Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elmegyek táppénzre pedig...

Ha elmegyek táppénzre pedig nincs rá eü-i okom, annak van valami következménye? Megvonhatják a táppénzt, gyed-et?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok
2013. nov. 29. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Problémamentes terhességnél is bármikor el lehet menni táppénzre. Van aki már akkor kiíratja magát, amikor megtudja. Anyagilag jársz így rosszabbul, de nem vonhatnak meg tőled semmit ami jár.
2013. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz arról szól, hogy keresőképtelen vagy. Várandósan senki nem fogja firtatni hogy ennek mi az oka: testi, lelki, a magzat érdekében... Bármi lehet.
2013. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Hja, némelyik annyira terhes, hogy képtelen megmozdulni is, elkapja a korbeforgós munka undor mar az elso pozitív teszt utan.....

Nem vonnak mg semmit. Kíméletlen tappenz csalás, ha egészségügyi ok nelkul írnak ki kereső képtelennek, de egy terhes nőnél senki nem ellenőrzi. Sajnos....

2013. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

OFF

3-as te ugye még nem vártál babát?

ON

Keresőképtelen elég sok minden miatt lehet terhesen az ember, ne aggódj, ha az az indok, hogy egyszerűen már nem bírsz dolgozni az is indok, senki nem fogja megkérdőjelezni az orvos javaslatát.

2013. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De vártam. Táppénzen viszont akkor voltam csak, amikor nem tudtam dolgozni.
2013. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2013. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen munkát végez az illető.Én például napi 12 órában magatehetetlen betegeket ápolok,rengeteg fertőző anyag vesz körül.Ráadásul volt már két vetélésem is,szóval tuti egyből táppénzre fogok menni amint sikerül a baba.Nekem ő lesz a legfontosabb és nem az ki szerint vagyok munkakerülő.Szóval senkit sem lehet lenézni,ha a babájával táppénzre megy.Döntse el ő.
2013. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Kedves utolsó! At helyedben én is mennék táppénzre. Én irodáőban dolgozom, szellemi munkát végzek. Így én csak jóval később tervezek menni.
2013. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
7! Neked van ra okod. En arra gondoltam, aki konkrétan csak a korbeforgós munkaundortol szenved es mar a hatodik heten olyan terhes, hogy kismamaruhát húz es nonstop a hasát simogatva sóhajtozik nyilvános helyen.
2013. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 10 hetesen mentem tp-re! Egész nap állnom kellett volna és cipekedni! Nem ehettem volna akkor amikor akartam! A légkör feszült volt! Busszal 2 óra oda vissza az út! Volt egy vetélésem! Hánytam és sokat görcsölt a hadak!

A dokim jobbnak látta ha kiír!

Hívhattok munkakerülőnek is,de nem érzem,hogy az lennék!

2013. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!