Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt így? Mi lett a vége?

Más is volt így? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
22hónapos a fiam és most gondolkozunk a kistestvéren eddig nagyon szerettem volna de most hogy alaposan belegondoltam rájöttem, hogy nagyon szeretem a fiamat és nem tudnék még egy gyereket szeretni. Azért vállaltam a fiamat mert rengeteg szeretettel rendelkeztem amit nem tudtam senkinek adni és szeretet hiányban is szenvedtem amit nem kaptam senkitől. Testvéremnek nemrég született gyereke(fiú) anyumnál laknak. Múltkor mentem anyumhoz és át kellett öltöztetni a testvérem gyerekét kérdezte, hogy át öltöztetem én meg mondtam, hogy igen és jó érzés volt a kis apró gyereket öltöztetni. Jó érzés mikor nálam van kicsi puha illatos és jó érzés az ágya felet beszélni hozzá de nem tudom elképzelni, hogy nekem legyen még egy gyerekem. Hiányzik még egy kicsi gyerek de félek, hogy szeretet hiányba szenvedne a fiam ami tudom, hogy rossz érzés, hogy keveset tudnék foglalkozni vele. Szeretnék is még egy gyereket meg nem is mert túl nagy félelem van bennem amit nem tudom szavakkal megfogalmazni.
2013. nov. 13. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre annyit tudok írni, hogy amikor az elő babám meg volt és előbb be kellett a kórházba feküdnöm, meg akartam zavarodni a hiányától. Megszületett a második babám és pici betegsége miatt egy hétig be kellett feküdnünk. Ezt az időszakot már sokkal nyugodtabban vészeltem át, mert kettőért kellett szorítani. Sokkal jobb két gyerek, a szülőknek is és a gyermeknek is!
2013. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyereked érdekében szüljél még egy gyereket. Ha ennyire tele vagy szeretettel, akkor azt az egyet meg fogod fojtani vele. Nem bántani akarlak, de a leíras alapján kell az a testvér, különben a gyereked nyakán fogsz lógni még felnőtt korában is. Ha ketten lesznek, akkor megoszlikma szereteted, és jót teszel a gyerekednek.
2013. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is szoktam így érezni, szintén szeretnék még egy babát (kisfiam most 2 éves), de én is sokszor azt érzem, hogy akkor hogyan fog jutni neki elég belőlem, annyira nagyon szeretem, és félek, hogy meg fogja viselni.

És igen, azt is érzem, amit a 2. válaszoló írt, hogy ha ő lenne egyedül, lehet megfojtanám a szeretetemmel.

De szerintem ez az érzés abban a pillanatban el fog múlni amikor megszületik a másodi pici (legalábbis nagyon remélem, bár még sajna várat magára).

2013. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. En pontosan ugyanigy erzek mint te. Sajnos en ugy nottem fel hogy nem sok szeretetet kaptam, igy en a fiamnak annal tobbet adok es felek hogy nem tudnam szeretni a masodikat. A fiam 20 honapos es eddig ugy alltam hozza a kisteso dologhoz hogy egyaltalan nem akarok mert nem tudnam annyira szeretni, vagy felnek hogy nem tudok annyi szeretetet adni neki mint az elsonek. Aztan egyik naprol a masikra megvaltozott bennem minden es mostmar ugy gondolok a kisteso dologra hogy igen is szeretnem ha ket gyermekem lenne, es tudom hogy mindkettot ugyanugy szeretnem, es ugyanannyi szeretetet adnek nekik. Bennem nem tudom mi valtozott meg, egyszeruen atgondoltam az eletem, es ugy mindent es igy alakult. Mostmar mondogatom a paromnak hogy szeretnek tesot a fiamnak, es orulok hogy ugy gondolok erre hogy mar varom mikor sikerul.

Szerintem benned is akkor fog ez megvaltozni ha mar teljesen biztos leszel abban hogy igen szeretnel testvert a fiadnak. Amig en is igy voltam vele mint te, hogy szeretnek is meg nem is, addig bennem is ugyanezek a felelmek voltak mint benned. Szerintem beszelgesettek errol a paroddal, es ha ugy erzed hogy na itt az ido, akkor erdemes kistestverben gondolkodni. Minden jot neked.

2013. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez lesz a vége, hogy megfojtom de sokszor rossz anyának érzem magam. Rengeteg játéka van és én mindig hagyom, hogy játsszon és miközben játszik addig én gépezek de ha kéri, hogy rakjam neki össze a játékokat akkor össze teszem vagy ha ide jön akkor csikizem össze vissza puszilom vagy ha megfogja a kezem akkor megyek oda ahova visz. Sok könyvet olvastam, hogy mit játsszak vele de nekem nem sikerül úgy játszani ahogyan a könyvben leírják. Van, hogy nem gépezek akkor meg csak fekszek az ágyon és nézem hogyan játszik. Emiatt nagyon rossz anyának érzem magam hogy nem játszok vele egész nap. El fog múlni ez az érzés, hogy nem szeretnék testvért neki?
2013. nov. 13. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Bolond vagy :)))

Az a jó, ha hagyod a gyereked egyedül játszani. Így fejlődik a legjobban. Látod, ha segítség kell neki, akkor szól és Te segítesz (mert ott vagy vele, akkor is, ha a gépet nyomkodod). Marhára rossz anya vagy :)

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy a gyerekednek és Magadnak is jó teszel, ha szülsz még egy gyereket!

2013. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!