Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyit költöttetek az...

Ti mennyit költöttetek az első babára kb.2 éves koráig?

Figyelt kérdés
Tájékozódni szeretnék, mennyi pénz kell pl. a terhesség alatt, mennyibe kerülnek a babának a különböző dolgok, és ez kb. mennyire jön ki összesen a gyed lejártáig. Ki hogyan oldotta meg az anyagiakat?

2013. okt. 16. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
2 éves koráig? Nehéz kérdés. A terhesség alatt legalább 5-700 ment el, pedig a legszükségesebbeket vettük meg, volt, amit használtan. Szerintem 2 éves koráig legalább 1,5-2 misi. Tápszer 7 hós kortól, lázcsillapító, homeós bogyók, tejserkentők, ruhák...
2013. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon nehéz kérdés, mert iszonyatosan nagy a szórás. Attól függ, hogy magándokihoz jársz-e, van-e szülésnél fogadott orvosod, szülésznőd, kérsz-e külön szobát, melyik városban szülsz, milyen felszereléseket veszel (csak a babakocsiknál is végtelen nagy árban a különbség), új ruhákat veszel-e a picinek, vagy használtan, tudod-e szoptatni vagy tápszert kell adnod neki, csak kötelező oltásokat adatsz-e be stb. stb. Szerintem összességében néhány százezer Ft-nál kezdődhet ez összesen, határ a csillagos ég
2013. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Multkor hallottam valahol hogy egy anyatejes ujszülött baba minimum havi 25e Ft. Ha tápszeres akkor több. Szerintem ha anyagilag ennyire rosszul álltok hogy ezen kell gondolkozni akkor lehet még nem kéne gyereket vállalni. Ha éppcsak hogy megtudnátok élni egy gyerekkel akkor felelötlenség nert bármi történhet, kiesik egy kereset, betegség stb és máris komoly megélhetési gondotok lenne.
2013. okt. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ez attól függ, hogy kapsz-e dolgokat a családból, ismerősöktől, vagy mindent nektek kell beszerezni.


Mi a 2. eset vagyunk, mindent magunknak vettünk és a terhesség, szülés, első 2 évre simán elment 1,5 Ft. ami a babához köthető. És nem a brendonban vásároltunk mindent...

2013. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%
ja és az anyagiakat úgy "oldottuk" meg, hogy tanultunk, elmentünk dolgozni, megalapoztuk az anyagi biztonságot és csak utána vállaltunk gyereket. Szerencsére az elmúlt 5 évben sosem kellett egyik hónapról a másikra élnünk.
2013. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves 3! Tehonnan szedted azt, hogy mi hogyan állunk anyagilag? Azért kérdeztem meg, mert szeretnék előre tervezni! Betegség miatt csak magándoki jöhet szóba egyébként. Havi 200ezret tudunk jelenleg fizetés mellett megtakarítási számlára tenni, nem állunk rosszul, de mivel nem vagyok tisztában azzal, hogy mikre kell költeni, meg mi mennyibe kerül, ezért azt gondoltam, hátha segít a tájékozódásban, ha felteszem ezt a kérdést. És szerintem ez inkább azt mutatja, hogy 2x is meggondolom, mikor vállaljak babát, nem kell egyből szórni a rosszindulatú megjegyzéseidet. Attól, hogy nem vagyunk csórók, nem kérdezhetem meg, hogy kb. mennyivel számoljak, vagy mi? Ugyanis arra az eshetőségre is fel akarok készülni, hogy mi van, ha pl. 2 év múlva megszűnik a férjem cége...stb. Csak előrelátó vagyok.

A többieknek köszönöm a válaszokat.

2013. okt. 16. 09:36
 7/20 A kérdező kommentje:

"ja és az anyagiakat úgy "oldottuk" meg, hogy tanultunk, elmentünk dolgozni, megalapoztuk az anyagi biztonságot és csak utána vállaltunk gyereket. Szerencsére az elmúlt 5 évben sosem kellett egyik hónapról a másikra élnünk."


Ja, és képzeld el, nekem is van biztos munkám, 2 diplomám, férjemnek is, saját lakásban élünk., 30 leszek jövőre. Ettől függetlenül még mindig érdekel, mennyi havi plusz kiadással kellene kalkulálni, mert akkor úgy teszek már most félre.

2013. okt. 16. 09:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Lehet 2 milliót is költeni, meg lehet sokkal-sokkal kevesebbet is. A szükséges magán orvost nyilván tudod kalkulálni, csakúgy, ahogyan sok minden mást is. Kiságyat, babakocsit lehet venni újat is, használtat is. Nekünk pl. a 3 gyerekkel sosem volt új babaágyunk. :)

A pelenka is olyan dolog, hogy van belőle ilyen is, meg olyan is (40-100 ft/db), ki kell próbálni, melyik válik be, de az árak itt is nagy eltérést mutatnak. A ruhácskákból egyszerűen nem érdemes újat venni, mert annyira rövid ideig jók, a tápszer, ha kell, viszont kalkulálhatóan fix kiadás.

Sajnos a mai világban semmire sincs garancia, tehát, ha úgy gondolkozol, hogy ha a szükség úgy hozza, Te 2 év múlva munkába állsz, akkor nem kell nagy időd áthidalni. Meg hát ki lát előre 5-10-20... évre, és egy gyermek inkább majd akkor kerül pénzbe. Szerintem nem olyan "drága" egy kisbaba, mint amilyennek elsőre gondolnánk.

2013. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, elég sokat, milliós összeg az biztos.

csak a terhesség megközelítette a milliót. semmink nem volt, így kellettek bútorok, ruhák, játékok, légzésfigyelő, bébiőr, mellszívó, kiskád, stb...

problémás terhességem volt, sokat jártam orvoshoz+ a szülés kb. 250E volt (4 éve).

azt mikor megszületett kellett pelus, rezsi is nőtt kicsit, tisztálkodó szerek, gyógyszerek, ahogy nőtt újabb ruhák, játékok.

majd később is probléma volt, így 1 évig jártunk fejlesztésre, tornára, felmérésekre, azok havi 50-60E voltak. jah és tejallergia gyanús volt ezért 10 hónapos korától méreg drága tápszert kapott és ugye a főzés is nehezebb volt emiatt mikor már rendesen evett szilárd ételt.

mondjuk 2 millió körül tippelnék, nem tudom, hogy túlzás-e, de így hirtelen ekörüli összegre saccolok

2013. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

előző vagyok :D

nem azt mikor, hanem aztÁN mikor megszületett :D

2013. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!