Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki nagyon nehéz anyagi körülmények között él, abortuszellenes, akar gyereket, de az éhezne, beadnád intézetbe?

Figyelt kérdés
Hallottam ilyet, hogy a gyámügy elveszi és intézetbe adja a gyereket, a szülő meg ott meglátogatja. Ám hogy maga kezdeményezi a szülő olyan is előfordul? Sokszor látom, hogy kisgyerekes csecsemős rosszúl öltözött nyúzott anyák aluljárókban metrón koldulnak. Ilyenkor például, hol a gyámügy? Ök mért nem akarnak jobb jövőt a gyereknek azzal, hogy intézetbe adják? Meleg ruha, kaja, ágyban alszik és társaságba van.
2009. nov. 22. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
én elég sokat jártam aluljárókba , de sose láttam csecsemős nyúzott anyákat. Max. kisgyerekkel. Ez megint egy allegorikus kérdés. Ha valaki megtartja, de szegény, az azt esetek 99%ban beadja az intézetbe, vagy a gyámügy elviszi tőle. Aki abortuszellenes, az megint egy más kategória. az ilyen típusú mindent megtesz azért, ha megszületik a baba, azért élni tudjanak (pl. anyaotthonban)
2009. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én elítélem azkat akik felelőtlenül szülnek gyereket nagyon nehéz körülmények közé! Vagy ha nem is az elsőt, de a másodikat, harmadikat, negyediket stb már mindenképp... Tudom mindenkinek joga van gyerekhez, de a gyereknek is joga van egy normális élethez (nem 6 emeletes házra, de legalább egy minimális biztonságra). És igen beadatnám az intézetbe ha ilyen gyereket tanlálnék és lenne hatásköröm erre.
2009. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
hát én ezt sokkal kegyetlenebbnek tartom,hogyha valaki megszül egy gyereket és annyi pénze sincs hogy etetni sem tudja. Azért ésszerü keretek között kell cselekednie az embernek,és bárki bármit mond egy ilyen helyzetben sokkal jobb megoldás az abortusz,vagy az örökbeadás.
2009. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez kemény dió. Be kell adni. Megérti a pici, ha látogatja rendszeresen, a kis lelke alig sérül. Tisztelem, aki nem veteti el. Az élet szent.
2009. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Én is voltam csoró de nincs az a helyzet h én elváljak a gyerekemtől !!! Soha !
2009. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az exem anyukájának az 5 éves fia került nevelőszülőkhöz átmenetileg, és ahogy rendbejött a körülménye visszakapta. Ő sűrűn költözködött, és az ovoda tett bejelentést. Egyébként én láttam már kisbabást az aluljáróban. Gondolom előtte anyaotthonban lehettek. Ítélni, ítélkezni szerintem nem lehet ilyen szituációban, mert mind egyenként más. Nyomorba-éhezni nem szabadna szülni, szerényen meg fel lehet nőni. Éles a határ...
2009. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!