Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, milyen az eldobhatós...

Lányok, milyen az eldobhatós bugyi? Érdemes olyat kórházba bevinni vagy jobb a sima hagyományos? Hol lehet egyáltalán beszerezni?

Figyelt kérdés
Kényelmes,milyen az anyaga?Mennyi kell belőle?Illetve betétből ti milyen fajtát és mennyit használtatok a kórházban?
2013. júl. 1. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyaga olyasmi mint a harisnyáé. Szerintem a korházban adnak betétet de ha viszel akkor mindenképpen nagyot vigyél.
2013. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes eldobhatós bugyit vinni a nagy mennyiségű érzés miatt. Több féle van, van jobb minőség és rosszabb is, de igazából olyan mindegy, hiszen (alap esetben) egy napig használsz egyet. Gyógyászati segédeszköz boltban lehet beszerezni, de a nagyobb bevásárlóközpontokban is lehet kapni. 4-5 db mindenképpen kell szerintem, de pl én, miután hazamentünk a körházból, még egy hétig azt használtam, mert sokkal kényelmesebb volt, mint a normál bugyik. Na és persze a vastag betét is jobban elfér benne. Jó vastag betétet vegyél, a kórházba mindenképpen az a célszerű. Én tena-t vettem, de a kórházban bella márkájút is adtak. Az első néhány napban a hagyományos betétek semmit sem fognak érni.
2013. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a Brendonban meg Baba Expón vettem eldobható bugyikat, és hozzá Tena Ladyt. Most úgy döntöttem, olyan Tena Ladyt veszek, ami egyben bugyi is, az praktikusabbnak tűnik.


Szülés után a legtöbb anyuka nagyon vérzik, ha sima bugyit viszel, azt utána el is dobhatod, az életben nem mosol ki annyi vért, meg kisebb gondot is nagyobb lesz, mint bugyikat áztatni, mosni. Nagyon kevés olyat hallottam, hogy nem vérzett túlságosan az anyuka. Én császár után hetekig erősen véreztem, de a hüvelyi szülés is erős vérzéssel jár utána.


Kb. 2 hétig hordtam Tenát eldobható bugyival, utána még pár hétig sima betétet.

2013. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes, de nem a sima bugyi fazont, hanem a Tena Lady fix rögzítőnadrágot, ez olyan, mint egy száras kisnadrág, ebben tuti nem mozdul el, a bugyi fazonról én úgy hallottam, hogy vacak. Gyógyszertárban lehet beszerezni, pár száz forintos tétel. Tena betéttel használtam, de kellett is, rengeteg a vér az első pár napban!
2013. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

dm-ben vettem, 5-6 db van egy csomagban, 4-500 ft, vastag tena betétből egy 10es csomag ment el, és anionos betétből szinten egy tizes csomag nagy méretű, meg egy csomag közepes, azután már sima always típusú normál menstruációs betétet használtam, nem tudom, mennyit, de még hetekig.

az eldobható bugyi (ez a fajta) olyan, mint a vékony széldzseki bélés, az anyag, amit a patentes rész alá vasalnak (kb így tudnám körülírni). nem szeretem a műanyagokat, de ez bevált. kisebb gondod is nagyobb, mint véres bugyit mosni, ezt meg el lehet dobni.

2013. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor mindenképpen viszek be,és lehet 2fajtát is,aztán majd meglátom melyik válik be.Beszerzem a Tena betétet is,csak tudnám abból milyen kell:-),gondolom a legvastagabb,bár én az Always éjszakaiban is gondolkodtam,mert elég nagy az is.
2013. júl. 1. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

A gyógyszertárban tudnak segíteni mindenben, én is mondtam, hogy szüléshez kell, és már adta is a csajszi, hogy ahhoz ezt a Tenát szokták vinni...

2013. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!