Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van olyan ismerős,...

Anyukák! Van olyan ismerős, családtag, rokon szomszéd vagy akárku, aki rendszeresen kéreget? Elegem van!

Figyelt kérdés

Hogy szerelitek le az ilyet? Nekem a szomszédom állandóan jön, hogy elfogyott a tápszer, törlőkendő, mosópor, lázcsillapító.

Már több ezer forintnyi dolgot adtam neki "kölcsön".

Mit csináljak?


2013. okt. 15. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani, hogy keves van, nem tudsz most adni. Ennyire egyszeru. Ne felj!
2013. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyedüli megoldás, ha szép finoman lekoptatod!

Minden alkalommal megmondod, hogy neked is már csak 1 napra való van, stb.

2013. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos félek. Nekem túl jó szívem van. Ezt sokan kihasználják.
2013. okt. 15. 15:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy 1 napra való van akkor másnap jön mert tudja hogy, veszek előbb utóbb.
2013. okt. 15. 15:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnálom,de nekünk is annyi pénzünk van,ami a hónapra elég,ha most kölcsön adok,akkor nekünk sem lesz elég".


Vagy ha legközelebb megy,kérdezd meg mielőtt szóhoz jutna,hogy csak nem a 2 napja kölcsönkért tápszert hozta vissza?

2013. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Határozottnak kell lenni, más megoldás nincs. Vagy megmondod minden alkalommal hogy "ne haragudj, de nem tudok adni", vagy tűröd hogy továbbra is lehúzzon.
2013. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 JnéHN ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázni, csak annyit mondani, hogy most nincs és kész.
2013. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolj arra, hogy a tieidtől veszi el. Ez már csak visszatartó erő...
2013. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérj tőle te is!

Mi mikor ideköltöztünk, a szomszédunk nagyon barátkozós segítőkész kismama volt, minden nap átjárt, és sokszor kért ezt-azt. Egyszer aztán én is kértem pelenkát és nem adtam meg, na azóta nem jön.

2013. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem szomszéd, csak környékbeli anyuka volt. Sajnáltam is, de már kicsit zavart is a dolog. Először csak leszólított a boltban, hogy vennék-e nekik tejet meg babapiskótát, mert még nem evett a gyerek aznap... Elmesélte, hogy meghalt a férje, az anyukája meg börtönben van, már nem volt a lakásban villany... Akárhányszor összefutottunk, mindig kért vmit, pelenkát, pénzt, mikor mit. Többnyire adtam is, mert tényleg sajnáltam őket, csak amiatt zavart, hogy épp mi is igen nagy bajban voltunk.

Szomszédaink is vannak olyanok, hogy épp nem volt náluk gáz, jöttek át a kávéfőzővel. Mikor villany nem volt, a mi hűtőnkben volt a kajájuk. Vagy kéne egy pár tojás, hogy tudjanak legalább palacsintát sütni egyenek vmit. Rájuk azért nem orroltam meg sose, mert náluk csak átmeneti volt, amint jobban álltak, hoztak kávét édességet, gyerekeknek rucit, szóval egyáltalán nem ment át pofátlanságba.

De a kedvencem a bolond bácsi, aki mindig ide jár cigit kéregetni. Párom néha adott neki, aztán jól elszemtelenedett, akkor elküldte a francba. Vele a legjobb az volt, hogy miután a fiunk megszületett, megjelent, és megkérdezte, hogy adok-e cigit. Mondom neki, hogy emlékszik-e én leszoktam a bébi előtt már jóval. Erre ő: és még nem szokott vissza?! Nem...

Szóval vannak és némelyiket tényleg nehéz leszerelni, átérzem!

2013. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!