Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy körülottem 4 barátnő terhes nekünk meg nem sikerül? El vagyok keseredve...

Figyelt kérdés
2008. júl. 6. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Kimondhatatlanul rossz érzés, egyetértek. Saját tapasztalatból. Én úgy próbáltam túl tenni magam rajta, hogy a munkámra koncentráltam. Jó ideig inkább kerültem őket, szerencsére ők megértették, milyen rossz nekem és nem haragudtak meg. Aztán ők segítettek rajtam úgy, hogy finoman, szinte észre sem vettem, bevontak a dolgokba. Ne vártam kisbabát, mégsem éreztem magam úgy, hogy nem vagyok közéjük való, nem éreztem magam kirekesztettnek sem.

Könnyű mondani, tudom, de ne legyél elkeseredve, előbb-utóbb, amikor a babó is úgy akarja, sikerülni fog!

Azt nem írtad, régen próbálkoztok? Dokinál jártatok már?

Az életkörülményetek szerint lehetőség lenne rá? (gondolok itt például a stresszmentességre,mert fontos az is!)

2008. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
szia! én ugyan így voltam! az első terhességemnél beteg volt a magzat,és meg kellett szakítani! a szomszéd ugyan ekkor volt terhes és végig kellett nézni,hogy gömbölyödik,és hogy szüli meg a babát! erre a másik szomszédom is terhes lett,és nekem még semmi! és a ciklus.hu-n megnéztem a peteérést,és rögtön sikerült! a szomszéd 4 hónapos,én 5 hetes vagyok! nagyon félek,mert még nem voltam dokinál,de nagyon remélem,hogy minden rendbe lesz most! fel a fejjel,fog sikerülni! nekem mindig azt mondták,hogy nem szabad nagyon akarni,mert nem fog sikerülni,és pont abba a hónapba jött össze,amikor a legjobban akartam!
2008. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Én is voltam hasonló helyzetben. Próbáld valamivel elterelni a figyelmedet, valamivel ami igazán leköt. Ha van kedved hallgasd meg a barátnőidet a terhességükkel kapcsolatosan, de ha még az is zavar, akkor kérd meg őket, hogy erről a témáról ne is beszéljetek, mert rossz passzban vagy emiatt. Ha igazi barátnők akkor szerintem meg kell érteniük. Ha konkrét oka van amiért nektek nem jött össze akkor tényleg ott vannak az egyéb megoldások, ha pedig minden rendben akkor csak kitartás! Akár 1-1.5 év is kellhet, hogy összejöjjön. Menjetek nyaralni és a kikapcsolódás esetleg meghozza a gyümölcsét!
2008. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Furi,nekem sosem volt ilyen érzésem..sztem ez féltékenység kicsit,nem?NEkünk is elég sok a baba körülöttünk mégsem jutott az eszembe neki mért van nekem meg nincs,bár igaz mi tudatosan befolyásoltuk és szerencsénkre mikor mi úgy döntötünk,hogy namost már jöhet a baba és elkezdtünk próbálkozni akkor 3 hónapra rá már terhes is lettem.Ne hari de sztem ezt agyban kell megbeszélned magaddal.Amíg azért akarsz babát mert nekik is van ne csodálkozz ha nem jön.Én ezt úgy oldanám meg,hogykikapcsolnék kicsit.Tudom nehéz meg az elején is mindenbe belakaptam hőmérőzés,ovuteszt stb..aztán meguntam..és most csak nevetünk rajta,hogy jól bevásároltam és mikor azt mondtam elegem van ezekből a méricskélésekből akkor jött a kicsi..ez sztem attól van,hogy akkor nem arra koncentráltam,hogy na majd most.

Szval sztem nem szabad ennyire tragikusan felfogni,nem tudom mennyi ideje próbáljátok ha sok menj orvoshoz,de ha nem sok akkor ki kell kapcsolni a témából és hidd el hamar itt lesz a kis áldás:)Sok sikert és ebbe tényleg nem szabad belehülyülni:D39hetes kismama

2008. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom, ez nagyon rossz. Nekem 12 közeli ismerősöm, barátom van, aki vagy most szül, vagy nemrég szült, vagy most jelentette be, hogy terhes, szóval körülöttem szinte mindenki az.

Én azt csináltam, hogy a nagyon közeli barátnőimmel igyekeztem együtt örülni. Sokszor hívtam őket, kérdezgettem, hogy vannak, látogattam a babákat, és szépen lassan kezdtem túl lenni rajta. Babánk még mindig nincs. Most elindítottuk az örökbefogadást. De örülök, hogy nem maradok ki a barátnőim legnagyobb öröméből. Persze közben van, hogy erőt vesz rajtam a szomorúság, de ez szerintem normális.

Kitartás!

2008. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszikie a bíztatást!
2008. júl. 7. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!