Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen mentalitás ez? Testvére...

Milyen mentalitás ez? Testvérem egyedülállóként NEM törődik a gyerekének az iskolai teljesítményével, azt hangoztatja a lényeg hogy elvégezze, mert hogy úgyis fizetős fősulira megy már mindenki.

Figyelt kérdés

a baj az hogy az én gyerekemre is átragad ez a mentalitás, márpedig én megkövetelem hogy tanuljon, ha kell este 9 ig is! Így soha nem tanulja meg az a szerencsétlen gyerek mi a felelősség. a testvérem azt mondja hogy nem akarja elvenni a gyerekkorát, meg hasonló sületlenség, de szerintem inkább a férjétől fúj a szél. hordják a gyereket mindenhova, színháztól, mozitól múzeumtól mindenfelé, de akkor is.


CSAK én vagyok az egyedüli aki fontosnak tartja hogy az iskolát JÓL végezzék el saját erejükből, és ne zülljenek le?


2013. dec. 29. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mond meg neki,hogy fizetős egyetemet fizetni is kell. Orvosin egy év jelenleg 2 millió lenne 12 milliója csak a tandíjra?
2013. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én speciel soha nem voltam jó tanuló. Ötödikes koromtól kezdve elkezdtek romlani a jegyeim, középiskolában már eljutottam a katonás szintig. Második év végén 4 tárgyból is bukásra álltam, így nem mehettem pótvizsgázni. Szakmunkásba kellett volna menjek amit nem akartam, így 16 évesen beiratkoztam esti tagozatra. Ott még 3 évet ráhúztam, persze ott se valami fényes osztályzatokkal, de meg lett az érettségim. Nem voltam semmivel se műveletlenebb a többieknél, egyszerűen csak más dolgok érdekeltek utáltam a kötelező tanulást. Annyira megtanultam amennyi éppen kellett ahhoz, hogy még egyszer ne bukjak. Azután végre azt csináltam amihez tényleg kedvem volt, elvégeztem egy főiskolát ahol tanítóként és rajztanárként végeztem. Szóval a lényeg szerintem, hogy nem feltétlenól kell erőltetni, hogy jó tanuló legyen a gyerek. Van akire lehet hatni, van akire nem. Nálam is próbáltak mindent a szüleim, de nem ment nekik se a szép szó, se ha leültek vele, se ha büntetések sorozatát kaptam...az élet úgyis megneveli idővel az embert. Attól, hogy jól tanul a gyereked még nem lesz több. Annyira emlékszek volt egy osztálytársnőm aki mindig kitűnő tanuló volt, jó magaviseletű, soha semmi panasz nem volt rá. Nemrég találkoztam vele, hát sokra nem vitte eddig...
2013. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

egyikőtök 19 a másik egy híján 20...

Te erőlteted,konkrétan megutáltatod vele a tanulást..Ő meg tesz rá magasról....A helyes út szerintem valahol kettőtök között lehet,de ezt valószínűleg egyikőtöknek sem lehet elmagyarázni...

Nekem pl. sosem erőltették a szüleim a tanulást(mondjuk a megye egyik legerősebb gimnáziumába jártam),nem voltak fényes jegyeim...3-4-es tanuló voltam,de,ami érdekelt,abból meg szín ötös..Hangot adtak elégedetlenségüknek,mégsem ültek felettem,h tanuljak..

Amúgy a gyereked hazudni fog megtanulni nagyon jól,nem a felelősséget a te hozzáállásoddal...Mert egy idő után majd a tanultál-e kérdésre igen lesz a válasz,valami kamu anyaggal,amit tud,ha esetleg még ki is kérdezed..

Egyébként mennyi idős gyerekek?

2013. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Tanári szakpár második jelenleg 300ezer/ félév, azért az sem kevés. 10x300 ezer a tandíjra. Mindazok mellett fizetősre sem mehet ha a minimum pontosan nem tudom 260 pontja nincs. Ahhoz pedig 2-es érettségi nem elég.
2013. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem attol lesz zullott valaki ha nem veszik fel foiskolara :) amugy meg a foiskolai vegzettseggel Magyarorszagon kitorolheted a.....

Minden masodik ember diplomas es nem kevesen kozuluk eheznek.

En erettsegi utan szakmunkasba mentem, mert mindig is tetovalni es piercingeket csinalni akartam ahoz meg kozmetikus iskola kell ami szakmunkas.

Mondjuk ugy, hogy nem kell nelkuloznunk,(nagyon nem hala az egnek) a ferjemnek meg erettsegije sincs.

2013. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó ez elég demagóg szöveg,van olyan diplomás akinek nincs munkája , de azt azért ne mond, hogy nincs olyan szakmunkás akinek nincs munkája?
2013. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Nem azt mondom, de eleg fura az is, hogy a kerdezo szerint a testvere egy szar szulo, mert nem kenyszeriti a gyereket tanulasra.

En nem voltam rossz tanulo es megis szakmunkasba mentem erettsegi utan es lam nem lettem zullott ;) az emberek merceje nem egy diploma...sot nem feltetlenul takar inteligenciat emberseget sot tudast sem plane nem egy olyan orszagban ahol mar mindenkinek lehet ha van a szuloknek penze ra

2013. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Az szar szülő is akinek nem fontos gyereke jövője.Jó szülő minél jobbat szeretne gyerekének. Kitűnő bizonyítvánnyal mehet szakmunkásba is ha akar, de kettessel egyetemre nem.

Pénzel meg csak a lehetőséget veheti meg attól még nem lesz diplomája ha lusta.

2013. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Itelkezni amugy meg konnyu :) nem lat bele a mindennapjaikba (ugy is jon majd es mondja, hogy O tudja mi is van a testvereeknel).az egy dolog, hogy mint mond a testvere lerazo szovegnek:) lehet van egy eletcelja a gyereknek es a szulok tudomasul vettek, hogy Ot nem erdekli a matek es a fizika, mert O enekelni szeretne es abban jo.
2013. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem,hogy egy gyerek tudja mi akar lenni 10-15év múlva.
2013. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!