Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt túlélni épp...

Hogy lehet ezt túlélni épp lélekkel? Miért történik mindez velem?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza a kórházból.22-én begörcsöltem 26hetesen 3-as ikrekkel.Mire beértünk a kórházba már nem éltek a kicsik:(Egyszerűen nem tudom hogy éljem túl,annyira fáj ami történt.A párom elhagyott mikor megtudta hogy 3-an vannak,most teljes mértékben mellettem áll.Nem tudom hogy visszafogadjam-e.Szerintetek?Nagy szükségem lenne rá az biztos.Van egy 8 hónapos lánykám,ő tartja bennem a lelket.Hogy lehet ezt túl élni?
2009. nov. 26. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom:( Ez nagyon nehéz lesz,de Te meg fogod csinálni,mert muszáj.A gyermekednek nagy szüksége van rá,hogy összeszedetten vele tudj foglalkozni,és neked ehhez kellene egy társ.Én nem tudom miért hagyott el a 3 gyerkőc miatt,mivel magyarázta,de le kell ülnötök megbeszélni,hogy hogyan tovább.Sajnálatból ne legyen veled.Nagyon sok erőt kívánok.
2009. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mit teszel a pároddal neked kell tudnod. Én biztos nem engedném vissza. Bár mellette szólhat, h talán bepánikolt, és lehet, h az időtől remélte a megoldást, neked mégis fájdalmat okozott.


A babák....Nekem júliusban haltak meg az ikreim, igaz sokkal fiatalabbak voltak. Nem tudom mit írjak...Nekem nem nagyon volt időm depresszióba esni, mert vizsgáztam, költöztünk, táboroztattam...stb. De egyet tudok. Kell, h átéld a fájdalmat, h el tudj köszönni tőlük. Nem tudom értelmesebben leírni. Én este gyertyát gyújtottam az ablakpárkányon és jól kibőgtem magam, és hihetetlennek tűnt, h el fog jönni az a három hónap, amikor már újra próbálkozhatunk. De eljött, és most vagyok 13 hetes terhes EGY babával.

Egyet tudok neked mondani, őszinte meggyőződéssel. Ha a babák elmentek, így kellett lennie. VÉLETLENEK NINCSENEK! Nekem a dokim azt mondta, h szerencsésnek mondhatom magam, mert a szervezetem felismerte, h valószínüleg valami fejlődési rendellenességgel születtek volna a babák. Most őszintén. Tudom, h fájdalmas és soha nem is fogod elfelejteni, ahogy én sem. Nem is tudom azt mondani, h ez a második terhességem, mert nem igaz. De mi lett volna, ha megszületik egy bármilyen fogyatékkal élő ikerpár??? Az életed ment volna rá. Kegyetlenül hangzik, de szerencsésnek is mondhatod magad. A párod....kicsit hagyhatnád főni a levében, ő is megtette.

Teljesen át tudom érezni a fájdalmadat és így, ismeretlenül a világ másik feléből küldök neked egy nagy vígasztaló ölelést.

2009. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom, ami veled történt! A kislányod miatt kell,hogy túléld!

Hogy visszafogadd-e a párod? Tudnál benne bízni ezek után? 3 gyerek nélkül szeret? Nem úgy tünik, hogy a könnyebb utat szereti választani? Biztos rá van szükséged? Szerintem gondold át! Nem egy újabb csalódásra van most szükséged.

2009. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom, ami Veled történt!

Túlélni nehéz lesz, de muszály! A pici Lányod és Magad miatt!

Beszélgess a pároddal, szerintem nem kell rögtön eldöntened, hogy visszafogadod-e, de az biztos, hogy szükséged lenne támaszra. Hogy ez ő lesz-e nem tudhatod...De fontos lenne, hogy ne maradj egyedül ezzel a nagy fájdalommal!


Sajnos tapasztalatból írok, mi két napos korában veszítettük el a kisfiúnkat. A férjem volt a legnagyobb támaszom! És most már a második fiam tesz boldoggá nap, mint nap! Az első fiam hiánya nem szűnik, de már nem abból áll a napom, hogy a fájdalom emészti a lelkemet.


