Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi összegyűjtött pénzetek...

Mennyi összegyűjtött pénzetek volt amikor gyermeket vállaltatok (akár az elsőt akár a többediket)? Mennyi ideig gyűjtöttétek? Többi lent

Figyelt kérdés

Mi az ami már megvolt és mi az ami még nem (saját ház, autó. Stb. ) Visszavártak a munkahelyetekre? Esetleg kort is írhattok.

Tudom elég indiszkrét kérdések, de gondoltam így névtelenül nem gond. Olyanok válaszát várnám,, akik nem úgy terveztek, hogy jó lesz mindenből a használt és majd lesz valahogy. Bocsánat nem bántásból, csak ugye arra nem kell gyűjteni. Köszönöm!



#munkahely #anyagiak #tudatos gyermekvállalás
2013. dec. 1. 07:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10# ja igen visszavàrnak dolgozni, 7 ève dolgoztam...
2013. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Van saját lakás,2 autó,mindkettő hiteles.16 hónapos a lányom,elvileg visszavárnak,gyakorlatilag nem tudom,de lehet,hogy szeretnénk kistesót,szóval nem biztos,hogy visszamegyek.27 leszek,25 voltam,amikor megszületett.Előtte 2 évet dolgoztam tanítónőként egy iskolában.Kb. 600 ezer félretett pénzünk volt.
2013. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Amikor mi belekezdtünk a gyerekvállalásba volt igaz félretett pénzünk,de nem egy tetemes öszzeg. Anyukáméknál élünk,mert nem akarok albérletbe menni anyuéknak is könnyebb mert nagy a ház és nehéz fentartani, van egy hitelmentes autónk 10 évig dolgoztam a munkahelyemen mielőtt táppénzre jöttem és mindhárom főnököm vár vissza. Úgy alakult,hogy egy régebbi trombózis miatt szúrnom kell magam ami maga 35000 ft egy hónapra és ez mellett a megtakarításunk el is ment szépen lassan. Nem teszem hozzá a vitaminokat és a dokihoz járkálást. Lehet így felelőtlennek tűnök,de 32 éves vagyok és nem szerettem volna már várni a tökéletes pillanatra amikor megvan minden.. Hozzáteszem a babának megvan mindene és igen fog hordani használt ruhákat is,mert szerintem egy kisbabát vajmi kevésbé érdekli két hetesen milyen ruhácska van rajta ha tiszta és nem szakadt :-) Megértelek téged,hogy szeretnél mindent megadni a babádnak és szeretnéd ha minden szép lenne,de vannak helyzetek amikor nem úgy alakul az élet. Persze vannak dolgok amiket újjonan vettünk és szerintem megfogjuk tudni oldani. Persze jó ha van félretett pénze az embernek,de ha nincs az sem tragédia én szerintem,de lehet másképpen gondolják mások :-)
2013. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Amikor belevágtunk a babaprojektbe volt 1 hitelmentes, de ősöreg autónk, egy hiteles házunk és kb 200.000 Ft-unk.

A második gyereknél ugyanígy álltunk, csak nem volt ennyi készpénzünk.

A harmadik baba előtt volt 1,5 milliónk, ezt el is költöttük ,lecseréltük az ősöreg verdát egy családi autóra.

A házunk még mindig hiteles, az autó szerencsére nem, és most van némi kp-nk is, mert a férjem jól keres és ki tudjuk használni a 3 gyerekes adókedvezményt.

2013. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyemre nem várnak vissza, igaz nem is mennék. Áruhiteles voltam, hétfőtől-vasárnapig, reggeltől-estig, heti 1-2 szabadnappal.
2013. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Mikor a fiam megszületett semmim nem volt. Egyedül neveltem. Sokat tanultam, sokat dolgoztam (volt, h kf-ön éltünk). Azóta lett egy nagy lakásunk (90nm), az alsó decilisből a középosztály közepéig küzdöttem magunkat. Most várom a második gyereket, immár partnerrel. Tehát van tehermentes lakás, állami szférában vagyok, úh szülés után visszamehetek, van félretett pénz, de ez nem a babára megy el. Úgy számoltam, h kb 150.000 a terhesgondozás, uennyi a szülés, kb havi 10.000 a vitaminok. Babakocsiból, kiságyból,légzésfigyelőből, fehérneműből (body pl) mindenképp újat vennénk, a többit még nem tudom. Úgy számoltam, h kb 700.000 lesz a vége.
2013. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakás,saját autó,hitelünk nem volt.

1 millió forintunk volt félretéve.1 év alatt gyűlt össze.

Én 3 éve dolgoztam akkor,a férjem 6 éve.

Én 25,ő 30 éves.

Mindent újjonnan vettünk meg.

Jelenleg még GYED-en vagyok itthon,de a munkahelyemen visszavárnak,tartjuk is a kapcsolatot.

2013. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk kb. 450 ezrünk volt félre téve. Én ápolásin voltam, a férjem teljes munkaidőben dolgozott(zik). 26 és 28 évesek vagyunk. Saját autónk van, de apósommal élünk. Mindenből újat vettünk, csak néhány babaruhát kaptunk használtan. Senki nem segített, se a család, se a barátok, de erre számítottunk is. Fogadott orvosom volt. Jövő héten lesz 6 hónapos a lányunk, mindennel együtt 600 ezret költöttünk eddig. Nem akartam 30 évesen szülni, és elegünk volt abból, hogy nem találtam munkát. Nem akartunk tovább várni. Szeretnénk később saját lakást, de ahhoz kelleni fog az én keresetem is. A gyes után álláskeresésbe fogok (újra). Később szeretnék nyelvvizsgát lerakni, akkor talán könnyebben találok munkát a szakmámban. A gyest megpróbálom kihasználni a nyelvtanulásra, már amennyire a kisasszony hagyja. :)

2013. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Semmink nem volt.Főiskolások voltunk 20 évesek,becsúszott baba.

Volt diákmunkánk a főiskola mellett,abból gyűjtögettünk arra amit meg kellett venni,a dokira,meg a szülésre(van egy 18 évvel fiatalabb öcsém,rengeteg mindent megörököltünk tőle).

A suli ideje alatt albérletben éltünk a suli városában, a párom eljárt dolgozni,én meg apukám cégénél segítettem be számítógépen elvégzett apróbb munkákkal.a GYES+ családi teljes mértékben fedezte havonta amit a fiunkra kellett költeni pedig tápszeres volt,és pampers pelenkát használtunk, az albérlet,rezsi,élelmiszer egyéb pénzt megkerestük a sulira ott volt a diákhitel.

Jelenleg mindketten diplomások vagyunk,van munkánk egy örökölt lakás amit felújítottunk önerőből,egy pár éves autónk,és pár száz ezer félretett pénzünk 24 évesek vagyunk.A második gyerek előtt dolgozunk és gyűjtögetünk még egy kicsit.

2013. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

lemaradt:

a diákhitelemen kívül nincs hitelünk és a fiamnak pár a Hádában vásárolt használt ruhán kívül mindent újonnan vettünk.

2013. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!