Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiam 7 és fél hós, ismét...

A kisfiam 7 és fél hós, ismét teherbe estem. A férjemmel együtt nagyon örültünk az újabb Babának. A napokban viszont kiderült, hogy Apára sajnos nem számíthatunk többé. Hogyan fogom egyedül eltartani a két Picit?

Figyelt kérdés
A férjem közölte, hogy nem akar gondoskodni rólunk. Már a terhességmegszakításra is gondoltam, annyira kikészültem. De mire elintéznék hozzá mindent, lehet, hogy már betölteném a 12 hetet. Egyedül nem merem bevállalni a másodikat. Írjatok valamit!!!
2008. okt. 20. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Szió! nagyon sajnalom :( A férjed nem teheti meg, hogy nem gondoskodik, törvény kötelezi rá, de tény, hogy apával könnyebb.

A párom nagynénjét tudom peldanak hozni, o is hasonló cipőben jár, csodálatos két gyereket nevelt fel (az egyik 19, a masik 18 eves már, nekem kb 11 eve van szerencsém ismerni oket), lesznek nehez pillanatok, de szerintem mindenkeppen megeri. Ha lehet, ne "vetesd el", sokan ölnének is akár azért, hogy terhesek legyenek.

A szuleid nem segitenek? nagyszulok?

sok batorsagot

2008. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Ez borzasztó. Van segítséged? Mivel a gyerekeknek ő az apjuk kell majd gyerektartást fízetnie amenyiben dolgozik. Nem tudnám azt írni hogy ne tarsd meg a babát, de mindenképp nagyon nehéz lesz. Akár egy gyerekkel akár azzal a tudattal hogy miatta vetetted el másodikat. Semmi esély arra hogy meggondolja magát?
2008. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy kötelessége. Persze hogy az, de ha egy férfi nem akar gyerektartást fizetni, mindent meg is tesz azért, hogy tényleg ne fizesse. Én a fiamat a születése óta egyedül nevelem, most 1 éves és még egy fillért nem kaptam utána, egy éve ezen megy a cirkusz, de még sehol sem tartunk mert az apa egyszerűen eltűnt, külföldön van, eddig próbáltam a címét kideríteni, hogy legalább értesíteni lehessen. Mert az ügyvédem szerint ezt kell csinálni. Ja, és jó ügyvédem van, a városban az egyik legjobb. Aztán amikor már az ügyvéd is azt mondta, hogy ne keressem tovább, akkor egyszer csak felbukkant, úgy tűnt, hajlandó együtt működni, fizetni a gyerek után, de csak ha nem megyünk bíróságra. Patthelyzet, mert nem bejelentve dolgozik, azaz, ha ő magától fizet, akkor van pénz, ha viszont a bíróság akarja a fizetéséből levonni a gyerektartást, akkor nincs semmi. De nem fizetetett egy fillért se, azóta se. Most ismét ott tartunk, hogy bíróság, elérhetőség semmi, szóval nélküle lesz per. A gyerektartást persze az állammal meg lehet előlegeztetni, de nem mindenki kapja meg, mert ha az apa külföldön van, és nem látnak reményt rá, hogy be tudjk hajtani, akkor nem valószínű, hogy megadják. De optimista vagyok, reménykedem benne, hogy megkapom. Csakhogy, még most tartunk csak ott ugyebár, hogy papírokat beadni és akkor majd lesz a per valamikor, mondjuk ha szerencsém van, egy-két hónap múlva. Nem tudom milyen hosszú folyamat, hogy megállapítsák a gyerektartást, úgy, hogy az apát valószínűleg nem lehet beidézni, vagy ha igen, akkor se jelenik meg. De az biztos, hogy nem egy-két nap alatt lesz meg a végzés. És akkor utána még hat hónap, amíg továbbra sem fizet, aztán behajtást kell kérni, és ha az sikertelen, akkor lehet a gyámügyhöz, önkormányzathoz fordulni, hogy előlegezzék meg a pénzt, amit a bíróság megítélt. Azaz, több mint másfél éves lesz a gyerekem, mire egyáltalán remény van arra, hogy pénzt kapjak valahonnan. Ezt most csak azért írom le, hogy ennek tudatában dönts. Az, hogy kötelesség a gyerektartás, nem jelenti azt, hogy azon nyomban meg is kapod. Pláne, hogy sokan szeretnek ezzel trükközni. Többektől is hallottam olyat, hogy az "apuka" miután az anyának megelőlegezték a gyerektartást, félévente kifzetett egy havi pénzt, és akkor megint újra indul a fél év várakozás, és addig megint nincs megelőlegezés. Mindet azért, hogy ne gyűjön a tartozása az állam felé.

Nem egyszerű dolog ez. Én nem akarlak lebeszélni a babáról, csak ennek tudatában vállald el. Persze attól is függ, mennyi a segítséged. Sajnos ma már a legtöbb családban nincs nyugdíjas nagymama, mert igen magas a nyugdíjkorhatár. Nem tudom, hogy GYES-t vagy GYED-et kapsz-e. Van-e munkahelyed, ahová visszavárnak, milyen kereseti lehehtőséged van. De kb. az a lehetőséged szerintem, hogy ha úgy döntesz, hogy megtartod a másodikat is, hogy legjobb esetben mondjuk egy évet otthon maradsz vele, ha addig valami módon kihúzzátok anyagilag, de utána azt hiszem nem tudsz mást tenni, mint hogy munkát keresel. De ez nem olyan egyszerű, mert addig hová teszi az ember a gyereket. Egy éves gyereket én még nem adnék bölcsibe, persze ha nincs más mód... De jobb lenne, ha a nagyival lehetne, akit mégis ismer már az elejétől, akinek nem oszlik meg a figyelme még 10 másik gyerek között. Ezt csak azért mondom, mert egy GYES-ből/GYED-ből és két családi pótlékból két gyereket eltartani, plusz lakhatási költségek, rezsi, neked is kell enni, és persze öltözködés (néha magadnak is kell ruhát venni ugyebár), hát nem igazán kifitelezhető szerintem. És amire sokan apellálnak, hogy talán jár ilyenkor valami támogatás, hát nem. Olyan, hogy segély, nem jár, mert a GYED/GYES is az, és egyszerre csak egyet lehhet igénybe venni. Ami jár, az a lakásfenntartási támogatás (kb. ötezer havonta), de ahhoz igazolni kell mennyit költesz lakhatásra, illetve a fűtéstámogatás. Meg az alkalmankénti gyermekvédelmi támogatás (nem az állandó), amit fél évente lehet kérni, és az is ötezer körül van.

2008. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!