Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tetszenek manapság...

Miért nem tetszenek manapság sok anyukának a standard, hagyományos nevek, pl a Mária, Katalin, Erzsébet, János, István, Lajos? Mivel egyre kevesebb újszülött kapja, ezért gondolom, hogy nem tetszenek.

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 02:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%

Igen, kicsit "elhasználtak" ezek a nevek, de még mindig százszor jobbak, mint a külföldieket majmoló és egyéb divatnevek. A most "különleges", "trendi" nevet választók nagy része azzal szembesülhet majd néhány év múlva, hogy ugyanolyan divatjamúltnak fog hatni a gyerekük neve, mint most ezek a nevek. Hiszen a névdivat is változik.

Ezért én az egyszerű nevekre szavazok, amik már évtizedek, évszázadok óta jelen vannak, de mégsem a leggyakoribak.

2009. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy sorban írtad: Nagymamám/nagynéném-Dédnagymamám-nagypapám-másik nagypapám-nagyi pasija/anyu exe neve. "Elhasználtak" szerintem is, de ha valamelyik rokonom visel egy nevet én eleve nem adnám neki. Meg szeretnék különleges nevet adni neki, h ne mindenki figyeljen majd, mikor neki szólnak. Bár terhességem előtt külföldi különleges nevet akartam, mostmár egyszerűbbet, amit a dédik is megjegyeznek, mégis nem tömeg nevet. A lányomat Alinának szeretném nevezni, de apukája nem engedi. :S Neki az Amadea tetszik, az meg már nekem sok. Ugyanez a fiú névválasztása, a Medox. Nekem kicsit sok...
2009. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nálunk anyai ágon a Franciska öröklődött már ki tudja hány generáció óta. (Nálam tört meg, mert anyu utálta) Én is nevezném így, vagy Fanninak a lányom. De persze a párommal még rengeteg le nem futott körünk van addig, mire neve lesz a babának. Mert bár jópárszor átnéztük már az utónévkönyvet nem találunk olyan nevet ami mind2nknek tetszik.
2009. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%
nem adnám, mert tényleg elhasználtak, és valóban sokunknak már elegünk van a rengeteg Marcsiból, Katóból, Jancsiból, Laliból meg ezekből. Például az Anna, az István és a László tetszik, ezek valahogy örökérvényű nevek. A mi korosztályunk tele van Andreával, Mónikával, Tündével, Orsolyával, Csabával, a mi gyermekeink már ezeket fogják utáni. És az is lehet, hogy mire ők megöregszenek, az ő unokáik a Kirát, a Kevint, a Nimródot fogják utálni, és lehet, hogy megint a régi nevek viszik majd a pálmát. Amúgy van 1-2 régi név, amit kifejezetten utálok (Imre, Géza, Béla) és van pár, amit eléggé megkedveltem (Emma, Emília, Eszter).
2009. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A nagylányom választotta a kicsinek a nevét.Születése után nézegettem a 2008-as gyakoriságát.Meglepődtem,hogy a 82.helyen áll.

Brigitta.

Az én gyerekkoromból sok ilyen nevű idősebb hölgy eszembe jutott.Csak ne Gittusnak becézzék,attól megőrülök.

2009. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
Én Katalin vagyok, ismerek magamon kívül rengeteg Katalint, 4-5 Máriát, egy pár Jánost is, Istvánt is és Lajost is. Igaz, az én ismerőseim nagyrészt a tizen-huszonéves korosztályba tartoznak, nem tudom, mai újszülötteknél ezek mennyire gyakori nevek. A saját nevemet nem szeretem annyira, de szerintem az Erzsébet nagyon szép név (az Erzsi becézés kevésbé tetszik, de lehet máshogy is becézni, pl. Betti), az István is tetszik (a Pisti becézése mondjuk ennek se). Mindig voltak divatosabb és kevésbé divatos nevek, most épp teljesen más stílusú nevek felkapottak, de lehet, hogy pár év múlva majd másképp lesz.
2010. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Változik a divat, ennyi. Régen is voltak felkapott nevek, csak lassabban változott. Pl. 30 éve alig alig volt Tas, Huba, Töhötöm szerintem, pedig ugye ezek a nevek jóval korábbról valóak. Kimentek a divatból.

Amiket felsoroltál, azok között vannak olyanok, amik tényleg szinte teljesen kimentek a divatból, és maximum hagyományból szokták adni (pl. Erzsébet, János, József, Lajos), meg van pár fura ember, akinek tetszik (pl. én, imádom a János nevet), illetve vannak, amik szimplán csak nagyon régóta használt, ma nem annyira divatos, de roppant hétköznapi nevek, mint pl. az István, Katalin, de a László, Éva, stb. nevek is. Mondjuk az elmúlt 7-8 évben már ezeket is nagyon ritkán adják, de még 10-20 éve ezek olyan nevek voltak, amik totál átlagos, megszokott nevek voltak.

Ami érdekes, hogy vannak ezek között olyanok, amiket ma is előszeretettel adnak, pl. Judit, Ildikó, Tamás. Ezeket most is gyakran választják.

Nem tudni, hogy mi miatt van az, hogy bizonyos nevek teljesen kimennek a divatból, néhány megmarad olyan átlag, vagy kicsit elcsépelt név szintjén, és némelyik pedig töretlen népszerűségnek örvend.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a mostanában felkapott nevek sorsa. Azon meg olyan jókat szoktam mosolyogni, hogy sokan azt gondolják, hogy nem "divatnevet" adtak, miközben nagyon is :)

2010. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszenek ezek az "öreges" nevek. Borbála, Cecília, Erzsébet, Jolán, Magdolna. Jól csengenek, és szépen lehet őket becézni. Sokkal inkább, mint a Vivien meg Klarissza. Tetszik még a Felicity, de azt csak akkor adnám, ha külföldi lenne a férjem. (Sose lehet tudni, még megeshet). A mostani divatnevek nem is jönnek be. Egy ovis csoportban van 5 Milán és 6 Zoé és 9 Noel.
2010. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ez igaz,utolsó válaszoló,de 30 évvel ezelőtt ugyan ez volt a helyzet a Mária,Erzsébet,Katalin,Sándor,László,József,István nevekkel.Ha egy régi tablót megnézel,csak ezek a nevek fordultak (szinte)elő,osztályonként minimum 3 gyereknek ugyan úgy hívtak.
2010. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%
Nem is kell 30 évet visszamenni. Általános iskolában három Pisti volt az osztályban, meg három Jani; volt sulimban hét Kata az évfolyamomban; most három Orsi, három Gábor.
2010. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!