Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek az olyannak gyerek, aki...

Minek az olyannak gyerek, aki utána nem neveli, mondván "nem ér rá"?

Figyelt kérdés

Nem is értem az ilyen embereket.

Anyám és apám is rengeteget dolgoztak, mégis tudtak engem, és a testvéremet nevelni, mégis foglalkoztak velünk.


Viszont hallottam és láttam már sokszor, hogy anyuka fel van háborodva, mert hogy képzeli a világ, hogy neki jut ideje munka mellett a gyerekére. Így ha a gyereke neveletlen, zavar másokat, akkor jaj annak, aki rá mer szólni.

És az anyuka ilyenkor kiakad, és osztogatja a nevelési tanácsokat, pedig pont ő az, aki tojik nagy ívben a kölykére.



Egy "kedves" esetről jutott ez a kérdés eszembe.

Meglátogatott nemrég egy ismerős anyuka, a kb 6-7 éves kislányával. Leültünk a nappaliba, megkínáltam kávéval, a kislánynak meg hoztam üdítőt. Kislány nemes egyszerűséggel fellökte, kiborította, mondván, neki ez nem kell. Feltöröltem. Anyja nem szólt rá, mosolygott. Megpróbálta kiborítani a kávét is, bár azt nem hagytam. Anyuka csöndben.

Majd elkezdett sétálgatni, levett pár dolgot a polcról, mondván az "kell neki", és hazaviszi. mondtam tegye vissza, nem tette, eltörte. Még pár ilyen eset, és megkérdeztem az anyját, mi a fenének nem szól rá, amikor a kölke vendégségben tör, zúz, neveletlen, gondot és kárt csinál.

"Nem akarok neki szabályokat szabni, meg amúgy sincs időm nevelni, hiszen dolgozok. Nevelje az a gyerekét, aki ráér."


Mivel a kislány eltört olyat is, ami viszonylag drága volt, odavittem a lányt az anyjához, közöltem vele, hogy XY FT-t vagy most vagy 1 héten belül fizessen az eltört tárgyakért, plusz ha legközelebb jönni akar, ide el ne hozza a kölykét, mert az én lakásom nem csatatér, és nem is disznóól. Ha ez náluk a saját lakásukban megengedett, az az ő dolguk, de a gyerekével ne másokat büntessen.


Erre anyuka kiakadt, hogy milyen gyerekellenes vagyok, meg hogy ő dolgozik, nincs ideje rá. Megkérdeztem, hogy akkor minek szült?

Erre nem válaszolt semmit, hanem közölte, hogy XY-kor kifizeti, és elment.



Volt nektek hasonló esetetek?



Nem is értem, hogy engedhetik meg maguknak egyes anyukák azt a kifogást, hogy azért nem nevelik a gyereküket, mert dolgoznak. Tudom, hogy így egyszerűbb, meg kényelmesebb, de én soha nem tudnám ezt megcsinálni, meg effektíve nem is vállalnék csak azért gyereket, hogy utána sz@rjak rá.



Vagy én látom rosszul?



25/L



2013. aug. 20. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert divat lett ráhagyni a gyerekre mindent, mert ha rászól a lelki egyen súlya felborul.
2013. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Divat?

Mondjuk nem mindenkinél látom ezt, de a gyereknevelés nem munka függvénye.

2013. aug. 20. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen divat lett. Nézd meg a gyerekvállalás kategóriát menyi ilyen van.
2013. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én teljesen igazat adok neked! Nekem van egy kislányom, 4 éves, és ha elmegyünk valahova vendégségbe szépen megül mellettem vagy ha meg van engedve elmegy játszani, de tudja a rendet... Nem értem én sem, néhányan miért ilyenek...


18/L

2013. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó: 14 évesen szültél? szép
2013. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen,annyi voltam,de az csak egy dolog...
2013. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a volt férjem volt ilyen, vagy fáradt volt, vagy nem ért rá. Részéről a nevelés nulla, sőt engem piszkált. Megmondtam neki, hogy remélem ha majd az öregek otthonában egyedül ül és felhívja a gyerekeit, hogy látogassák már meg, akkor azt válaszolják, hogy nem érnek rá, mert fáradtak.


Amiről viszont te írsz, az teljesen jellemző, de nem azért, mert nem érnek rá, hanem mert egyesek szerint az ő kis aranybögyörőjük nem neveletlen, hanem indigó gyerek, és nem kéne a személyiségének a kibontakozását gátolni csak mert szólunk, hogy a másik kezéből nem ki kell csavarni a homokozóban a kislapátot, hanem használja már a kérem és köszönöm szavakat.

2013. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:

Ez a "nem érek rá" egy nevetséges kifogás, manapság melyik szülő nem dolgozik? Jó, amelyik otthon van kisbabával, az nem, de amúgy?


És a baj nem is azzal van (na jó, azzal is), hogy a gyerek rosszalkodik, hanem hogy a szülőnek meg sem fordul a fejében, hogy ebben a gyereket megakadályozza.

Sokan szeretnek jönni azzal, hogy a gyerek érdekében nem szólnak rá ezért, azért, de ez hülyeség. Egyrészt, mert nem érdeke a gyereknek, hogy úgy nevelkedjen, hogy neki mindent lehet, mert ahogy iskolába kerül, meg fogja inni ennek a levét, ahol nem ő lesz a kis egyetlen sztárocska, hanem rajta kívül lesz még jó esetben csak 20 másik gyerek, másrészt meg amúgy sem hiszem el, hogy az a szülő, aki ezzel takarózik, az komolyan gondolná, hogy ő a gyerek érdekében nem szól semmiért. Szimplán csak lusta, neki úgy könnyebb, hogy inkább törjön-zúzzon a gyerek, csak ne kelljen felállni és odamenni hozzá, meg megbeszélni vele, hogy mit lehet és mit nem.

2013. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd nem normális. Amolyan "liberális". Ne hívd meg őket, mert nem fognak megváltozni. Ez a nem nevelés meg vissza fog ütni. Anyukára. Ugyanis aki gátlástalanságra neveli a gyerekét, annak a gátlástalanságnak egyszer ő is a kárvallottja lesz, hiszen a kis hülyének mindent szabad.
2013. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!