Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek a férje mennyire teszi...

Kinek a férje mennyire teszi oda magát a gyermeknevelésben, ez tényleg csak a nők feladata?

Figyelt kérdés

Pl hajnalban ébredés előtt 1-2 órával amikor a baba ébreszt mindenkit akkor ami + idővel hamarabb keltetek azt a baba sírása csillapításával töltik vagy inkább fogják magukat és inkább azt a dolgot teszik amit szoktak tenni minden hajnalban?

A mi esetünkben az én uram fogja magát és ott hagy a síró gyermekkel és kimegy cigizni és kávézgatni akár 2 órával hamarabb és képes 3-3 és fél órán keresztül fagyoskodni a konyhában anyósommal csak ne legyen a közelben.

És csak egyik cigi a másik után 2-3 főzet kávé mellett.

Amikor meg mondom neki hogy vegye át ő is akkor nem jól esik neki.



2013. dec. 2. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy nem normális amit a férjed csinál.


Nemrég kérdést is írtál róla, ott is elmondta mindenki k véleményét

2013. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én párom nem kel fel a gyereksirásra...mondjuk a mi babánk nem annyira hangos inkább csak nyöszörög, gügyög ha megébred, ritkán kel úgy hogy sir. Ahogy a párod viselkedik, nekem az jön le belőle hogy nem akar a közelben lenni, zavarja őt a baba, menekül előletek és ezért képes órákat lenni a konyhában az anyjával.
2013. dec. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd, vannak ilyen férfiak. Ket lehetőséged van: megszoksz vagy megszöksz.m
2013. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a nők dolga a gyermeknevelés a férfiaké a pénz keresés, de nem tudom elnézni hogy én nap 24 órájában vele vagyok és még annyit se kérhetnék tőle hogy vegye át egy kicsit.
2013. dec. 2. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Már múltkor is írták, hogy nem, ez nem normális.


Én úgy gondolom, hogy a gyermekNEVELÉS két ember dolga, az apáé és az anyáé. Nyilván, ami a gyerek babakorban van, inkább gondozás és ellátás (testi, lelki), az anyukára hárul. Bár, sosem értettem a "nem tudnak mit kezdeni vele" szöveget. Szerintem olyan nagy dolog textilpelust dobni a vállra és kicsit dajkálni a babát.


A férjed menekül előletek, lusta, mert inkább 2-3 órán keresztül kávézgat és bagózgat, ahelyett, hogy neked segítene. Ez nem feltétlenül a baba, de elmosogatni, főzést előkészíteni, rendet rakni, mosást bepakolni ő is tudna a szabad óráiban.


Tanácsot adni nem tudok, mert nem vagyok ebben a helyzetben, bár én már rég asztalt borítottam volna, vagy elküldtem volna apukát jó messzire. Ennyi erővel egyedülálló anya is lehetnél.

2013. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fogantatást sem egyedül az anya csinálta. A gyermeknevelés, gondozás mindkét szülő feladata!
2013. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem mindenben kiveszi a részét! A gyereket ketten csináltuk, ketten neveljük stb.

Az oké,hogy mondjuk hétközben én kellek hozzá éjjel, mert a párom dolgozik, és pihennie kell, de pl. hétvégén saját maga veszi át ezt. Nem is kell neki mondani!

Sőt, minden este ő fürdeti. Addig én főzök,vagy befejezem a takarítást.

Nem azt mondom,hogy csináljon annyit a gyerek körül,amennyit én, de ne is az legyen,hogy munka után felpakolja a lábát, ad egy puszit a fejére és kész a gyereknevelés!

2013. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elmondom nálunk ez hogy megy.

2 napot dolgozik 2 napot nem ahogy a műszakja esik.

Amikor dolgozik akkor munka után kb annyira számíthatok rá hogy be hozza a szobába a kiskádba a fürdő vizet vagy megfogja ha mondom neki.

vagy amikor kézben tartom a gyermeket hogy ne keljen felálnom és ő épp a számítógép előtt van megkérem adja oda a cumit vagy a textil ruhát.

Eddig 2 szer cserélt rajta pelenkát akkor csak azé, mert mondtam neki hogy este 3 óráig most te leszel vele hogy sok alvatlan éjszaka után tudjak aludni.

etetéstől etetésig.

Arra ébredtem hogy üvölt a gyermek 3 szobával odébb aludtam, bementem mert már sokáig sírt.

Na és mit látok a férjem alszik a gyermek meg mellette üvölt.

És hozzé tenném nem volt annyira késő este, 7-10-ig volt vele.

Ha dolgozik akkor azért nem vélalja éjjel, ha nem dolgozik akkor nincs kedve, türelme, vagy csak mert vendég jött a mamához és neki is kinn kell lennie én meg maradjak a gyerekkel a szobába mint a medve a barlangjába .

Volt rá eset hogy a mamát küldte be a szobába örködni addig míg én wc re mentem.

Á meg addig cigizett.

Érdekes módon mindig akkor jön rá a cigizhetnék mikor a gyermekkel feladta van.

Azt mondja mindig hogy ő ehhez nem ért, mit kezdjen vele, neki mondani kell hogy mit csináljon mert ő nem tudja.

2013. dec. 2. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!