Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem akarnak gyereket,...

Akik nem akarnak gyereket, miért nem?

Figyelt kérdés

Egyik egyetemi tanárommal beszélgettem, 40 éves múlt ő is és a felesége is, de még nincs gyerekük. Azt mondta, hogy nem is lesz, nem akarnak.

Nem értem, hogy hogy nem akar valaki utódot, aki az élete értelmévé válhat. Nem tudom elképzelni, hogy hosszútávon csak a párommal ketten élek, mondjuk 40-50 éven keresztül. Aztán nyugdíjasként is csak ketten vannak, csak egymásra számítanak. Ők kinek örülnék?

Ha van itt olyan, aki nem akar a későbbiekben gyereket, vagy 40 éves múlt és már tudja, hogy nem lesz, kérem írja meg miért döntött így. Köszönöm!


2013. okt. 11. 16:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

26 éves vagyok, és még soha nem voltam ennyire gyerek ellenes. Valahol vonz is sok-gyerekes család képe, de máskor meg herótom van tőlük.


Nálam szerintem az is közre játszik, hogy bátyámnak két kislánya van, az egyik 5 éves, a másik 1.

Az 5 évesre nagyon sokat kellett vigyáznom régebben, és valljuk be, egy 22-23 éves lánynak jobb dolga is van, mint hogy heti 4 napot az unokahugicára vigyázzon, mert a szülők dolgoznak, de bölcsit nem akarnak, mert a "gyerek lelki világa sérül".

Továbbá iszonyúan el lett kényeztetve. Képes 3 felnőtt embert egyszerre ugráltatni. Egy komplett napi hajókirándulást lemondtak a szülei azért, mert neki nem volt kedve menni. Én ebbe sosem vettem részt, tehát soha nem kényeztettem ilyen módon a gyereket. Ugyanakkor talán én, és apukám vagyunk az egyetlenek, akiket tisztel, nem ütöget, nem üvölt velünk. Anyukámmal és a szüleivel sokszor úgy beszél és viselkedik, mint az útszéli kutyával. És mikor ezt látom, minden szeretet eltűnik belőlem, és inkább kimegyek a szobából, mert attól félek, hogy kárt tennék benne.

Ugyanakkor a második kislányt már máshogy kezelik, és ez is zavar. Míg a nagynak minden szart megengednek, addig a kicsit állandóan fékezik. Ő már mehet a bölcsibe, mert ki nem szarja le...


Félek attól, hogy az én első gyerekem is ilyen lenne, én is ilyen szülővé válnék, és ezt nem akarom. Legalábbis egy jó darabig még nem.

2013. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
32%

sok rá a sulyadó

sokat fogyaszt

2013. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egymásnak örülnek és másban találják meg az élet értelmét. Jobb, mintha csak azért vállalnának gyereket, mert "szokás", úgy, hogy közben nem vágynak a szülő szerepbe igazán.
2013. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

[link]


Többek között ezért. Megbízhatatlanok mostanában az emberek, "élj a mának" meg "dolce vita" én meg ottmaradnék terhesen egyedül, se munkát, se új párt nem egyszerű egy kisbaba mellett találni. Eleve nem érzek vágyat a "babázásra" de a saját körülményeimet meg végképp nem szeretném szántszándékkal nehezíteni.

2013. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 MrPifta ***** válasza:
34%
úgy látom sokan azért nem, mert lusták, félnek a "sok" tehertől. Nekem személy szerint azért nincs, mert nem lehet.
2013. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Azért léteznek olyan nők is, akik nem akkor vannak életük csúcsán, amikor megházasodhatnak és utána pelenkázhatnak. El kell ezt is fogadni, akkor is, ha ezt nem érti meg más.

Én pl szeretnék még utazgatni, kiélni magam azelőtt, mielőtt elkötelezném magam 18 évre. (vagy akár többre is)


27 éves vagyok

2013. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem és imádom, de teljesen megértem azt is, aki nem vágyik gyerekre. Nem kell mindenkinek gyerek és ha valaki nem vágyik rá, akkor sokkal felelősségteljesebb döntés nem vállalni, mint csak azért szülni, mert úgy szokás. Azért jó látni, hogy nem alakult ki veszekedés ennél a kérdésnél (ritka eset).
2013. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

MrPifta, jól érzem, hogy lenézd azokat az embereket, akik nem akarnak gyereket?


Sajnálom, hogy neked nem lehet, de semmivel nem rosszabb ember az, aki nem akar, mint aki akar. Nem feltétlenül lustaságról van is szó, és ha arról is, az ő dolga, nem igaz?

2013. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

Konkrétan a kérdésben megemlített hasonló parral mar en is találkoztam. Negyvenes tanárok, nem akarnak gyereket. Nekik olyan az életük, hogy múzeumokba, színházba járnak, baráti összejövetelekre hasonló kaliberű párokkal. Az ő életükbe nem férne bele egy gyerek, vele nem lehet múzeumba, hasonló helyekre járni.

Egyébként meglepő, hogy a gyerekvállalás rovatba lett feltéve ez a kérdés es ilyen rövid időn belül mennyi válasz jött gyermektelen válaszoloktol. Valahol megis érdekli őket ez a téma. Es tényleg szerencse hogy vita meg nem történt.

2013. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem ide volt feltéve, csak átrakták... Én még a családos témakörben válaszoltam, családunk meg már had lehessen... Nem kell ránkerőltetni, hogy "ha gyerekre mersz gondolni akkor tuti, hogy titokben az minden vágyad"....
2013. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!