Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi kell egy babának? Mikor...

Mi kell egy babának? Mikor érdemes ezeket beszerezni? Mit lehet használtan? Milyen márkák jók? Meg vagyok ijedve, menni fog-e ez nekem?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet hogy én és a férjem is nevelőotthonban vagyunk. Új városban, senkit nem ismerek, senkit nem kérdezhetek. A védőnőnk a múltunkat firtatja csak, ne segít.

17 hetes vagyok,érdemes már vásárolgatni? Amit lehet ha érdemes használtan szereznék be gondolom olyan gyorsan nőnek fejlődnek, hogy nem kopnak ezek a dolgok nagyon. Cumisüveg, cumi , csörgő rágókát érdemesebb újat igaz a fertőtlenítés végett. Vagy lehet valahogy fertőtleníteni ezeket károsítás nélkül?

Ilyen múlttal szerintetek tudunk gyereket nevelni? Terveztük akartuk nem tudom miért most rémültem már meg, talán a sok negatív kritika.


2014. jan. 2. 07:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Markakbol en az aventet szerettem mellszivot en vettem 50ert hat felesleges volt, noveremnek bereltunk mother care orvosit sokkal jobb volt, mint az enyem! Legzesfigyelot 30ert megvettuk felesleges volt, noveremnek bereljuk...


Matracbol a kokuszmatrac nalunk nem valt be! Utalta a Fiam es a legzes figyelovel nem is mukodott! Sima szivacs matraca volt...

Agynemukbol vateran rengeteg van!

Cumisuveg egy darab szerintem mindenkepp kell, nalunknem valt be az hogyha szomjas meg kell szoptatni. Nalunk viz es csecsemotea valt be! Es ha csaszaros vagy, mint en akkor elso nehany napban nem is igazan indul meg tobbnyire a tej, ilyenkor tapszert adnak nekik.

Amugy jol irtak... Ami a szajahoz kerul uj legyen! Sok baba szajpeneszes kepzelj el egy rosszul fertotlenitett jatekot... 2 het tomeny fajdalom! Fiam az ovibol hozta haza, se enni se inni nem tudott semmit :(

2014. jan. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a babához. Nagyon sajnálom, hogy ilyen bunkó védőnőtök van, de lépj túl rajta.


Hogy mi kell a babának?

-rácsos kiságy, matrac,(ezt újan vedd meg, figyeld az akciókat) 1-2 lepedő, ágynemű

-body, rugdalózó

-fürdető kád

-babakocsi

Ha olcsón szeretnéd megúszni, nézelődj tesz-veszen, turiban, bababörzén, szerintem ezeket mind meg lehet venni használtan.


Kell még textil pelenka, 10-20 darab használatban lesz.


Cumisüveget és cumit én nem vennék használtan, rágókát sem, inkább nézném az árakat, hogy mikor akciós, és akkor vásárolnék be. Cumisüveg sterilizáló is jó dolog, de egy fazék, meg forró víz is megteszi, ha épp nincs más.


Kell pelus, nekünk a védőnő az 1-es Liberot ajánlotta, 2 csomaggal használtunk el belőle, utána jött a 2-es méret. Eleinte napi 8 pelus elfogyott, idővel a fogyasztás csökkent.

Kell popsitörlő, az elején szintén sok fogyott, mi 4-es vagy 6-os kiszerelésű Pampres-et vettünk, mindig akkor vásároltunk be nagyobb tételt, amikor akciós volt az Auchanban. Egyébként ha nézelődsz, akciósan 300 Ft köröli darabáron be tudod szerezni.

Kell a fenekére popsikrém. Amikor megszületik a baba, a gyerekorvos ír fel gyógyszertárit, nem túl drága, majd meglátjátok, hogy beválik-e. Ezen kívül a háziorvos írhat fel fürdetőt is receptre.

Venned kell hexaclorofiles hintőport és alcoholt a köldökcsonk ápolására, meg gézt.

Ami ebben a bekezdésben van, azt már a kórházba is vidd magaddal.


Lesznek apróságok: babakesztyű, hogy ne karmolássza össze magát, babasapi, körömcsipesz, olló az ő méretében, babafésű, lázmérő, porszívó orrszívó (az elengedhetetlen, mert nem tud orrot fújni), más most nem jut eszembe.


Amit lehet nélkülözni:

-szoptatós párna(ágyon kispárnával megoldottam)

-pelenkázó (volt kiságyra tehető változat, de mikor kinőtte, az ágyon pelusoztam)

- mellszívóból Avent a legjobb, de szülés után fog kiderülni,hogy mennyi tejed lesz.


Kapásból ennyi jutott eszembe. Sok sikert, ne foglalkozz a negatív kritikával.

2014. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!