Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 14 éves van beleszólás...

Egy 14 éves van beleszólás hogy melyik szülőnél akar lakni? Ha közös a felügyeleti jog?

Figyelt kérdés
Apa és én nagyon azt szeretnénk ha oda költöznék de anya meg nem hajlandó egy ügyvéddel megíratni a papírt hogy lemond arról a jogról hogy kinél legyen a gyerek.. Ilyen helyzetben mit tudunk tenni anélkül hogy megírná ezt az iratot hogy elkerüljek apukámhoz? A gyereknek nem lehet ebbe semmi beleszólása??

2013. okt. 16. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Bírósághoz kell fordulni, ott téged is meghallgatnak.
2013. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anélkül nem is lehet ezt megoldani?
2013. okt. 16. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid nem egyeznek meg, akkor nem.
2013. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De mármint anya nem tudom beleegyezett-e.. mert azt mondta nem fog ügyvédet fogadni ezért nem is tudja megírni.. mindig mondja mikor költözök már el és így nem tudom eldönteni hogy el akarja hogy menjek vagy ne?!?
2013. okt. 16. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Apukád beadja a bíróságra a gyerekelhelyezés módosítása igényt és majd a bíróság téged is megkérdeznek és nagyon nagy az esélye hogy oda is kerülsz. Anyukádnak ebbe nem kell belegyezni.
2013. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Apukám tatabányai anyukám meg szolnoki, és apukámnak ahhoz le kell jönni szolnokra? Mármint a tatabányai bíróságra vagy a szolnokira kell mennie?
2013. okt. 16. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!