Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol közös szobában van a két...

Ahol közös szobában van a két gyerek, hogy jönnek ki egymással? Vagy ma már ez nagyon maradi?

Figyelt kérdés

Sajnos csak kétszobás a házunk, egyikbe mi alszunk, a másikat pedig gyerekszobának szánjuk. Érdemes hozzáépíteni a házhoz még egy szobát vagy majdcsak ellesznek valahogy a gyerekek egy szobában?

Még csak a babatervezés időszakában vagyunk, csak gondoltam megkérdezem.


2013. jan. 31. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha lehet hozzá építeni akkor mindenképp, főleg sulis időszakban nagyon jól jön. Összességében meg sem tudnám számolni anyuék hány évet töltöttek a konyhában, hogy mi külön szobába tudjunk tanulni hétvégente.

Másban minket soha nem zavart, hogy nem volt külön szoba.

2013. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Amíg férjhez nem mentem, megosztottam a szobám először mind a 3 tesómmal (egész piciként), majd később a 3 évvel fiatalabb hugommal. Tanulással nálunk nem volt semmi baj, néha jó lett volna, ha nem csörtet be a másik, de amúgy mai napig emlegetjük a közösszobás sztorikat.

Persze ha van lehetőségetek, építsetek külön szobát, de szerintem nem létfontosságú. Ne ezért kelljen kölcsönt felvenni vagy bármi.

2013. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Mindenképpen hozzáépítés. Nem egészséges egy szobába rakni őket.
2013. febr. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Magyarázd már meg utolsó mi nem egészséges ebbe? A hitelt felvenni aztán ételre sem telik na az a nem egészséges.
2013. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Bár nálunk még kicsik, egyik sem iskolás, de egy szobában vannak. 3 éves és 6 hónapos, 2 szobás házban lakunk lakunk, így egyik a miénk másik pedig gyerekszoba. 3 hónapja vannak egy szobában, mert a pici is alszik éjszaka. Eleinte izgultam, hogy vajon jó döntés e, de nálunk bevált!

Nálunk anno 2 fiútesom volt egy szobában, en meg lanykent külön, és mindig irigykedtem, és velük akartam aludni. En ezért is örülök,hogy együtt vannak.

De mindenki úgy csinálja,ahogy neki és a saját gyerekeinek jobb. Meg kamaszkorban nyilván örülnek a saját szobának!:))

2013. febr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is egy szobában nőttem fel az öcsémmel, mégis egész egészségesek lettünk. :) Nem is a sulis időszak volt a nehéz, tudtunk tanulni egymástól, inkább, amikor már neki barátnője lett, nekem meg barátom, akkor nem tudtunk elvonulni.

Érdekesség egyébként, hogy az ő első barátnője (akivel 3 évig voltak együtt) nagyon zűrös családból jött, és az én anyósom sem piskóta, ezért a közös szoba ellenére mindig inkább nálunk voltunk mindannyian, mint a másiknál, ahol hiába volt külön szoba, folyton ment az ordítozás.

Nálunk is egy szobában vannak a gyerekek, igaz, még picik. Kamaszkorukig akkor sem tennénk külön őket, ha lenne rá lehetőség, később majd meglátjuk, mi lesz. 2,5 szobás a lakás, elvileg meg tudnánk oldani.

2013. febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Mi egy viszonylag nagy házban éltünk gyerekkoromban (120 nm) de régebbi típusú volt így 3 hatalmas szobája volt, az egyikben a nővérem lakott aki 8 évvel nagyobb volt nálam és öcsémnél, így ő külön szobában volt. Mi öcsémmel 13 éves korunkig egy szobában laktunk (utána nővérem elköltözött így az ő szobájába beköltözhettem). Semmi bajunk nem volt belőle elfért az ágy, a tanuló rész, minden. Szóval ezzel azt akarom mondani hogy függ a szoba méretétől is.

A másik hogy mi is most viszonylag nagy lakásban élünk vagy inkább úgy mondanám jobb az elosztás, van egy 40 nm-es nappali és 3 félszoba amire 2 gyerekünk van tehát lehetnének külön szobában de nem akarnak...Együtt akarnak lenni így egyik fél szoba a mi hálónk, másik az ő hálójuk, harmadik meg játszó szoba leginkább. Mondjuk még csak 6 és 4 évesek, de fiú-lány. Nem zavarja őket ha akarnám SE mennének külön. Szerintem nem elengedhetetlenül fontos.

2013. febr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tartózkodnak a szobájukban egyelőre, 3 és 4,5 évesek. Én nem építenék hozzá plusz szobát a házhoz, főleg, hogy még gyerek sincs. Ha valamelyik este akar tanulni, majd kimegy a konyhába, nappaliba.
2013. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem nincs semmi baj a közös szobával, sőt megvan például az az előnye,hogy a gyerek megtanul alkalmazkodni és kevesebb gondja lesz,ha például koliba megy. Nekem még nincs gyerekem (most van úton az első), de hugommal közös szobában nőttem fel és sose volt gond ez gyerekkorunkban. Kamaszként is csak akkor mikor az ő pasija is jött volna meg enyém is,de akkor is megoldottuk. Szóval szerintem ha akartok is hozzáépiteni, ráértek még mig kamaszkorba lépnek a gyerekek, addig nincs gond a közös szobával.
2013. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 nagyfiam egyszobába van szobát galériáztuk igy mind két fiunak van saját kuckoja ,a tanulásban sem zavarják egymást.
2013. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!