Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem akarnak gyereket,...

Akik nem akarnak gyereket, miért nem?

Figyelt kérdés

Egyik egyetemi tanárommal beszélgettem, 40 éves múlt ő is és a felesége is, de még nincs gyerekük. Azt mondta, hogy nem is lesz, nem akarnak.

Nem értem, hogy hogy nem akar valaki utódot, aki az élete értelmévé válhat. Nem tudom elképzelni, hogy hosszútávon csak a párommal ketten élek, mondjuk 40-50 éven keresztül. Aztán nyugdíjasként is csak ketten vannak, csak egymásra számítanak. Ők kinek örülnék?

Ha van itt olyan, aki nem akar a későbbiekben gyereket, vagy 40 éves múlt és már tudja, hogy nem lesz, kérem írja meg miért döntött így. Köszönöm!


2013. okt. 11. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
86%
Én próbáltam megkedvelni a kisgyerekeket, de valahogy nekem nem megy. Nem szeretem őket, nem akarok gyereket. Mondjuk az a helyzet hogy hosszútávú kapcsolatot sem én jobb szeretek egyedül lenni.
2013. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van gyerekem, mégis úgy gondolom, hogyha valaki nem akar, akkor is tud teljes életet élni. Többet tud magával foglalkozni vagy a párjával, munkájával. Egy gyerek nagyon nagy lemondásokkal jár, igaz, sokat is ad, de csak azoknak, akik ezt szeretnék és választják. Egyébként pedig hány kis öreg van, akiknek vannak gyerekei mégis egyedül vannak, egy gyerek semmire se garancia.
2013. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Én nem akarok, és annyi az okom, hogy nem akarok. Egy csomó dolog van az életemben, amit nem akarok. Pl. nem akarok Franciaországba költözni, ananászt enni, megtanulni sakkozni...
2013. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem sem akar. Neki a pohár mindig félig üres, mindenben a rossz dolgot látja. A gyerekvállalásban is. Azt mondja, nem tudja elképzelni hogy bármilyen érzés kárpótolná a gyerekkel járó kellemetlenségeket.


Ráadásul sok ismerőse házassága, kapcsolata ment tönkre a gyerek születése után, az apák élik életüket az anyák meg a túlélésre játszanak. Azt mondja, ez neki nem kell.

2013. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%
azért mert a gyerek tönkrevág mindent. azért nem fogom bevállalni hogy legyen aki törölje a seggem mikor nekem már nem megy. más normális érv meg nincs mellette.
2013. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem vonz az egész. Terhesség, puffadás, hányinger, sajgó derék, lógó cici, striás bőr, kitágult hüvely/sebhely a hasamon, gyereksírás, kialvatlanság, csökkenő bevétel, növekvő kiadás, fáradság miatti ingerültség, ebből fakadóan a párommal meglazult kapcsolat, szex csökkenése-elmaradása, "nem szabad kislányom" dackorszak.... és ez még csak az első három év... Inkább kihagyom.
2013. okt. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vágyom rá és semmire ami vele jár. Nem érdekel, nem érzek rá ösztönt stb. Olyan meg minek csináljak amire nem vágyom?

Másnak meg az az élete értelme, hogy felmászik a Himalájára. De ha te még a szemközti domb megmászásától is rosszul vagy, akkor neked hiába jönnek a hegymászás jó oldalaival, mert neked az mind rossz ami másnak a jó oldal.

Azért meg a lehető legnagyobb önzőség szülni, hogy ne maradj egyedül. És különben meg, ha ilyen egyszerű a megoldás, akkor miért van annyi magányos, beteg idős ember akikkel nem törődik a családja?

2013. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg azt mondom, nem akarok. A párom sem akar. Nem zárjuk ki 100%-ban a gyerekvállalás lehetőségét, de nagyon majd. A húszas éveimben biztos nem fogok szülni (24 vagyok). És miért nem? Elsősorban, mert nem vagyok gyerekcentrikus, ahogy családcentrikus sem igazán. Őszintén szólva, engem a távolabbi rokonságom inkább idegesít, anyámmal sem jövök ki túl jól. A család számomra a páromat, a háziállatainkat és magamat foglalja magában és boldog vagyok így. Másrészt az anyagi helyzetünk jelenleg nem olyan, hogy egy gyerek beleférjen. Azért meg nem fogok gyereket szülni, mert nőként ez lenne a kötelességem, meg biztosítsam magamnak az öregkori ellátásomat... a gyerekem nem a rabszolgám lesz és nem is fogom úgy világra hozni, hogy nem tudok neki alapvető dolgokat megadni - jó oktatást, megfelelő lakhelyet, ruházkodást, stb.
2013. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

van akinek olyan a munkája, h mellette nem fér bele a gyerek. veszélyes, teljes embert igénylő, rengeteg utazással jár, stb. náluk teljesen megértem, h nem szeretnének utódot, hiszen más dolgok kötik le.

van, akinek nem is való, mert egyszerűen olyan független típus, és nem tudná igazán szeretni.


ez mindenkinek a magánügye. sajnos sokszor olyanok is vállalnak gyereket, akikre még egy éti csigát sem szívesen bíznék.

2013. okt. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én így 37 évesen még nem tudom, lesz-e gyermekem, igazából mindig úgy gondoltam, igen, mert nagy kaland és mindig olyan kicsi volt a szűk családom... De még a saját életem is nagy kihívás s kicsit sem néz ki esélyesnek egy utód...

Ami miatt nem vonz, az az első 1-2 év. A gyerek még nem eléggé interaktív, viszont még bőven bepisil. Mi a csudát lehet vele csinálni, amíg nem rohangál és beszél? Évekig... Az rengeteg idő, százszor elveszteném a türelmemet, gondolom. Nagyon nehéznek tűnik, persze később is, de akkor már máshogy. Persze lehet, hogy a saját gyermekemmel tudnék mit kezdeni kicsiként is, igazából már kezdetben is interaktív a saját, nem verbális szintjén... Akkor is nehéznek tűnik. Plusz ha az embernek gyermeke van, nehezebb nagy ívben kerülni az orvosokat (arra nem is gondolok, hogy megbetegedne, hanem oltások, ami egy külön történet s ilyesmik), márpedig én mint orvos- és kórházfóbiás, nem kívánok találkozni velük...

S biztos van, aki fél attól, hogy baja lesz a kicsinek. Oké, ez gyönge érv a gyerek ellen, de mégis, bejátszhat.

2013. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!