Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Apa közölte...

Mit tennétek? Apa közölte hogy nem tudja feldolgozni hogy apa lett és semmit nem érez 8 hetes kislánya iránt. Voltatok ilyen helyzetben? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó de szerintem egyáltalán nem egyedi reakció. Néha én is észrevettem a férjemen, hogy ne nagyon tud mit kezdeni a helyzettel, félt hozzáérni a gyerekhez, de nem azért mert nem szerette. Szerintem kell neki egy kis idő, hogy feldolgozza a dolgot, mert ők nem úgy élik meg mint mi nők, akik már a terhesség alatt is szoros lelki kapcsolatban vannak a picivel. Apa és lánya között hatalmas "szerelem" tud kialakulni, de nem azonnal. Nem tudom mennyi idős a párod és mióta vagytok együtt, de én nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen, mert annak a babnak mindennél nagyobb szüksége van a szüleire.

Drukkolok nektek, hogy minden helyre jöjjön:)

2009. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát velünk nem ez történt, de csak bíztatni tudlak, biztos, hogy pár héten belül szerelmes lesz a kislányába! Az én férjem egyátalán nem egy kedves kinézetű ember, kigyúrt, kopasz, kidobó! De amikor a kislány megszületett sírt és amikor megfogja Szabinát olyan bájosak együtt, hogy ennél szebbet el sem tudnék képzelni, meg mikor a mellkasán alszik el a csöppség! Hidd el szerelmes lesz belé, csak adj neki egy kis időt!
2009. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én párom nem mondott ilyesmit, első pillanattól szerette a lányát, de igaza van az előttem írónak, idő kell nekik.

Nálunk a nagy "szerelem" akkor alakult ki, amikor a kicsi már olyan idős volt, hogy lehetett vele valamit "kezdeni". Amikor már huncutkodott, kacagott, tudtak játszani,...

Egy ilyen picike még csak eszik, alszik, sír, kakil. Apuka nem is igen tudja még ilyenkor, hogy mit is csináljon vele.

Tudom, hogy nem esett jól, de nyeld le a békát, majd megbarátkozik vele, megszereti idővel!

Sok sikert & rengeteg türelmet!

1 éves baba anyukája

2009. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatásokat szükségem van rá:)tényleg magam alatt vagyok de nem szeretném mutatni.Az első válaszolónak 28 éves a párom és 5ik éve vagyunk együtt.:)mindenkinek köszi és várom a további véleményeket tanácsokat
2009. okt. 27. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjem panaszkodott, (kb ennyi idős volt a babánk, mint nálatok) hogy a sok Hollywood-i filmben előadják, hogy megszületik a gyerek és vigyorog az apjára, de ő egyáltalán nem így élte meg. Bár szerette az első perctől kezdve, nagyon nehezen dolgozta fel, hogy a pici nem tanusít iránta olyan ragaszkodást, mit irántam. De mire 3 hónapos lett, már el is felejtette ezt. Most négy és fél hónapos a pici és, ahogy a többiek írták, kezd kialakulni a szerelem :D
2009. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, hogy mennyit segít a baba ellátásába, de ne hagyd, hogy ne segítsen!!! Kérd meg, hogy pelenkázza át, segítsen a fürdetésnél, az öltöztetésénél, mindennél. Nálunk hasonlóan kezdődött a helyzet, én leültem vele megbeszélni, hogyha így áll hozzá, akkor le fog maradni olyan dolgokról, mint első mosoly, átfordulás, kúszás-mászás, stb... Innentől kezdve ha itthon van, igaz nem dolgozik teljes állásban, akkor segít, játszik vele, segít a nevelésében és imádja ezt.

Ne hagyd már az elején, hogy kimaradjon az apa, mert utána lehet, hogy mégnagyobb lesz a szakadék közöttük. Ez csak az én véleményem, lehet, hogy idővel ígyis szerelemmé alakul.

2009. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem már az jó jel, hogy őszintén megmondta! Valószínűleg ezzel jelzi, hogy nem érzi ettől jól magát ő sem, de éppen ezt éli meg. Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy mindenképpen próbáld őt belevonni a baba körüli teendőkbe (pl. a fürdetést a legtöbb apa szívesen csinálja, legyen pl. az az ő kiváltsága!), nem baj, ha nem érez semmit, csak legyen rá szükség, mint apára! Ez irtó fontos, különben tényleg eltávolodhat és nem csak a babától, hanem tőled is akár. És persze fontosabb, hogy ketőtök között legyen kommunikáció és harmónia, MINDENT beszéljetek meg, még akkor is, ha máskor esetleg ez nem olyan jellemző, de ez most új helyzet mindkettőtöknek! A párodnak valszeg jó nagy sokk a kislány "hirtelen" érkezése, hiszen ő az elmúlt 9 hónapban nem érzékelt mást, minthogy "te egyre kövérebb vagy". Most pedig minden nap kerülgetnie kell plusz egy valakit az otthonában. Ráadásul az is sokkoló sokszor, hogy ha a baba sír, fogalmuk sincs, mit kell csinálni vele, ha meg nem hagyja abba, még be is pánikolnak sokan. Az én párom pont ezért nem is ment a baba közelébe jó darabig, teljesen elzárkózott. Nálunk rossz vége lett, mert mi nem kommunikáltunk, és végül a párom teljesen bedilizett attól, hogy nincs rá szükség, mint apára és a baba nem hallgat el magától a kezében, hogy feladta, nem kérte a segítségemet, hanem fogta és elköltözött. De persze az apukák többségére nem ez jellemző. Beszéljétek meg, kérd a segítségét, érezze, hogy tőle kerek a család, és nem lesz semmi baj, meglátod! Tudom, hogy ezer dologra kell most figyelned, de tarts ki ebben akkor is, ha a párod eleinte elutasítónak is tűnik esetleg. Meg fog puhulni és visszatalál majd, csak ti szeressétek egymást! Drukkolok.
2009. okt. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a helyzet, nekem nagyon hiányzik hogy babusgassa a pocimat. Most 32 hetes vagyok, mindketten akartuk, terveztük a babát, de soha nem gondoltam volna hogy így fog a férjem reagálni a kisbabára. Néha úgy érzem hogy teljesen közömbös, néha meg úgy hogy imádja a pocimat és ezáltal a lányát. Talán nem tudnak még mit kezdeni a pocakkal, és szerintem szülés után is kell egy kis idő a pasiknak hogy feldolgozzák a történteket. Nekik sajnos lassabban megy :D
2009. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:18-as vagyok.

Utolsónak: nálunk sem volt nagy érdeklődés a poci iránt. Sokat sírtam emiatt. Még a kezét is csak akkor tette rá, ha már nagyon noszogattam! Nem volt hallgatózás, beszélgetés,... Pedig nagyon vártam! :(

Aztán megszületett, szerette, csodálta, de nem nagyon tudott vele mit kezdeni.

Aztán "kinyílt" a gyerkőc a világra, aranyos volt, gagyarászott, nevetett,... és apa szerelembe esett! :D

A kislányunk a mindene!

Tudom, hogy most nagyon rossz Nektek, de türelem! Megjön az a szerelem!

Minden jót! :)

2009. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi lett veletek?
2013. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!