Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kell egy babának? Mikor...

Mi kell egy babának? Mikor érdemes ezeket beszerezni? Mit lehet használtan? Milyen márkák jók? Meg vagyok ijedve, menni fog-e ez nekem?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet hogy én és a férjem is nevelőotthonban vagyunk. Új városban, senkit nem ismerek, senkit nem kérdezhetek. A védőnőnk a múltunkat firtatja csak, ne segít.

17 hetes vagyok,érdemes már vásárolgatni? Amit lehet ha érdemes használtan szereznék be gondolom olyan gyorsan nőnek fejlődnek, hogy nem kopnak ezek a dolgok nagyon. Cumisüveg, cumi , csörgő rágókát érdemesebb újat igaz a fertőtlenítés végett. Vagy lehet valahogy fertőtleníteni ezeket károsítás nélkül?

Ilyen múlttal szerintetek tudunk gyereket nevelni? Terveztük akartuk nem tudom miért most rémültem már meg, talán a sok negatív kritika.


2014. jan. 2. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Kell egy lakás, ahivá haza viszitek.

Kell neki egy kiságy, abba matrac

1-1 vastag vékony pléd

10 body

12 rugi

sapka

kardigán

Kabátka harisnya

Babakocsi

A fentiek mindd lehetnek használtak

2 cumisüveg 1 cumi ezek újak legyenek

Játékot is lehet használtan venni, de az az első 3 hónapban felesleges, csak eszik alszik a baba, nem játszik semmivel.


Gondolom azért botránkoznak meg az emberek, mert itt vagy 17 évesen, még gyerek, ezek szerint a párod is kiskorú ha még otthonban vagytok együtt. A baba is az otthonba meg haza?Neki van munkája?

Hová viszitek haza, miből tartjátok el? Ugyan úgy állami gondozott lesz mint ti!

2014. jan. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy tudsz gyereket nevelni. A legfontosabb a szeretet. Cumisüveget ne vegyél egyelőre mert ha szopik majd a babád , akkor nem kell , csak később. Abból majd újat vegyél.Csörgő sem kell az elején.Ruhát a legtöbben használtat vesznek. Kiságyat, babakocsit szintén.Cumiból szintén új kell.Textil ppelenából szintén új. Azok a dolgok amivel a baba szája vagy orra érintkezik abból vegyél újat. Boldog babavárást!
2014. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Első! Hogy te mekkora érzéketlen bunkó vagy!
2014. jan. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj... Nagyon sokan csaladban felnove, rosszabb peldakkal kezdenek uj eletet! Ruhabol nyugodtan lehet a hasznalt, pelusbol sokfele van olcsotol a dragaig! Nalunk pampers valt be attol nem volt kiuteses a popsi :)

A megrettenesrol en is tudnek meselni :) 12 hetesen mikor felfogtam, hogy innen mar nincs visszaut es szules lesz :)

Vagy mikor a korhazban voltam mar 41 hetesen es mindenki szerint tul fiatalok voltunk parommal... Annyira belemverte a parat mindenki hogy az orokbeadason gondolkoztam... Nem tudtam a Fiammal az elso napoknak orulni, csak az jart a fejemben, hogy jo leszek-e, menni fog-e vagy masoknak van igaza...

9 honapja voltumk parommal egyutt mikor varandos lettem :)

Azota Fiunk mar 4 eves es most ha mindenigaz jon a kovetkezo :)

25 vagyok Parom meg 28 :) annyira csak nem voltunk mar fiatalok!

2014. jan. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Hol irja te nyomorult hogy 17 eves? Szovegertes egyes! Hatalmas taplo vagy!


Kerdezo! Latod pont az ilyen nem normalisakra gondoltam pl :)

2014. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Ez egy kamu kérdés.

Egy otthonban élő gyerek miből vásárolgatna picibabának?

Nem is maradhatna nála a baba, vinnék a csecsemőotthonba, vagy ha vállalják, akkor a nagyszülőkhöz, hisz kiskorúak a baba szülei, gyám kell melléjük, s majd a baba mellé is!

2014. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, csak egy kis pánik! Csomó kelengyelistát találsz a neten, de a védőnőnek is adnia kéne, szerintem ha mondod neki, hogy segítsen ebben, akkor segítenie kell! Lassal elkezdhetsz nézegetni, hogy mit, hol érdemes megvenni, én nagyon sokszor fórumoztam és elolvastam más anyukáknak mi vált be. Ha szűkös a keret a kelengyére, akkor, ami nem biztos, hogy kell, azt ráértek akkor megvenni mikor kell. Az alap a kiságy, matrac, ágynemű, ruhák, amit felsoroltak neked, babakocsi/babahordozó/hordozókendő döntés szerint, meg az alapvető ápolási szerek, pelenkák, textil-pelenkák, törölköző. Cumisüveget és cumit is ráérsz akkor venni, ha kell (én egy cumit se vettem, mégi van itthon már vagy 3, mert kaptam termékmintának meg ilyesmi). Van olyan baba, aki soha nem iszik cumisüvegből.
2014. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
28 vagyok épp diplomázok, a férjem 32 ő már lediplomázott 6 éve dolgozik. 16 éves korunk óta vagyunk együtt. 18 évesen lettünk "elbocsájtva" még én el nem értem ezt a kort ő dolgozott albérletet szerzett a családi pótlék segítségével amit ekkor kapunk meg egyben. Majd összeköltöztünk ő egyetemet kezdett addig én dolgoztam. Műkörmös vizsgát tettem, majd mikor munkát talált cseréltünk. Én kezdtem az egyetemet. Közben az én családimat kiegészítve lakást vettünk igaz hitelre, de 4 éve sajátban lakunk van (76nm). Mivel most fejezem be a sulit másik városban én még csak most költözök oda teljesen. Persze minden hétvégét és ünnepet itt töltöttem. Van félre tett pénzünk, kocsink, augusztusban házasodtunk, szerintem ebbe nem lehet belekötni. Normális életet próbálunk élni mint mindenki.
2014. jan. 2. 08:22
 9/12 A kérdező kommentje:
jajj most látom igazad van elírtam nem vagyunk, hanem voltunk....bocsánat
2014. jan. 2. 08:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szamomra minden amit leirtal komolynak tunik es semmi meggondolatlan nincs benne :) sot kovetkezetesek vagytok....

Nincs gaz, vedono meg egy... Van ilyen :) szuk volt a bugyija!

Ugy csinald, ahogy szived szerint akarod! Te jo leszel, osztonosen jol fogod csinalni, es nem hiszem, hogy az intezetis eletetek rossz hatassal lenne!

Ti emiatt lehet jobban fogjatok ertekelni a csalad fogalmat mint sokan akiket sajat szuleik nevelnek!

2014. jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!