Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnőre hallgassak vagy...

A védőnőre hallgassak vagy levigyem a babám az orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nagyon hasfájós, a védőnő nem ajánl semmi, mert azt mondja, hogy majd csak 3 hónapos kora után kaphatja pl. a start optima plusz tápszer helyett az 1-eset, ami állítólag annyira nem székletfogó, akkor valami hasfájásra való por is van, amit a gyógyzsertárban készítenek, azt sem engedi még, mert hogy még nincs három hónapos. Namost, én viszont szeretnék valamit a kicsimnek, mert már rossz nézni, hogy szenved. Azt viszont nem szeretném, hogy kiderüljön a védőnő számára, hogy mégis elmentem az orvoshoz és adtam neki valamint amit az orvos ajánlott, mert akkor megharagszik és többet nem segít majd, ha már tényleg tud segíteni.

Ti mit csinálnátok?

Köszönöm a tanácsokat előre is!

7 hetes baba anyukája


2013. nov. 6. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy levinném.

Az, hogy megharagszik a védőnő és nem segít többet... hát, most se tűnik valami segítőkésznek, nem igazán látszik, hogy próbálja megoldani a problémát.

2013. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Hát nem valami segítőkész most se a védőnőd,nekünk a doki is és a védőnő is az infacolt ajánlottam azt adtam a kisfiamnak,ő nagyon mohón evet és tele nyelte magát levegővel azért is görcsölt a pocija,én adtam neki kis köménymagos teát is a tápszer mellé.Most 3,5 hósak vagyunk és rendbe jött a puki is és a kaki is,ritkán fordul elő hogy fájna a pocija.Sok sikert nektek is és kitartást ;)
2013. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő nem orvos!


Használsz valami hasfájás elleni szert?Vagy csinálsz valamit hogy könnyíts a fájdalmain?

Hasfájásra van infacol, baba mosoly tea, mecsek tea, grape water (nem biztos hogy így írják), gyenge kamilla tea, gyenge édeskömény tea..vagy csak itatsz vele egy pár korty vizet mielőtt tápszert kap?

Büfizik rendesen?Tornáztatod?A lábával kell körözni körbe körbe egyszerre ellentétes irányba, mind két lábával kifelé.Én gyerekeimnek az is segített ha hasra fordítottam őket, és óvatosan paskoltam a popsijukat.Vagy szoktak meleg textil pelust is rakni a pocira.

Én akkor vinném orvoshoz ha ezek közül semmi nem segít.

Egész nap fáj a hasa?Vagy csak este?Mert a "normális" hasfájás az általában este jelentkezik, és órákon át tartó sírást okoz..ha csak ez van akkor ez magától el fog múlni.

Én mindkét gyerekemnek minden étkezés előtt Infacolt adtam.Csak ez vált be.Próbálkozz te is, ha eddig még nem tetted meg.

2013. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a doki és a védőnő mindig mást mond, sőt még két védőnő is. Én úgy döntöttem, hogy az anyai ösztöneimre hallgatok, nekik meg azt mondom, amit hallani akarnak, és kész.

Vidd el az orvoshoz nyugodtan, az én védőnőm is azt mondta, hogy nem kell neki semmi, és kinek lett igaza? Természetesen nekem!

2013. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Infacol, Espumisan illetve amiket már írt az utolsó válaszoló. Ne hagyd szenvedni, a hasfájás elmulasztható. Nem kell hozzá sem védőnő sem orvos.
2013. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ennyire nem foglalkozom a védőnőm lelki világával. Majd ha annyit tanult, mint egy orvos, esetleg. Bocsánat, hogy ezt mondom, de engem nem érdekel. Elvinném a babám és segítséget keresnék neki, nem hagynám szenvedni. Ha nincs más megoldás és tényleg nincs, az orvos is ezt fogja mondani. De csak azért, hogy egy védőnő ne sértődjön meg... hát tudod kit érdekel???
2013. nov. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Amúgy mi is infakolt használunk, és tornázunk. Böfizés az mindig van, de érzem, hogy fáj a hasa, sokszor nagyon kemény is. Hasi uh-on is voltunk egy hete, akkor azt mondták, hogy látszik, hogy a belei tele van levegővel, vagyis fel van fújódva, viszont nem pukizik. És kakilni is nehezen tud.

Akkor azt hiszem, hogy leviszem a doktornőhöz.

Köszi mégegyszer, ment a zöld kezecske!

2013. nov. 6. 09:07
 8/17 anonim ***** válasza:

El, sőt orvost is cserélnék minden gond nélkül ha nem lennék elégedett.

Sajnos először én sem mertem, és megjártam nagyon....(felhivtam a dokit, hogy a gyerek zöldet kakil és hígabb is de eddig nem volt ilyen gond elvigyem-e hozzá-azt mondta nem a tápszer okoz ilyet Milumil ha....még akkor vasárnap korházba kerültünk mert kiszáradt a gyerek

2013. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, véletlen elküldtem...


Szóval akkor 3 hónapos volt nagyon rossz volt neki,meg nekem is.Azóta ha úgy érzem hogy baj van akkor tovább megyek, nem számít kisértődik meg..

2013. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Istenem. Hát remélem, hogy az enyém nem ilyen, még sosem voltam nála, kivéve az egy hónapos kötelező vizsgálaton, akkor normális volt.

Csak nem tudom, hogy mit mondjak neki, hogy felírjon valamit. Barátnőm mondott egy port, amit a gyógyszertárban kevernek ki, a neve pop..... por, csak nem emlékszik a pontos nevére. Állítólag fájdalomcsillapító, és könnyít a babán. Nem tudjátok a nevét? Lehet kicsit túloznom is kéne, mert sokszor egy ilyen kisbabának nem akarnak semmit felírni, mondván, hogy elmúlik az idővel a hasfájás, de már nem tudom elnézni, ahogy szenved szegényke.

2013. nov. 6. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!