kiderült.Mondanom semkellett,hogy betjtunk mi lesz ha kirugnak vagy bármi..Totál kétségbe estünk-én is.Nem tudtuk örüljünk vagy ne,pedig mi akartuk.aztán eltellt kb egy hét és kirúgtak.Először nagyon rossz érzés volt,de aztán rájöttem lehet a sors akarta így és elkezdtem máshogy nézni a dolgokat.Találtammásik munkát ahová már kismamaként vettek fel.A párom az elején láttam rajta nem akarja tudomásul venni az állapotomat.Nem szólt egy szót sem-nálunk szóba semjött az abortusz,de láttam rajta,hogy nincs velem.Mondta idő kell még.Elkezdtem magándokihoz járni és egyszer megemlítettem neki,hogy járnak kispapák is és nincs e kedve eljönni.Eljött ,de meglepődött mikor behívták őt is.Akkor még csak ultrahangoztak-hasi.Na és kb onnatól kezdtem el érezni mikor látta a babát(előtte is látta felvételről,de az nem volt olyan nagy élmény)mint mikor látta,hogy a hasamon húzgálja a doki az uh gépet és ott a baba bennt.Onnantól kezdve jobban várta az orvosi vizsgálatokat mint én sztem.De a mai napig nem egy simogatós alkatu apuka,persze ráteszi a kezét a hasamra mikor kérem de magától olyan mintha félne tőle.Attól függetlenül ha bezséd témára kerül a sor akkor bűszkén beszél a fiáról,sőt én elkezdtem neki a pampers.hu-ról küldözgetni a hetek leírását,hoghy mikor mi történik a babával,hogy fejlődik .És mikor kiamaradt rámszólt,hogy mért nem küldömmár...de magától nem lépne rá az oldalra.Így rájöttem érdekli a téma csak át kell a cikket küldeni neki.Próbáld ki te is majd,de még várj vele hagy ülepedjen kicsit nála.Mikor elkezdtünk vásárolgatni iagzá olyan félidősen akkor láttam egyre lelkesebb,de mégis a multkor bevallotta,hogy igazából akkor fogja érezni az apává válást ha már kint lesz a kicsi.Nekem anyum is mondta ne akarjam kényszeríteni semmire ,majd magától belejön.ELlenezte az apás szülést mikor elkezdett velem dokihoz járni a második alkalommal ő nyilatkozott a dokinak úgy,hogy az lesz én is meglepődtem.Szval hidd el nekik sokkal nehezebb megemészteni ezt a dolgot mint egy nőnek,mi változunk végig és érezzük a testünkön a változást ők esetleg látják de nem tudják elképzelni milyen érzés.A te terhességed még nagyon korai gondolom nemrég derült ki,nekünk hónapok telltek el mikor érzetem kezd felengedni és már nem azt nézi mikor megy el a baba-ez volt a félelme...Most az,mikor lesz a szülés,mert már csak másfél hét van és farosak vagyunk,ráadásul pl eddig én nem kívántam a sexet most meg iszonyatosan ,ő meg nem mer hozzám nyúlni már.Értésemre adta.Szval elég nehéz a dolog de már nem sok van és hidd el a te férjed is lenyugszik.Tényleg rossz,hogy begubózik de ne hagyd neki.Menjetek el kirándulni hétvégén vagy moziba kapcsolódjatok ki-legyetek együtt most még megtehetitek és rajtad sem látszik külsőleg semmi..ha érzi vele vagy akkor nemlesz semmi gond,de ha nem törődsz vele elfordul végleg és akkor van a baj,ne engedd odáig a dolgot el.És ezt most komolyan mondom,amikor érzed jól érzi magát akkor finoman hozd fel neki a témát és monddmeg attól,hogy nem beszéltek róla az ő kis mazsija ott figyel a pocidban és érez mindent amit te.És ez komoly,sokan azt hiszik ez csak közhely de nem én 28hetesen 4ds uhangon döbbentem mennyire érez mindent.aludt a ababa de mikor megírintettem a hasamat elmosolygott vagy fintorgott vagy mozdult..szval tényleg érez mindent és ezt ilyen piciként is.ne hallgassatok egymás mellett,csináljatok közös vacsikat mindig ahol megbeszélitek a napot és ne szóljon csak a gyerekről.te meg ne idegeskedj ,mert az tényleg nem tesz jót.bízom benne hamar átjuttok ezen a hullámvölgyön és mikor már tényleg közeledik a vége a férjed lesz a legbüszkébb apa hidd el.38-39hetes kismama

2008. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A férfiak hozzáállásáról csak annyit: Mi 7 éve vagyunk együtt és három évet próbálkoztunk sikertelenül. Műtöttek, havonta kétszer jártam kezelésre, csináltam szerintem vagy 60 negatív tesztet. A férjem teljesen együtt érzett velem, ő is ki volt akadva, hogy nem jön össze. Aztán egyszer, amikor már feladtuk nem jött meg, csináltam egy tesztet és ott volt a 2. csík. Soha olyan boldog nem voltam életemben, felébresztettem a páromat, hogy ő is örüljön erre annyit mondott, hogy "most komolyan ezért ébresztettél fel"?...., pedig ő akarta. A terhesség vége felé, a 32. héten rángattam el egy UH-ra, na akkor jött rá, hogy itt gyerek van. Nehéz a felfogásuk, azt hiszik, hogy vége az életnek, mostmár csak a gyerek, a robot, a meló..., ez az első pár hónapban így is van, de amint nagyobb lesz újra minden visszaáll a régi kerékvágásba, átalakulnak a programok, az igaz, de ez nem feltétlenül rossz. És a férjem imádja a lányát, rajong érte, a lányom pedig úgy néz rá, mint egy istenre!:-) Én a helyedben határozott lennék, nehogymár rejtegesd az örömöd, meg idegeskedj miatta. Mit várt, 40 évesen fogsz szülni? 12 év együttélés után szerinte mi következik, kutya? Így is 50 éves leszel, mikor a gyereked érettségizik. Én a helyedben megmondanám, hogy mehet, ha nem akarja a gyereket, ha szeret úgyis marad, ha nem akkor jobb, ha még az elején ez kiderül. De szerintem csak idő kell neki, ne tutyujgasd, mert akkor tényleg elhiszi, hogy ő mekkora szerencsétlen, mert ráerőszakolnak egy gyereket. Sugározz, a kismamák gyönyörűek, boldogok, ne menekülj melankóliába, hiszen ott növekszik benned egy élet, ennél nincs szebb dolog a világon!:-) A férjed pedig majd eldönti, hogy veled akar-e tartani. Fel a fejjel és garatulálok a babához!:-)
2008. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!