Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ez ne...

Mit tehetnék, hogy ez ne zavarjon ennyire?

Figyelt kérdés
Az anyósom úgy viselkedik, mintha ki szeretné majd sajátítani a leendő unokáját, mintha ő lenne terhes. 4 hónapos vagyok, de mikor már bejelentettük neki, hogy baba lesz, összeszedett egy csomó ruhát, vett kiságyat és babakocsit. AMI A MI DOLGUNK LENNE A FÉRJEMMEL. Folyamatosan azt mondja mindenkinek, hogy: Jaj, ebbe fogom sétáltatni az unokám, viszem majd orvoshoz. Meg olyanokat mintha éjjel-nappal nála lenne majd a kicsi. Nem lakik tőlünk messze, szinte minden nap találkozunk de már kikészít. A férjem azt mondja, hogy túlreagálom,l de szerintem nem.

2014. jan. 5. 21:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Én semmi mást nem szűrök le anyósod viselkedéséből, csak azt hogy nagyon boldog!!

Sokan örülnének egy ilyen anyósnak igen..mert látszik hogy segít.Már most vett dolgokat kérés nélkül ajándékban, valószínűleg nem kell majd neki könyörögni ha valaki kell hogy vigyázzon a picire, mert halaszthatatlan dolgotok lesz..stb.Ez hidd el hogy nagy áldás.Tanuld meg kezelni a helyzetet, ülj le vele még most megbeszélni a dolgokat, és ne zárkozz el tőle, mert hidd el nekem egy segítő nagymama (vagy egyébként bármilyen más személy) megfizethetetlen.Nekünk nulla segítségünk van, senki nem nyitja ránk az ajtót, 2 nagymama évek óta elhunyt, 1 nagypapa él, de az is egy nem normális!

Tedd össze a két kezed inkább, ahelyett hogy háborogsz.

2014. jan. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, én megértem, hogy zavar Téged a dolog! Mert így gyakorlatilag elveszi Tőled az örömöt, hogy Te magad felkészülhess a kicsi érkezésére, hogy Te magad válaszd ki a babakocsit, a kiságyat, a ruhákat!!! (És itt most nem csak az a kérdése, hogy tetszik-e a cucc, amit ő vett, hanem maga a tény, hogy ez a pici SZÜLEINEK lenne a feladata, öröme)


Sajnálom, hogy a férjed nem érzi át, hogy neked ez rosszul esik. Pedig valahogy meg kellene vele értetned, mert amíg ő nem áll melletted, nem fogjátok tudni anyóst kicsit leállítani.

2014. jan. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Hát én megértelek, ugyanez volt nálunk.

Sajnos nagy veszekedés lett a vége, mert pár hónapos volt a lányom mikor átöltöztette egy vendégség alkalmával, majd folyamatosan az ő lánya nevén szólította,kb 20x mondtam neki, nem MARIKA hanem ANETT mire jó jó majd újra Marika lett.....majd betelt a pohár amikor én nyitottam felé és megkértem, altassa el a picit babakocsiba.(gondoltam az udvarba tologatja mint mindenki más) őszi idő gyerek betakarva de alul öltöztetve: egyzsercsak látom, hogy nincsenek az udvarba, simán szó nélkül elvitte a gyerekemet 2 órára telefon papírok nélkül....



Na ott tettem pontot az ügy végére. Azóta tudja, hogy ő az unoka én meg az anyja vagyok a gyereknek, ha nem zárod le a dolgot elmérgesedhet.

Azóta is feszegeti a határokat de legalább nem lépi át, ha meg végre a lányának is lesz gyereke, úgyse kell a mi lányunk neki...

2014. jan. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
13 vagyok: velem a férjem sőt a végén apósom is egyetértett. A vita során a dédi (anyósom anyja) is nekem adott igazat.....talán ezért is fogadta el..
2014. jan. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

En mikor terhes lettem es nyomulni kezdtek, osszeirtam, hogy ezek kellenek huzzatok le amit adtok! Noverem vett babakocsit pl...

Anyum az etetesekbe magyarazott bele mindig nagyanyam a szoptatas kozben puszilgatta a Fiamat :/ ez nekem amugyis egy oriasi harc volt magammal, hogy annak a mellnek nem szexualis celja van es eddig parom jatszott vele es el is tudok elvezni tole most meg gyerek csung rajta...

