Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én 40 ezer forintot, te...

Én 40 ezer forintot, te mennyi pénzt költesz havonta 2 gyermekedre?

Figyelt kérdés

2013. dec. 6. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

ugyan nekem csak egy törpém van de rá költöm a 40et havonta(gyes,csp)persze 2 gyerek lenne lehet én sem tudnám ezt megtenni fejenként.

Remélem nem gond hogy írtam

2013. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
1.vagyok.annyit szeretnék hozzátenni,hogy szeretem lapozgatni a több gyerkőcös kérdéseket,hogy tudjam mi lesz ha lesz kistesó
2013. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
22%
Én pontosam 395 forintot per gyerek (3van ) ez 1 honapban több mint 1000 forint!!!!! :( :/
2013. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor mi is elköltünk 40e Ft-ot az egyetlen gyerekünkre, pl ha téli csizmát kell neki venni, vagy valamilyen ajándékot kap. Egyébként a havi kaja, innivaló, pelus, popsitörlő adagja kb ennyi. Hamarosan 2 gyerek lesz, biztos nem költünk rájuk fejenként ennyit (mert nem is lesz miből :) )
2013. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én a két gyermekre költök 40 ezer forintot egy hónapban.
2013. dec. 6. 19:09
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, mit számolunk bele, illetve, hogy melyik hónap.

Hogy belevesszük-e az étkezését, a rá eső víz- és áramszámlát, vagy csak a ruháztatását, az oktatási intézményekben elköltött forintokat és az egyéb extra dolgokat (játék, nasi, belépő a játszóházba, stb.)

Ha "ünnepnapos" hónapról beszélünk, akkor 2x ennyit is elköltünk rájuk. Évszakváltásnál szintén a ruházat miatt. A nyár viszont az extrák miatt több.

Mit számítsak bele?

2013. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kaja, ruha, fürdető, pelenka.
2013. dec. 6. 19:36
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

13 hónapos lányka:

Pelenka havi 10000, emellé a popsitörlő, krémek kb. 2-3000 Ft.

Ruha havi lebontásban kb. 4-5000 ebben használt és új dolgok is vannak. Természetesen most kicsit megugrott hisz az overall és a csizma máris többe került, mint amit szoktunk költeni.

Ugyanazt eszi mint mi (minden nap főzök), plusz anyatejes még, így ezt nem számolom.

Játék és egyéb: tesótól sok mindent örökölt, mert pici korban szinte minden játék uniszex. Most kezdünk pénzt költeni rá, mert jön a lányos Duplo, babák, stb. :-) Másra nem nagyon költünk, még kicsik az igényei.


A fiunk 6 éves lesz, óvodás:

Óvoda havi 9000 Ft, ebben az étkezés, az ovimozi és a kézműves is benne van. Fociedzés: havi 5000 Ft.

Ruhák: ritkábban veszünk neki, most kb. 1 év egy azonos méret, de drágábbak a ruhái, és ritkán lehet kifogni jó minőségű használtat. Ezen felül a focira is mez, cipő (kétféle)sportszár, sípcsontvédő kell, így simán van havi 10000-15000 a ruha, még több is.

Játék+extrák: Havi szinten kb. 2-3000 a játék, időnként játszóház, plusz kb. kéthavonta egy-egy kirándulás, állatkert, fürdő, stb. Ez havi lebontásban kb 5000 Ft.


Ezen felül igyekszünk jó minőségű dolgokat venni névnapra, szülinapra, karácsonyra. Egy-egy ünnep kb. 10-20ezer forint, a névnap kevesebb, a karácsony több.


De vannak különleges kiadások is: ifjúsági ágy (galériás ágy+íróasztal szekrény egyben) 150ezer volt, kerékpár 30ezer, akácrönk udvari játszó 190ezer. Focikapu: 20ezer

Ez persze nem egy év alatt, de az utóbbi 2 év termése kb.

2013. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is csak egy van, de rá is elmegy 60-70ezer alsó hangon és ebben a bölcsi díja még nincs benne.
2013. dec. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És akkor éljünk meg 60 ezer forintból havonta, amikor a gyerekre eleve elmegy 40-60 ezer forint. És akkor hol van még a villanyszámla, gázszámla, vízdíj, szemét szállítási díj, telefonszámla, és egyéb adók...
2013. dec. 7. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!