Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nemű gyermeket szeretné...

Milyen nemű gyermeket szeretnél inkább, ha választhatnál, és miért?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 12:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az nem is volt kérdés, hogy az egészség a legfontosabb, engem tényleg az érdekel, hogy MIÉRT pont lány vagy fiú a vágy. Kedves 4-es és 6-os Válaszoló, az okot is leírjátok?:) Talán azért, mert már van abban a nemben tapasztalatotok? Mert pl. én úgy voltam vele, hogy világéletemben két gyereket szerettem volna, 1 fiút és 1 lányt (mindegy milyen sorrendben), egész egyszerűen azért, mert mindkét nemhez másképp viszonyul az ember. Ehhez képest, lett két fiam (nagyobbik 4 éves, a kisebbik 15 hónapos), és a második terhességem közepén kissé lesokkolt, amikor kiderült, hogy ő is fiú, de természetesen nem kellett sok idő, hogy elfogadjam a dolgot. Mivel nem tervezünk harmadikat, csak azt sajnálom, hogy nem lesz "kinek továbbadnom a női identitást", de természetesen a kisebbik fiamat sem cserélném el 10 lányért sem. És ahogy ez egyik válaszoló írta, két különböző egyéniség, azt is olyan jó és érdekes látni, mennyiben különbözhet két ugyanolyan nemű, édes testvér. A fiaim imádják egymást, és remélem a jövőben is jól kijönnek majd. Hiszek abban, semmi nem történik véletlenül, lehet, hogy Nekik így lesz jó.
2014. jan. 8. 09:58
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

a lányok nem csak kisebb korban simulósak,könnyen kezelhetőek,de kamasz korban is könnyebb velük,tisztelet a kivételnek,kicsi korukban persze nincs sok különbség,bújnak,kedvesek,puszilnak,de később szembetűnő lesz a különbség,a fiúk vadabbak,többször lesznek hajléktalanok,szülő bántalmazók,gyilkolók és alkoholisták,nehezebben állnak meg a saját lábukon,a férjek sosem ragaszkodnak annyira a gyerekkori családjukhoz,mint a nők,így majd az unokákból is több jut nekem,stb...

2014. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinteséget, bár ezek alapján számomra elég sötét jövőképet festettél le.. :D Nyilván nagy általánosságban talán igaz (sajnos) amit írsz, de azért vannak kivételek. Pl. az én (mindkét fiam), az idősebbik inkább sokkal bújósabb, puszilkodósabb, érzékenyebb, mint bármelyik kislány, akit a környezetünkből ismerek. Próbálok Velük nagyon szoros (de nem függő) viszonyt kialakítani, és a jövőben is megtartani, és természetesen életrevaló FÉRFIAKAT nevelni belőlük. A mai világban sajnos amúgy ugyanúgy félthetjük a lányainkat, mint fiainkat, csak mindkettőt más miatt... Ja, és fura, de pl nálunk pont a sógornőm az, akivel sem mi, sem anyósom nincs túl jó viszonyban, tehát náluk sokkal szorosabb a kapocs a fiával. Nekem meg remélem lesz majd legalább lányunokám. :)
2014. jan. 9. 08:31
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a válaszomért,te egy értelmes,jó embernek tűnsz,remélem a te fiaid meghálálják a törődésedet és a gondoskodásodat,mert vannak szerencsére kivételek,mint a férjem is,sok örömet kívánok a fiaidban!!
2014. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm szépen, Neked is minden jót!
2014. jan. 10. 10:14
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mielott terhes lettem vagy kiderult volna h mi lesz mindig azt mondogattam h mindegy de titkon remenykedtem benne h lanyom lesz. :-) az lett vegul. Nem sokara 1 eves es olyan bujos, szeretehes igazi csajos kislany h mostani fejjel el se tudnam kepzelni milyen lenne ha most fiam lenne. Szeretnek egy fiut is nagyon de ha meg egyszer lanyom szuletne is ugyanolyan boldog lennek. :-) nem tudom miert vagytam jobban kislanyra amikor szinte fiu kisbabakkal voktam korulveve es jobban kijottem veluk mint az egyshem lannyal aki meg van a csaladban. :-).

Tenyleg jo volna egy kisfiu is de van idom. :-)

2014. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Lányokat szerettem volna. Azért mert lehet szépen öltöztetni , hosszú haját fésülni, meg a lányok szelidebbek ,lehet tanitani sütni , főzni stb. Van 3 fiam és két lányom.
2014. jan. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
8-asnak. Ha lányod lesz, nem biztos hogy nem kell még kisautóznod. Én sem babáztam, csak nagyon ritkán, inkább autópárti voltam pedig lány vagyok.
2014. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%
Off: Hogy milyen ember lesz felnőttként és mennyire tiszteli majd a szüleit, szerintem nem a nemétől függ, hanem a neveltetéstől. Hajléktalanok között pedig szerintem nők is vannak szép számmal...
2014. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Csakis fiút tudtam magamnak elképzelni világéletemben, és később a férjemmel is mindenképpen fiút akartunk. Fel se merült, hogy nekünk lány? Ugyan... ! :D Az egész életvitelünk, a habitusunk, az összes zsigerünk fiúért kiáltott.

Aztán 14 hetes várandósan átestem egy életmentő műtéten, hajszál híján éltük túl én is meg a baba is. Kétséges volt, megmarad-e, ki tudom-e hordani, és hát a jolly-joker: egészséges lesz-e??? Innetnől tökmindegy volt már, hogy milyen nemű, csak megmaradjon és minden rendben legyen...

Végig takargatta magát, így lett egy meglepi kishercegnőnk (egy-egy plusz ujjacskával...). Korababa lett ugyan, de makkegészéges és el se tudtam képzelni, miért is akartam én fiút?! :D

Aztán csak megkaptam másodszorra az én kis hercegemet, nála nagyon korán kiderült, hogy fiú lesz, örültem nagyon, bár előtte azt mondtam, azok után amiket átéltünk, tökmindegy. Mégis jobb ez így, azt hiszem. Szerencsések vagyunk.

2014. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!