Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyám ver. Ez normális?...

Az anyám ver. Ez normális? Kinek adjak igazat? Mit tehetnék? 18/L

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Idén leszek 18 éves, van egy 23 éves barátom. Fél éve vagyunk együtt. 2 hónap után mutattam be anyukámnak, aki egyébként egy nagyon aranyos, gondoskodó anya, szememben példakép. Volt. A probléma az, hogy nem enged el hétvégente a barátomhoz, mivel suliba járok így a hétköznap nekem nem kompatibilis. Most volt a téliszünet az iskolában, ott voltam nála 2x 2 napot. Nagy könyörgés árán elengedett. Viszont amikor hazajövök tőle, elkezd velem kiabálni minden ok nélkül, és amikor visszaszólok megüt. Hajtépés, megszorítja a karom, melynek nyomai is vannak néha. A barátom ezt nem nézi jószemmel, sem a szülei. Mindenképp azt akarják, hogy jelentsem a gyámhatóságnak, vagy költözzem hozzájuk. Viszont 2 tűz között vagyok, mert szeretem az anyukámat is, és őket is. De tényleg kezd kiborítani a helyzet. Mindennaposak a veszekedések, a barátommal nem egyszer szakítottunk már anyu miatt, és félek, hogy megint meg fog történni. Nem tudom mit tegyek.. kérlek, aki hasonló helyzetben van, vagy volt, esetleg tapasztalt másoknál hasonló helyzetet és tud, segítsen. Köszönöm.

2014. jan. 10. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

félti a sorsod a barátodtól, vagy általában a férfiaktól


így látatlanba: ő mikor lett terhes veled, és nem vált el?

2014. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
18 éves vagy és egy olyan anya a példaképed, aki fizikailag és lelkileg is bántalmaz? Először is fel kell nőnöd, másodszor kiállnod magadért! Ez semmilyen formában nem fér bele két ember kapcsolatába, akár rokoni, akár másmilyen! Nagyon határozottan fellépnék a bántalmazás ellen, és biz Isten, ha ezek után is kapnék, meglehet visszaadnám, aztán leshetne! Semmit nem utálok jobban, mint az erőszakot. A helyére kell tenni anyád, amíg még nem késő! Nem a barátoddal való kapcsolatod miatt,hanem saját magad miatt! Ez nem normális!!! N30
2014. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Fel kell tennünk magunknak a kérdést: Aki bánt, nyomaszt, visszahúz, zsarol, az miért változna meg? Miért várok arra, hogy megváltozzon? Miért remélem, hogy minden jobb lesz, és nem bánt többé? Erre nagyon kicsi az esély! Nem érdemes várni, az idő rohan, útra kell kelni, és megkeresni azokat az embereket, akik szeretnek és elfogadnak. Rá kell eszmélni: abban a környezetben, ahol azon dolgoznak, hogy ne jöjjünk rá arra, hogy szabad választásunk van, és azért vállalunk felelősséget, amiért mi akarunk, ott az elnyomásunkon munkálkodnak. Ott zsarnokság van, ott nem vesznek minket komolyan. Meg kell érteni: akit bántanak, azt azért bántják, mert rossz ember mellett, rossz környezetben van, senkit sem azért bántanak, mert ő rossz! Aki engedi, hogy bántsák, azzal valószínű, hogy valamikor történt valami, egy trauma, ami azt okozta, hogy az illető megtanulta, elhitte, hogy nincs joga, ereje, hogy szabad legyen!"


Forrás:


[link]

2014. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Anyukám 22 évesen lett velem terhes, és nem, nem váltak el. Apukám velünk él, bár olyan mintha nem is lenne. Itthon anyu az "Úr".
2014. jan. 10. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, mi lesz vele, ha megöregszik, és őt verik majd azok, akiket eddig ő püfölt.
2014. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád féltékeny a barátodra, őrjöng, mert szereted a barátodat és osztozkodnia kell rajtad. Azért ver meg, mert idegbajt kap annak a tudatától is, hogy a barátod hozzád ér.

De ez nem normális dolog anyukadtól, és miután úgy látom elég agresszív személyiség, mivel apukádat is elnyomja, igyekeztél megszabadulni tőle....míg a te személyiségeket el nem tapossa. Mondjuk menj másik városba tanulni...ha nem akarsz drasztikusabban fellépni ellene. Akkor szereted messziről és még ő is átértékelheti a kapcsolatotokat. Csak ne engedd, hogy a tulajdonának tartson.

2014. jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért nem költözöl el?

Egy 18 évest nem verhet az anyja!

2014. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Huh. Akkor én el sem merem mondani ,hogy anyám még 27 évesen is tudott zsarolni ,hogy vagy azt csinálom amit ő akar vagy kidob az utcára( akkor költöztem haza albiból ,mert nem tudtam fizetni és nem maradt semmi pénzem)
2014. jan. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!