Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, mit gondoljak...

Mit tegyek, mit gondoljak magamról, ha azt érzem, hogy nem foglalkozom a kicsivel eleget, elég jól?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok. Sokszor érzem azt,hogy játék helyett ha inkább takarítok, főzök, hogy ez nem helyes, mert vele kéne legyek és játszóra menni vagy gyerekek közé vinni, hogy élmények érjék és tanuljon sokat.

Talán, ha az apja lenne itthon vele, akkor jobb lenne neki, mert amikor hazajön, akkor nagy játszás megy lefekvésig. De ezt anyagilag nem tudjuk vállalni. Meg a párom a háztartást sem.

Nem találom a helyes aránya a gyerek, a háztartás és az ismerőseimre fordított idő között. Sokszor azon kapom magam, hogy itt ülök a gépnél és próbálok kapcsolatokat fenntartani, építeni, hogy ne szünjek meg a világ számára, közben ő meg egyedül játszik a dolgaival, ahelyett, hogy bekapcsolódnék. De, ha meg nem kommunikálok az ismerőseimmel, akkor meg bezárva érzem magam.


2009. nov. 26. 12:02
 1/5 A kérdező kommentje:

szokott ő is segíteni nekem a házimunkába, de hamar megunja, így egy főzést pld nem bírunk együtt végigcsinálni


van még ötletetek esetleg?

2009. nov. 26. 12:03
 2/5 A kérdező kommentje:

Ti mennyi időt fordítotok a családon kívüli kapcsolataitokra a gyerekek mellett?

Nekem barátaim nincsenek már, csak ismerőseim. :(

2009. nov. 26. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Az együtt töltött idő mennyiségénél többet számít a minősége.Ha jól eljátszik egyedül,akkor azalatt te gyorsan meg tudod csinálni a házimunkát,aztán eltölthetsz vele egy értékes órát,amikor valóban csak vele foglalkozol,nem csak asszisztál neked.De hidd el, a háztartásra lesz még időd egész életedben,a gyereked viszont most nő fel.Nem kell folyton tipp-toppnak lenni a lakásnak,ha pl nem porszívózol minden nap,csak minden másnap,attól még nem fogtok koszban élni.
2009. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy neked is van életed teljesen normális. Szereted a gyermekedet, játszol vele, gondoskodsz róla, de attól, hogy nem minden percben lesed a kívánságait nem vagy rosszabb anya és ember. Ha eljátszik egyedül, és jól van, neked is lehet egy kicsit mással foglalkozni. Gondolom a napod 90 %át ő teszi ki.
2009. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy vigasztal Téged, de nekem most sincsenek igazán barátnőim. Telefonon, emailen tartom a kapcsolatot pár barátnővel időnként, de találkozni van, hogy több hónap után szoktunk. 29 hetes vagyok, én is eléggé rendmániás vagyok, kíváncsi leszek, ha meg lesz a baba, milyen lesz az életünk, biztos eszembe fogsz jutni.
2009. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!