Nehez volt mindenkivel megertetni a hatarokat pl hogy az 5 hetes gyerek nem erett meg a meggyes lepenyre adtak neki a hatam mogott es ku...a jol szorakoztak, hogy milyen fejeket vag a Fiam! Csak nekem tunt fel hogy fulldoklik mert a suti megakadt es egy hatalmas adag lepenyt pufoltem ki a fiambol! Aztan meg orditottam anyammal es neveloapammal, hogy szet fogom tepni oket vagy ku..a egyszeruen nem fogjak latni a gyereket!

Noveremnek most is magyaraznak! 5 hos a lanya adjon egy kiflit nyugodtan a kezebe mert mi fustolt kolbit kaptunk mar ennyi.idosen...

2014. jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Hú de durva utolsó amit írtál. Hát ott látták volna utoljára az unokájukat nálam! Jól tetted, hogy kiosztottad őket.

Az én anyósom is beszólogatott, de ő segíteni nem segített, csak a véleményét fejezte ki. Mert ő 3 gyereket felnevelt és szuperanya volt, ezért az én nehézségeim nem is igazán nehezek, ő is túlélte. A férjem szerencsére helyrerakja, de azért folyamatosan piszkál. (Legutóbb pl úgy kínálta a sütijét, hogy miután elvettem beszólt "ettől hízol").

Anyám is beleszól, de ő aktívan részt is vesz a segítségben. Elvitatkozunk, néha neki van igaza néha nekem. Vele meg lehet vitatni a dolgokat és hasznos segítség a mindennapokban.


Szerintem Kérdező tisztázd a határokat anyóssal. De adj neki valami dolgot, hogy érezze szükség van rá. Akár még hasznos is tud lenni egy ilyen anyós.

2014. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon szép, hogy segíteni akar, meg boldog, de azért ne a kérdezőnek kelljen már rosszul érezni magát.

2013 van, épeszű ember nem vásárolbe ilyenekből kéretlenül, kérdések nélkül. Már nem 1980-at írunk, hogy mindenből csak egy félét lehet kapni! Az anyuka és az apuka fog minden egyes dolgot nap mint nap használni és nézni, akkora a választék, nyilván ők akarják eldönteni, hogy milyen legyen.


Attól, hogy gyerek és örül neki, ez a helyzet. Örül annak is, ha lakást vesznek, mégsem hagyja senki, hogy berendezze helyettük koloniál bútorokkal, mert neki az tetszik és "jóaz".


Ha segíteni akar, akkor kísérje el a menyét vásárolni, vagy nézzék ki a neten és fizesse ki, ne önállóan válasszon, mert nem ő fog adott esetben naponta szenvedni egy babakocsival, amit nagy jófejként megvett holott lehet, hogy tükörsima betonon való tologatásra tervezték, nem lehet rendesen téliesíteni, és a tolókarjával is kínszenvedés navigálni. Nem csoda, hogy nem vág hozzá jó képet szerencsételn kérdező.


Ráadásul még csak négy hónapos, nem hiszem, hogy sötét középkorban élő babonás társaság, akik ilyen korban még eleve nem is vesznek meg MINDENT.

2014. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A babakocsi nálunk is érdekes eset volt. Emlékszem még csak 6-7 hetes terhes voltam, anyám meg felhívott, amíg nyaraltunk, hogy csodálatos babakocsit látott, lapra szerelt. Egyébként én csak bútorról hallottam, hogy lapra szerelt, de mindegy. Mondta hogy milyen jó és olcsó, és akkor ő most azt megveszi, megy is. Hát muszáj volt lebeszélni, rendesen megsértődött. Egyébként nálunk inkább anyám az aki mindenbe bele okoskodik, de nem segít, ha az meglátogatjuk, akkor sem az unokával játszik. Amikor meg meglátta milyen babakocsit vettünk, akkor csodálkozott, hogy jé ehhez van sportbabakocsi rész, meg mózeskosár meg hordozó. Láttam milyet akart venni, valahol egy használt tényleg régit talált, csak feküdt volna benne a baba.


Ne hagyd magad! Muszáj már az elején kiállni magatokért, mert később ez még nehezebb lesz.

2014. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!