Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem akarnak gyereket,...

Akik nem akarnak gyereket, miért nem?

Figyelt kérdés

Egyik egyetemi tanárommal beszélgettem, 40 éves múlt ő is és a felesége is, de még nincs gyerekük. Azt mondta, hogy nem is lesz, nem akarnak.

Nem értem, hogy hogy nem akar valaki utódot, aki az élete értelmévé válhat. Nem tudom elképzelni, hogy hosszútávon csak a párommal ketten élek, mondjuk 40-50 éven keresztül. Aztán nyugdíjasként is csak ketten vannak, csak egymásra számítanak. Ők kinek örülnék?

Ha van itt olyan, aki nem akar a későbbiekben gyereket, vagy 40 éves múlt és már tudja, hogy nem lesz, kérem írja meg miért döntött így. Köszönöm!


2013. okt. 11. 16:24
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
39 vagyok, nő. Nincs gyermekem. Elgondolkodtam rajta, kell-e egyáltalán. Anyám is ennyi idős volt, amikor szült. Görcsösen ragaszkodik hozzám, mindegyik külföldre költözéses döntésemre "beteg" lesz, amivel persze eléri, hogy maradjak. Félek, hogy én is ilyen anya lennék, pedig elhatároztam, hogy a gyerekemet mindenben támogatni fogom, de nem fojtom meg és nem akadályozom.
2013. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!