Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezüst kolloiddal fertőtleníthe...

Ezüst kolloiddal fertőtleníthetek a lakásban 2 éves gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Mivel újépítésű lakásban lakunk, sajnos a penész állandóan jelen van. Már szellőztetőt is csináltattunk az ablakba méregdrágán, óránként szellőztetek és minden hétvégén takarításkor teafa olajos vattával áttörölgetem az ablakok körül és az ablakok gumis szigetelését, de így is folyton visszajön a penész. Újabban azt vettem észre, hogy a kinyitható kanapénk (amit egyébként csak ülésre használunk és utoljára kb. 3 éve volt kinyitva), belül bepenészedett. Körülötte a szőnyeg olyan erősen dohos-penész szagú, hogy ha a gyerek bármilyen játékot odadob és kb. 5 percig rajta hagyja, már penészszagú lesz. Gondoltam, hogy hétvégén ráveszem magam (de nagyon utálom ezt a penésztelenítést) és kinyitom a kanapét, lesz ami lesz és befújom ezüst kolloiddal. Igen ám, de pár helyről hallottam, hogy ha nem jó minőségűt veszel, akkor többet ártasz vele, mint használsz, mert belélegezni nem szabad. Állítólag a patikákban lévő termékeknél sem biztos, hogy jó minőségű. Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy ráfújva a penészre, kb. 10 perc után magától lehullanak a "megdöglött" spórák. Valóban káros lenne a gyerekre, ha mondjuk a takarítás alkalmával nem lenne a lakásban, de utána nap, mint nap szívná az ezüstkolloid tartalmú a levegőt?
2014. jan. 8. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogyàlltok anyagilag de én a helyedben a szőnyeget is és a kanapét is kidobnám. Mi nem vagyunk eleresztve de akkor is kidobnám! Nem vagytok betegek ha ennyire penészedik minden? Lehet szakembert kéne hívni mert ez nem normális és baromi egészségtelen pláne kisgyereknek. Amugy meg vannak páramentesítő készülékek azt próbáltad már?
2014. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abszolút nem vagyunk elengedve anyagilag és nekem is ez jár az agyamban, hogy legszívesebben kidobnám a fenébe, de párom rendkívül anyagias és mivel a szaglása is olyan mint egy molylepkének, nem érti, hogy miért csinálok ügyet ebből. Szerinte a penészspóra nem száll a levegőben (nem hajlandó elolvasni és meghallgatni erről semmit sem) és csak én csinálok ügyet ebből. Persze, mert Ő egész nap nincs itthon, este hazajön, lefekszik én meg egész nap szívom a spórákkal teli levegőt a Kicsivel. Hiába mondom, hogy hosszútávon ez mindenkit megbetegít, azt mondja, hogy erre most nincs pénz, nincs olyan nagy gond, sokkal nagyobb az, hogy nem tudjuk befizetni a számláinkat (ezért keresek munkát). Szóval nem jutok vele dűlőre. Ráadásul ez egy bőrkanapé, ami évekkel ezelőtt nem kétfillér volt, hallani sem akar róla, hogy kidobjuk :-(
2014. jan. 8. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válts drasztikus módba. Kérdezd meg hogy az milyen lesz majd ha a kórházban kell fognia mind a kettőtök kezét. Akkor is a számlák meg a pénz fogja érdekelni.igy tényleg könnyű ha ő nincs is otthon. Menjetek el kivizsgálásra hogy hallja az orvostól is hogy ez mennyire veszélyes és káros. Nem tudom te milyen tipusú anya vagy de én bárkivel szembeszálok a gyerekemért úgy dobnék ki mindent ahogy van akármit is szólna a férjem,bár ő nem ilyen ( bocsi). Ő tisztában van a pénész veszélyeivel és nem ilyen felelőtlen,
2014. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azért én válaszolok a kérdésedre is :) ezüst kolloid tökéletes fertőtlenítő és teljesen ártalmatlan!!! :


Általában belsőleg használják, de a színtelen-szagtalan, átlátszó folyadék a lakás vagy a gyermekjátékok fertőtlenítésénél is jó szolgálatot tesz. Maga a folyadék vízből és nagyon apró ezüstrészecskékből, kolloidokból áll, és kiváló baktérium-, vírus- és gombaölő hatású. Belsőleg antibiotikumok helyettesítésére használják, de hat perc alatt szinte bármilyen kórokozót elpusztít a konyha, a fürdőszoba, a vécé vagy a padló területein is. Mindeközben szervezetünkre teljesen ártalmatlan anyag, a bőrt sem irritálja, hatását viszont hosszú ideig megőrzi - jó szolgálatot tehet a penészesedésre hajlamos részeken.

2014. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi a cikket, sajnos nagyonis tisztában vagyok vele, hogy milyen ártalmai vannak a penésznek :-( De lehetek én akármilyen anyaoroszlán, ha nincs pénz, nem tudunk elköltözni innen, pedig az lenne az egyedüli megoldás. A kanapét azóta már vagy háromszor szóbahoztam a páromnak, de azt mondta, hogy csak a dohos levegőt érzem kiszivárogni belőle, ami persze megint a penészre vezethető vissza...összeszámolni sem tudom hányszor próbáltam szép szóval, majd veszekedéssel, végül üvöltözéssel a tudtára adni, hogy a gyerekünk egészségét kockáztatjuk. Neki csak a számlák befizetése a fontos...
2014. jan. 9. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!