Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen szülők?

Hogy lehetnek ilyen szülők?

Figyelt kérdés

Ismerősömék szegényes körülmények között élnek. Kéthete született babájuk, az ismerőseik adtak nekik babakocsit, kiságyat stb.

Tegnap beszéltem vele és elmondta, hogy a babakocsit muszály voltak eladni 2000 forintért a kiságyat pedig feltüzelték.

Hogy lehetnek ilyenek???


2013. okt. 28. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Valószínű nem jókedvükben tették ezt.
2013. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
MiNek az ilyeneknek gyerek?
2013. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy akinek ennyire nincs pénze, az miért szül gyereket a nyomorba. Viszont hamár szült, akkor még mindig jobb, hogy feltüzelte a kiságyat, így legalább egy nappal kevesebbet fázott a kisgyerek.
2013. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
A 2000 cigire kellett a tüzelés meg valami mánia. Sok ilyen rendes ember van.
2013. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neked meg a hülyeség irása a mániád! Egy kéthetes babára még jó hogy fűtenek.
2013. okt. 28. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én nehezen hiszem el,ha a kiságyat eltüzelte az nincs egy napi tüzelő,max pár órára elég, és ezért képes volt eltüzelni?
2013. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Úgy lehetnek ilyenek,hogy vagy a cigányság alsó rétegeit képviselik,vagy elcigányosodtak.

Majd mennek "rívó szájjal" hogy semmi nincs a gyereknek... Hogy mind ezt miből gondolom? nem nehéz össze rakni: el lett adva a babakocsi,nincs rá szükség,az apja otthon van a gyerekkel,mert a munkát hírből sem ismeri... na mi ilyeneknek egy jókívánságot sem,nem hogy értéket!!


és igen,ezért nehéz jószívűnek lenni,soha nem tudhatjuk,amit jó szándékból oda adtunk,azt tényleg értékelik e...


Mi is voltunk nagyon szegények(a gyás-on,gyed-en rajta ült az oep,fél éves volt a gyermek,mikor először pénzt láttam,utána már majdnem 14 hónapos volt,mire végre elbírálták a gyed-et),10 rugó maradt enni egy hónapra,3 gyerekkel- nem is olyan rég volt ez. 10 ezer forint micsoda? Eszembe nem volt eladni a babakocsit,hát kézben cipeljem a boltba a gyereket? vagy ha védőnőkhöz mentünk?? hülye vagyok én??? annyit nem ér. Most ha pl két ezerért eladta,akkor lehet hogy akkor egy -két napig eszik (ha kajára költötte,de ezt sem lehet tudni!) de utána drágábban be kell szereznem,mert két ezerért senkitől nem fogok venni használt babakocsit.... Ebből is látszik,hogy az a réteg,akiket írtam,mert normális ember (a cigány származásúból épp úgy,mint bármelyik más nemzedékből) nem ad el valamit "meggondolatlanul". Itt is van olyan család,akiknek rí a szája,az anyja kályháját adja el,utána nincs miben fűteni!

Babaágyat eltüzelni???-jó,aludhat köztük a gyerek,de ennyi erővel menjenek ki,szedjenek gallyat,amikor az áram szolgáltatók vágják a vezetékekhez közeli gallyakat,azokat utána össze szokták felénk is szedni,amikor 10 ezrünk maradt egy hónapra,én is fogtam és felvettem egy-két gallyat,amikor láttam,hogy már egy hete ott van,pár használatlan ruhámmal,sötételővel eltüzeltem,mert muszáj volt,a gyerekek sem fázhattak- kemény tél volt akkor,a harmadik még fél éves sem volt. Egyedül voltam a gyerekekkel,mert az apjuk Pesten dolgozott-mi pedig "vidékiek" vagyunk.....


Lehet lepontozni,sajnos nem ez lesz a legnagyobb problémám...

2013. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és egy kiságy,kb két óra hossza- fával fűtünk,ha megrakom a kandallót nagy farönkkel,ami betelíti a tűzteret,akkor az 5 óra hossza. A baba ágy vékony lécekből van össze rakva,az úgy ég,mint a gyufaszál,a kiskályhában is- tudom,mert fa tüzelésű bojlerünk van,az kisebb tűztérrel bír mint egy kályha,ha begyulladt le szoktuk zárni hogy ne legyen levegő,így tovább bírja,de a vékony pl gallyak- kb olyan vastag mint a babaágy rácsa- pillanatok alatt elégnek- ennyit az egy napi tüzelőről! Ne hidd el a hülyeséget elsőre,inkább járj utána,hogy igaz lehet e!
2013. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!