Rossz feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a gyerekeimmel alszom. Esténként a férjem mellé fekszem le aludni, de reggel mindig az ő szobájukban ébredek. Hol az egyik visít fel, hol a másik, anyásak, rosszat álmodnak, nem tudom. Korábban ébren ültem ott mellettük, amíg vissza nem aludtak, de olyankor reggelre mindig nagyon álmos és ebből kifolyólag nagyon ideges voltam. Amióta velük alszom, jobban kialszom magam, kevésbé vagyok türelmetlen velük is, a férjemmel is.

Szerintetek ennyiből megállapítható, hogy rossz feleség vagyok, lapos a házasságunk, és hogy elfelejtettem nő lenni? Mert annyi ilyet olvasok itt, hogy aki ilyesmire vetemedik, az biztosan elhanyagolja a férjét, és a pasi tuti félre fog lépni mellőle.

Egyébként én is szívesebben aludnék a saját helyemen, de nem minden áron. Tényleg akkora baj ez?


2013. nov. 15. 07:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%

Nem rossz feleség vagy, de az nem jó, hogy a gyerekekkel alszol. Hagyd őket egyedül aludni, akkor sem kell azonnal bemenni hozzájuk, ha felébrednek, visítanak. Ha nem szórakoztatod őket éjjel, akkor megtanulják, hogy egyedül is elaludjanak.

Azért anyásak, mert ehhez szoktattad őket.

Ha nem változtatsz, akkor később is mindig a nyakadon lógnak, és nehezebben fognak beilleszkedni a közösségbe.

2013. nov. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem szórakoztatom őket, az szerintem nem ugyanez, a nagyobbik pedig már ovis, és remekül beilleszkedett a közösségbe, sőt már előtte, 2 évesen is komplett baráti köre volt a lakótelepi gyerekekből.
2013. nov. 15. 07:34
 3/25 anonim ***** válasza:
49%
Ettől még rossz feleség nem vagy, de a házasságodnak biztosan nem teszel jót. Te érzed, hogy mennyire fontos számodra a férjed.
2013. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
Hat kicsit beteges a férj helyett a gyerekkel aludni.....
2013. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekek így soha nem tudnak majd egyedül aludni, plusz a férjednek sem lehet jó érzés, hogy mindig egyedül van...

Nem lesz ennek jó vége.

2013. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%
hát természetes hogy visítanak ha ahhoz szoktattad őket hogy olyankor mész és babusgatod őket. én egyszer sem aludtam a gyerekemmel, érdekes módon nem is igényli, a férjemmel normális szexuális életet tudunk élni, anélkül hogy bemászna közénk, vagy rohangálni kellene hozzá egyfolytában. persze volt mikor átmentem, mikor jött a foga felvettem elaludt, visszaraktam a kiságyba, és mentem vissza a férjem mellé aludni.
2013. nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

NEM VAGY ROSSZ FELESÉG, csak lelkiismeretes anya!

Szerintem sokan nem olvasták végig a kiírásod, vagy ilyen korlátoltak az emberek.

Nálunk is hasonló a helyzet! Este elalszanak a gyerekek, és mi is egymás mellé fekszünk a férjemmel, beszélgetünk, tévézünk, stb....:)

Éjjel többször is megébred mindkét gyerkőc (a nagyobb rosszat álmodik, a kicsi szomjas, simogatásra vágyik).Ma éjjel pl. 2 órán belül háromszor mentem a kisebbhez. (most beteg) A negyedik alkalommal amikor felsírt a férjem ment hozzá.

Sokszor előfordul, hogy a férjem a lányunk ágyában, én a fiunkéban ébredek, és fordítva.

Én úgy gondolom, hogy idővel ez változni fog, a lányunk 4 és fél éves, kisebb korában sokkal rosszabb volt a helyzet.

Nem mondom, hogy nem fárasztó, de nem tudnám, sírni, üvölteni hagyni őket.

Az idő megoldja, addig ki kell tartani. Ranschburg Jenő mondta egyszer, hogy az első 2-3 év a gyermeknevelésben: SZOLGÁLAT. És én egyetértek :)

A férjed sem hanyagolod el, mert a lefekvés után mindenre jut(hat) idő!

Kitartás!

Ja és nálunk tavasszal születik a kistesó! :)

2013. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
Testvéremék ezért válnak. A gyerek már elsős, de sógornőm még ott alszik vele. Pontosan így kezdődött, mint nálatok. Én nem kockáztatnék, de hát már az elején meg kellett volna tanítani nekik, hogy ne hisztizzenek éjjel.
2013. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
ezaz még 10 évesen is veled fog aludni, hiába hiszed most azt hogy áá nem... DEEE! ha beteg is vagy rosszat álmodik., el lehet ringatni, és visszatenni szépen a helyére. ha hiszed ha nem alvás közben nem érzékeli hogy ott vagy-e vagy a másik szobában. amíg elalszik addig érdekli hogy ott vagy e. ezt akaratgyengeségnek hívják, mert egyszerűbb befeküdni mellé és aludni tovább, de ennek meg lesz még a böjtje sajna. egyébként meg le lehet pontozni, de amelyik gyerek már minden éjjel cirkuszt csinál hogy ott aludj az HISZTÉRIA, én hagynám... üvöltse ki magát és utána elalszik, hidd el nem lesz semmi baja 10 perc hisztitől. ha fájdalom miatt sír, vagy éhes, szomjas, ilyesmi az persze más... de pusztán azért visítani mert neki hisztériarohama van.... ez a szülő hibája leginkább hogy hagyja magát. ilyenkor igen is meg kell erőltetni magad és ha elaludt visszavonszolni magad a férjed mellé.
2013. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, honnan tudjam, hogy a fiam éhes, szomjas, fáj valamije vagy csak "hisztizik" ha meg sem nézem?

Nekem a szülésfelkészítőn azt mondta a védőnő, hogy a gyerek soha nem sír ok nélkül.-nálunk így is van/volt.

Ja és azt is mondta, hogy a gyermek 9 hónapig folyamatosan veled van, hallja a szíved verését, a szuszogásod, érzi ha mozogsz, aztán megszületik és külön szobába rakod, egyedül lesz, nem érzi az anyja közelségét. Na én ezt végiggondoltam, bár nem akartam, hogy a fiúnk velünk aludjon, mégsem maradt el a 4 napos gyerek a kiságyban, bármit csináltunk, így köztünk alszik. 22 hónapos, meg lehet kövezni, de nekünk MINDHÁRMUNKNAK, így a jó. Van nemi életünk, mert a fiam időben elalszik, kimegyünk a nappaliba, beszélgetni tudunk attól, hogy köztünk fekszik egy alvó gyerek.

2013. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!