Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 év korkülönbség nagyon nagy...

5 év korkülönbség nagyon nagy testvéreknél?

Figyelt kérdés

Milyen lesz így a kapcsolatuk? Kialakulhat szoros, szeretetteljes kapcsolat közöttük, tudnak majd együtt játszani? Vagy ez már túl nagy különbség? (Amikor a nagy suliba megy, a kicsi még csak 2 éves lesz...)

Két fiúról van szó.


2014. jan. 11. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk működött, az öcsém hat évvel fiatalabb nálam, húgomnál meg négy évvel. Soha nem volt gond, anyunak nem is kellett vele csinálnia semmit, mert hugival állandóan szórakoztattuk. Őszintén szólva inkább a 2 évvel fiatalabb húgommal volt nehézkes a kapcsolatom, de felnőttként vele is egymásra találtunk. Mi tudatosan 5-6 évet tervezünk a gyerekeink közé, a lányom lassan 2 éves lesz. (A férjemnél az öccse 5 évvel fiatalabb, napra pontosan, és mégis a legjobb barátok, mindig is azok voltak, sőt, a házasságunkig+a mi egyetemi éveink végén, ő egyetemi éveik elején az ő öccsével meg az ő barátnőjével együtt is éltünk, egy lakásban.)
2014. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, bár nagyon gyerek függő. Az elején annyira lehet nem lesz "jóban " vele nem tud mit kezdeni vele, de ahogy nő a kicsi szerintem egyre jobb lesz.

Belegondolsz egy 7 éves még simán leül legózni egy 3 évessel,egyáltalán nem sok föleg hogy egyneműek is.

2014. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 7-7 év van a tesóimmal közöttünk. Nálunk működött. Én vagyok a középső, és jól kijöttem a bátyámmal és a húgommal is, de ami még meglepőbb a húgom és a bátyám között is nagyon jó kapcsolat van, pedig ott már 14 év a korkülönbség. Jó volt, hogy amikor a húgom megszületett, már akkor tudtuk dajkálni mind a ketten. Anyukám azt szokta mondani, hogy a húgomnak két anyukája és két apukája volt, pedig soha nem volt ránk parancsolva, hogy vigyázzunk rá, vigyük iskolába, vagy bármi.
2014. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A bátyám 4 évvel idősebb, mint én, az öcsém 8-al fiatalabb nálam. Már mindhárman felnőttek vagyunk, az öcsém 20 éves. Egész életünkben imádtuk egymást, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig. Együtt járunk nyaralni mai napig, voltak időszakok, mikor össze is költöztünk munka, vagy kapcsolati válságok miatt. Szerintem nem a korkülönbség határozza meg, hogy milyen lesz a kapcsolatuk.

A párom családjában van testvárpár, ahol 1 év van a tesók közt és nem is köszönnek egymásnak olyan nagyon utálják egymást.

2014. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen a gyerektől függ, melyik milyen lelkületű, beálítottságú. Van egy nálam 5 évvel idősebb testvérem, gyűlöl a mai napig, nem tudni miért. A 3 évvel idősebb testvéremm nagyon jól kijövünk, a 12 évvel kisebb hugommal szintén. Gyerekfüggő, még a nevelés sem jelent garanciát.
2014. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van egy 5 évvel idősebb bátyám,és egy 10 évvel fiatalabb öcsém.Tökéletes a kapcsolatunk!!Ez szerintem nagyban gyermekfüggő,és nevelés kérdése is!

Ja,és én lány vagyok. :)

2014. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem! A fiam 5 éves volt mikor megérkezett a Hugica. Nekünk így hozta az élet. Szerintem nincs tökéletes korkülönbség.
2014. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is két fiú van 6év korkülönbséggel!Én is kevesebbet szerettem volna, de így alakult! A nagy akkor kezdte az elsőt mikor a kicsi született.Ma negyedikes a nagyfiam a kicsi most kezdte az ovit!Imádják egymást,sokat játszanak együtt,na meg persze bunyóznak.A nagy a mai napig sokszor elmondja mennyire szereti őt!De Ő várta is nagyon!Persze szerintem sokat számít hogy egyforma neműek.Ismerek olyat akik között kevesebb a korkülönbség mégsem jönnek ki egymással.Tényleg nem a korkülönbség számít!
2014. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2014. jan. 11. 20:19
 10/10 Chérie. válasza:
Nálunk az unokatesóméknál 7 év különbség van a két fiú között, és bár még csak egy éves a kisebbik, a nagyobbik nagyon odaadóan viselkedik, szereti az öccsét, anyjának besegít, stb.:)
2014. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!