Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogok két gyereket...

Hogyan fogok két gyereket eltartani egyedül?

Figyelt kérdés
Párom eddig közmunkán volt, de pénteken nem ment be dolgozni és a segélyt sem fogja kapni egy évig. Van egy tíz éves fiam és hat hetes terhes vagyok. Hová fordúlhatnék? A párom tegnap felszívódott senki nem tudja hol van.
2013. dec. 15. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
Kamu...
2013. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

Az állam megelőlegezi a gyerektartást. Emelt összegű csp.

De tájékozódj, hátha igénybe vehetsz még valamiket.

Szüleidtől vagy az Ő szüleitől (Párod gyereke az Ő unokájuk címszóval) nem számíthatsz támogatásra?

2013. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Anyám tele van hitelekkel, az ő szülei pedig évek óta le se sz@rják. Hét hónapja vagyunk együtt de már harmadjára játsza ezt el. Elösször két hétre tünt el másodszor pedig másfél hónapra. De valószínűleg a kicsi az én nevemen lesz akkor nem fogok kapni gyerektartást.
2013. dec. 15. 14:34
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Miért lenne a te neveden, nem tőle van?
2013. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
gondolkodj reálisan, ez az a helyzet, amikor nem kellene bevállalni a 2. gyereket, vagy add örökbe, te meg menj el dolgozni és gondoskodj a 10 éves fiadról egyedül. A pasast meg, aki harmadszor teszi ezt veled, felejtsd el.
2013. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Hét hónapja vagytok együtt egy megbízhatatlan alakkal, de te azért gyereket szülsz tőle a nagy semmire! Gratulálok! Edd meg, amit főztél! Talán legközelebb több eszed lesz. Sajnos vannak olyan emberek, akik nem tudnak józan ésszel gondolkozni még akkor sem, ha sorban kapják az élettől a figyelmeztetéseket, az kell nekik, hogy egy jó nagy orrbavágást kapjanak az élettől, hogy észhez térjenek.
2013. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nincs apasági nyilatkozat és ilyen körülmények között nem is lesz, ha csak elő nem kerül addig. Mivel nem tudja senki hol van így pereskedni sem fogunk tudni.
2013. dec. 15. 14:42
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért hihetetlen hogy így eltűnik csak a semmiért. Én ezért már rég elhagytam volna.

Sajnos 3 éve a barátnőm is eljátszotta ezt. Egyszer csak 1 hétre tűnt el, senki sem tudta hol van, se a szülei, se a barátai, az is úgy volt hogy elment dolgozni majd munka után hazajött lerakta az autót, és gyalog vagy kitudja hogyan elment. Persze nem mondta el hol volt. De utána kb fél évvel később szintén elment szó nélkül, akkor egy hétvégén volt szombat este lefeküdt velem aludni, vasárnap reggel már sehol sem volt, egyedül csak a retiküljét vitte magával meg azt a ruhát amit felvett és ennyi.

Gyerekünk nem volt, de szerettünk volna, akkor majdnem 1 hónapra ment el, én meg amikor hazakerült közöltem vele hogy itt a vége nekem ebből nem kell, csak az idegeskedés ment, rendőrségtől kezdve mindenkihez fordultam, azt sem tudtam már hol vagyok, idegileg olyan roncson voltam hogy egyszerűen már az egészségem rovására ment táppénzre is kényszerültem, nem sokon múlott hogy bekerüljek a pszichiátriára. Én jól döntöttem hogy dobtam őt, albérletet egyedül nem tudtam fenntartani, így szóltam 1-2 haveromnak meg pár kollégámnak hogy segítsenek elköltözni, párom barátnőjének meg a testvérének is szóltam hogy szedjék össze a cuccait és vigyék oda ahová akarják, a tulajjal is beszéltem hogy mondja fel a szerződést plusz megcsináltattam azt a kanapét aminek a karfája a párom miatt szakadt le és ennyi.


Idegileg én ezt nem bírtam, hogy a párom akkor merre járt fene tudja. Pedig nem kellett arra fogni hogy fiatal mert akkor én voltam 21 éves ő meg 26 éves tehát 5 év van köztünk, hogy merre járt kitudja szerintem pasinál volt, nem is érdekel, a jelenlegi barátnőm legalább megbecsül ennyire hogy ha elmenne valamerre akkor szól előre, megbeszéljük.

Az exem becsületére váljék nem verte el legalább a pénzünket. Így legalább nem haltam éhen, de dolgozni sem nagyon szeretett bejárni.

2013. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jelenleg dolgozom így fogok kapni gyedet plusz a családi a két gyerekre, de szerintem gyerektartásra nem számíthatok.
2013. dec. 15. 14:44
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
6. hétben érdemes elgondolkodni ilyen b@romarcú pasi és ilyen kevés pénz mellett egy abortuszon. Én sose tanácsoltam ezt, de ez most kivétel. Szegény gyerekednek is ez lenne a jobb, én biztos nem akarnék ilyen buta anyát magamnak!
2013. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!