Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért KELL odaadnom, amit mi...

Miért KELL odaadnom, amit mi megvettünk pénzért csak mert kinőttük őket vagy mert a gyereknek már nincs rá szükség?

Figyelt kérdés
Sógoroméknál most született a 3-dik baba. Elég szegényen élnek. Anyósom szó szerint osztja, hogy miket adjunk oda, mert nekünk már nem kell, nekik meg nagy szükségük van rá, mert szegények. Ez őrület! Mi minden fillérért keményen megdolgoztunk, minden ami van agyereknek, ebből a pénzből vettük meg. Egyszerűen nem értem, miért KELL odaadni, csak mert neki nem sikk elmenni dolgozni, inkább csak szül és szül. Már itt is (kis község) mondogatják nekem, milyen jó, hogy mi majd tudunk adni sokmindent!!!Agyam eldobom. Nem áll szándékomban odaadni a dolgokat. Van egy ismerősöm, nagyon beteg a kislánya, már a házukat is eladták. 2 évvel fiatalabb a mienknél (1 éves). Önhibájukon kívül kerültek ilyen kilátástalan helyzetbe. Őszintén megmondom eddig is sokmindent adtunk neki, ezek után is őket részesítem előnyben, nem a sógoromékat. Anyósom amikor mondta, hogy a babakocsit már odaadtam akkora grimaszt vágott és mondta , hogy szép dolog nem a családot segítem! Hát komolyan mondom nem hiszem el. Vagy tényleg velem van a baj?
2013. nov. 21. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani, hogy nem. Anyósodat pedig helyre kell tenni, vagy fizesse meg. Lehet ajándékozni, de elvárni pofátlanság.
2013. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én se adnám. Pláne, hogy "kell". Nem más pénztárcájára kell gyereket vállalni.

Ha már a harmadik baba lesz náluk, hol vannak a babaholmijaik?

Ha nagyon jó fej akarnék lenni, inkább kimennék börzére, vagy vateráznék fillérekért, de az alig használt, hibátlan dolgokat biztos nem adnám, főleg úgy, hogy esetleg még nálatok is várható még egy baba.

2013. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ha ti már nem akarjátok használni (bár nem írtad terveztek-e még babát), akkor szép dolog odaadni olyannak, aki hasznát veszi és segítség neki. Hogy ez most barát, ismerős vagy rokon, az nyilván teljesen mindegy. Sokszor jobb a viszony a barátokkal, mint a rokonokkal. Továbbá ha nekik már a 3. babájuk, akkor gondolom a cuccok nagy része megvan a tesókról. Én pont a másik oldalon vagyok, első babánkat várjuk és a testvéreméktől nem kaptunk semmit, de barátoktól csomó mindent. Megvan minden a babának, telik a kelengyére, de mégis jól esett kapni cuccokat, és úgyis hamar kinövi, később fog majd több kelleni. És nagyon rosszul esett, hogy a testvéreméktől nem kaptunk semmit kölcsön. (Hozzáteszem nem is kértünk, a barátok is maguktól ajánlották a dolgokat, szóval semmi kényelmetlen helyzet nincs.)

Szerintem mondd meg, hogy te egy rászorulóbb családnak adtad/adod a nem kellő cuccaidat.

2013. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Én anyukám is csinált egyszer hasonlót, de már akkor leesett neki, hogy megkérdezhetett volna, mikor megkeresett az ismerős, hogy akkor neki adom-e azt a tárgyat amiről az anyummal beszélt. Bocsánatot is kért utána, mert elfelejtett szólni, na meg hogy csak így intézkedett (el akartam adni egy értékes tárgyat és helyette neki adtam rokonnak, mert nem tudok nemet mondani :D csodás :D).


Megértelek! Mondj nemet, ne legyél olyan mulya mint én :)

2013. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt nálunk úgy van, hogy a rászoruló családoknak adnak dolgokat, babakocsitól kezdve mindent beszereznek, nem tudom milyen szervezet,adnak zsák ruhákat is de elvárják, hogy ha már kinőtte vagy nem jó vagy már nem használja, akkor visszaadja, másoknak is jól jöhet még. Ők is visszaadogattak sokmindent.

Persze fogok adni ezt-azt, nem határolódok el teljesen, de ne legyen már kötelességem. Inkább a kislány szüleinek adom, van elég bajuk szegényeknek a betegség miatt, ne legyen gondjuk egy két apróságra.

Csak már kezdtem magam rosszul érezni, hogy ilyen sz.mét vagyok, hogy nem adok oda mindent , mert nekik 3-dik babájuk lesz.

2013. nov. 21. 19:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy gyereket mindenki magának szül. Mindenki maga dönti el, hogy mire szül gyereket. Van olyan, hogy amikor vállalták, akkor még minden körülmény adott volt. Aztán meg már nem. Ilyen esetben valóban jól jöhet a segítség. De ahogy olvasom a szavaidból, a sógorodéknál nem erről van szó. Vannak olyanok, akik inkább szülnek pár gyereket, minthogy elmenjenek dolgozni. Náluk inkább erről van szó. Nincs nagyon mire, de jönnek a gyerekek.

És te velük ellentétben inkább egy beteg gyereken segítesz. Én is a helyedben a beteg gyereken segítenék.

És anyósod meg ha annyira sajnálja a sógorodékat, akkor segítse ő őket.

Szóval szerintem nem veled van a baj.

2013. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már többedik gyerek érkezett náluk így ő is gondolhatott volna a jövőre.Neked nem kell semmit odaadod.

Mi tesómmal megosztjuk a babás dolgainkat először nála voltak a ruhák, babakocsi, kiságy stb. majd nálunk most újra náluk van.

2013. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezért nem beszélek a sógornőmmel 1 éve.

Mi mindent újonnan vettünk az első gyereknek,senkitől nem kaptunk semmit kölcsönbe sem.

Anyóséknál hagytuk az etetőszékét a kicsinek,mert még 5 évesen sem éri fel a magas asztalukat,ha évi 1-2 alkalommal ott vagyunk,tudjon min ülni,ők pedig szépen elvitték,már akkor szóltak,amikor náluk volt a szék.

Kiságyat,ágyneműt,plédeket odaadtam én is szívesen,mert nem szeretnénk több gyereket,de azért más,ha valamit kapok vagy csak úgy elveszek.

Én sem értem,hogy miért veszik természetesnek egyesek,hogy mindent ingyen kapnak majd.(köztük az én sógoromék is)

2013. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én sem értem,hogy miért veszik természetesnek egyesek,hogy mindent ingyen kapnak majd.(köztük az én sógoromék is)"


Itt is sok ember természetesnek veszi. Én egyszer voltam olyan hülye,hogy belemenjek itt egy vitába, ahol a kérdezőt biztatták vállaljon semmire gyereket, úgy lehet vaterán pár 100Ftért ruhát venni meg úgyis kap.

Sajnos igen vannak ilyen emberek.

2013. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A te pénzedért te dolgoztál, arra költöd és annak adod, akinek akarod. A "nekem jár" emberektől nekem is herótom van, én is a beteg gyerekes családnak segítenék. Egyébként hol van leírva, h neked segíteni KELL bárkinek is? Ha anyósod úgy gondolja, h támogatásra szorul a másik gyereke, akkor segítsen neki ő. Más farkával könnyű verni a csalánt.

Én valszeg azzal zárnám a vitát legközelebb, h sajnálom, nem tudok segíteni. Ha visszakérdez, akkor az lenne a válaszom, h mert úgy döntöttünk és kész. Ha nem tetszik, azt sem fogom adni, amit egyébként adnék.

2013. nov. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!