Kívánom Neked, hogy pici Lányod adjon sok erőt, hogy tudj rá mielőbb visszamosolyogni!

2009. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Mikor elmentünk tőlünk azt mondta a párom hogy neki idő kell.Pont akkor vesztette el az állását és teljesen bepánikolt.Valahogy túlélem majd,a lányom miatt mindenképp.És hogy a párom visszafogadom-e majd az idő eldönti.
2009. nov. 26. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a férjed csak ijedtségében hagyott el, lehet hogy nem volt még kész lelkileg erre a felelősségteljes feladatra. Szerintem érdemes vele leülnőd beszélgetni, hisz hatalmas lelki támaszra van most szükséged! Biztosan már egész másképp godolja. Én szerintem viszafogadnám. Borzasztó szomorú lehetsz most, és ez így természetes, ennek van egy folyamata amin át kell esni, de hidd el, túl lehet élni, bár még ha elsőre nem is hiszed! Nem könnyű a gyász folyamata, de a kislányosból erőt tudsz meríteni a továbblépéshez. Előtte erősnek kell lenned, de ha nem lát, sírd ki magad, mert az könnyít a nehézségeken.
2009. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A párod pánikolásáát meg lehet érteni, az én páromnak is vannak pánikrohamai, de túltesszük magunkat rajta. Most nem azt mondom, h ártatlan, de sokminden lejátszódik ilyenkor egy férfiban, talán tényleg csak idő kellett. Szerintem egy őszinte beszélgetés segíthet. A gyász nehéz lesz, jobb nem egyedül végigcsinálni. És ha te is megérted a párod, és meg tudsz bocsájtani, akkor vele neked is könnyebb lehet.
2009. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem a kicsik miatt... ez nagyon megrendítő. Még a könnyem is kicsordult...


Most adj magadnak pár napot, gyászolj, sírj, ne folytsd magadba! Ha van valaki, aki tud segíteni a lányod ellátásában, akkor nyugodtan fogadd el a segítséget (nagyszülők, barátnők).

Én azt mondom, egyenlőre boruljatok össze a pároddal, most nagy szükségetek van egymásra! Ő is elveszítette a gyermekeit, nem csak Te!

A jövőről majd ráértek szerintem később dönteni, amikor már összeszedtétek kicsit magatokat, és enyhül a fájdalom. Most úgysem tudnál józan döntést hozni!!!


Ami pedig a párod viselkedését illeti,nagyon nem volt szép tőle amit tett, de azért valahol teljesen érthető a reakciója. Egy alig pár hónapos pici baba mellé bevállalni újabb 3-at, ráadásul létbizonytalanságra, hogy épp akkor veszítette el a munkáját - hát, nem tudom, ki ne esne kétségbe.

(Sajnos nagyon hamar estél újra teherbe, ráadásul az iker terhesség amúgy is fokozottabb rizikó, és így együtt sajnos túl sok lehetett a szervezetednek)

2009. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez valami elképesztő, annyira sajnálom. Biztosan nagyon nehéz egy gyermeket is elveszíteni de hármat... A lányod ott van és ez jó, ő tarthatja benned a lelket. A férjed bocs de egy... inkább nem írom ki. Azt hogy te tudsz-e ezek után még vele élni neked kell eldönteted, lehet hogy akkor is vissza jött volna ha megmaradnak a babák csak idő kellett volna hogy feldolgozza a dolgot. Ezt neked kell tudnod, te ismered őt. A lányodnak persze rá is szüksége van és most neked is jó hogy ott vagy.

Feldolgozni gondolom sosem lehet, de túl kell élnetek bármilyen nehéz is hogy, hogyan, nézz a kislányodra és ott a válasz. Sok sikert és nagyon nagyon sok erőt a további életetekhez.

2009. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Borzasztóan sajnálom, jaj istenem, szegénykém, nem is tudom mit mondjak. Ez nagyon nehéz lehet, én belegondolni sem tudok igazán azt hiszem. De a kislányod miatt muszáj túlélni!!! És tudom, hogy ebben a helyzetben még nagyobb szükséged lenne a párodra, de őszintén szólva nagyon piszok dolog amit tett. Fogadd őszinte részvétem!
2009. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!