Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban élő anyukák,...

Kertes házban élő anyukák, akinek már tud járni a babája?

Figyelt kérdés

Az én fiam 21 hónapos, és nem találja fel magát kint. A motorozás se sokáig köti le, homokozó, csúszda stb már nincs kint. (amig kint volt se nagyon érdekelte). Délelőtt is csak 1 órát tudtam vele kint lenni mert már ment a sírás, semmi nem érdekelte, unta magát.

Kérdésem, ti mivel foglaljátok le a kicsiket, mivel játszik?


2013. nov. 6. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Csúszda, hinta kint van.

De nálunk most a labda a sláger minden méretben és mennyiségben rúgja, dobálja, beledobálja egy nagy tartóba, aztán szétgurígatjuk mindet. Már barátkozunk az aszfaltkrétával is, de ez nem nagyon érdekli.

2013. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb. hasonló kérdést szerettem volna ma én is megfogalmazni :).

Nálunk csúszdázni szokott néha, de általában az utcán kötünk ki.

Viszont itt is kb. 3 méteres körzetben mozog, hiába megyünk motorral, akkor is. Kavicsozik, guberál a földön, és állandóan azzal van elfoglalva, hogy ki akar menni az autó útra (földút és nagyon kevés autó jár, de én akkor is arra tanítom, hogy oda nem megyünk, és nem engedem, amin folyamatosan megy a harc).

Szerencsére néha összefutunk a szomszéd kisfiúval, akkor együtt jobban elvannak. De az udvar, utca nálunk is szenvedés (legalábbis nekem).

Érdekes módon, ha a papával megy ki az udvarra (egy udvarban lakunk), akkor vele valahogy sokkal jobban elvan.

2013. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hagytam egy kis részt a virágoskertemnél, ami az ő felségterülete. Valahogy érdekesebb a földet túrni, mint a homokot. (Idén 1 zsák homokot vettünk csak, addig tartott, amíg kilapátolta, nem is hiányolta.) A földbirtokánál viszont játszik a markolóval, dömperrel, lapátol, kavicsot gyűjt, jön velem kertészkedni (kapott kis gereblyét, sövénymetszésnél felszedegeti a leesett ágakat, segít zsákba szedni az avart, fűmagot szórtunk, virágot ültettünk).

Vond be a kerti munkába, adj neki feladatokat, nálunk be se lehet vonszolni a házba a fiamat. Már lefagy a nózija, fázik a keze, de még maradjunk...

2013. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Unja magat egyedul. Vidd jatszoterre, hivj magatokhoz korabeli jatszotarsat az anyukajaval, vagy menjetek ti mashoz.
2013. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutya a legjobb játék. 1éve hozzánk került egy kiskutya, ő a középpont ha kint vagyunk. Csirkék közt is elvan. A kertben turkálja a földet, bármivel eljátszik, virágot szed, locsol, kavicsokat szedeget stb. Motorozik, krétázunk...
2013. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!