Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok a kistesót?

Bevállalnátok a kistesót?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom egy babára,kb 2 éve kezdődött,de tudtam ésszel,hogy nem lehet ezért sikerült elnyomnom ezt az érzést,utána hol akartam,hol nem akartam.Kb Féléve már tényleg úgy érzem lassan itt az ideje,babával álmodom,babcuccokat nézegetek,csak még mindig halogatom,mert nem tartom ideálisnak még mindig.

Bocsánat ha esetleg kicsit összeszedetlen a mondandóm,kicsit korán keltem és most értem csak haza.

Párom persze már belevágna szívesen,sőt 1 évvel ezelőtt is belevágott volna.

Kisfiunk 3 hónap múlva lesz 3 éves,most kezdte az ovit,én nyáron fogok diplomázni,jelenleg dolgozom.

Arra gondoltunk olyan augusztus környékén legkésőbb november-decemberben megpróbálnánk összehozni egy babát.De nagyon bizonytalan vagyok,hogy megfelelő-e az időpont,hogy biztosan jók-e a körülmények.Szerintem azért komplikálom túl,mert fiunk becsúszott baba volt,rögtön belecsöppentünk nem volt idő gondolkozni,vagy megtervezni jött és kész,egy csomó mindent nem éltem át vele,még babakocsit sem vettem,mert megkaptam a 18 évvel fiatalabb öcsémét,lehet ez nem nagy dolog,de ez is egy folyamat része,hogy megvásárlod a babának a dolgokat,fiamnál nem vettem az etetőszéken kívül más nagyon dolgot.

Tudom,hogy mindenki más körülmények között él de úgy aggódom mi van ha nem lesz meg mindene,vagy nem tudok kettőt ugyanúgy szeretni,vagy nem értek két gyerekhez,vagy nem lesz türelmem vagy még túl fiatal vagyok egy újabb babához,vagy valami baja lesz....Tudom felesleges aggodalmak,de ezek miatt néha már nem tudom mi legyen..

Bocsánat ezért a katyvaszért,megköszönöm ha valaki tud erre értelmesen válaszolni!


2014. jan. 14. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi lényegeset nem írsz így nagyon nem lehet mit írni. A lediplomázást biztos megvárnál, egy vizsgadrukk biztos nem tenne jót.
2014. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen azt megvárnám mindenképp..Kb félév múlva havi 300-350ezer lesz a bevételünk,24 vagyok,eladjuk a lakást,ideiglenesen albérletbe megyünk,aztán készülünk venni egy kisebb házat
2014. jan. 14. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez a korkülönbség, ami majd lesz a gyerkőcök között ideálisnak mondható. A nagyobb már oviba, majd suliba fog járni, így napközben tudsz a picivel lenni, és ha a nagy hazaér ő sem érzi majd magát úgymond elhanyagoltnak, hiszen rá is lesz időd. Ha mindketten szeretnétek a picit, és a körülmények adottak (és ahogy írod, azok), akkor szerintem simán vállaljátok be. Ha sokat vártok, és túl nagy lesz a korkülönbség, az is probléma lehet. És olyanokra is gondolni kell (persze ne így legyen, és egyáltalán nem törvényszerű), de mi van, ha a második nem jön olyan spontán és gyorsan, mint az első? Fiatal vagy még, tehát időd van még. Amúgy a helyedben megkérdezném a nagyfiút, hogy mit szólna egy kistestvérhez. (:
2014. jan. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen megérdeklődöm,egyszer már beszélgettünk a testvérekről,mert felmerült az egyik bölcsis társa kapcsán,és kérdezte neki ki a testvére,mondtam,hogy még nincs és kérdezte miért :)Sokan várni sem szeretnék,mert tudom,hogy fiatal vagyok,de ha túl sokat várok lehet már nem akarok még egyszer belefogni,és a fiamnak még kényelmetlenebb lesz a kicsi érkezése.Ezek a bizonytalanságok elmúlnak vajon?
2014. jan. 15. 08:58
 5/9 JnéHN ***** válasza:
Szerintem ezek az érzések nem fognak elmúlni. De minél nagyobb korkülönbséget hagytok a két gyerek között, annál kevésbé fognak tudni együtt játszani. Annál kevesebb közös témájuk lesz a későbbiekben. A 3-4 év szerintem ideális, de ha sokat vártok, akkor egymás mellett fognak felnőni és nem egymással.
2014. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség utolsó, az nevelés meg gyerek függő. Barátnőm soha sem szerette a húgát pedig csak 2év van köztük, én meg rajongásig szeretem pedig 13 év van köztünk.
2014. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 JnéHN ***** válasza:

Nem értetted meg a lényegét annak amit írtam. Nem a szeretetről szólt, hanem az érdeklődési körről, az együtt játszásról. Azt nekem ne mond, hogy a 13 évvel fiatalabb tesóddal megbeszélted a szerelmi problémáidat, vagy mikor te már 15 éves voltál, ő meg 2 akkor elmondtad neki milyen rossz tininek lenni, és amikor te 20 éves voltál ő meg 7 munka vagy esetleg tanulás mellett ugyanúgy volt lehetőséged leülni vele játszani az autópályával.

Nem a szeretetet vonom kétségbe, mert az nagyon jó és a legjobb és elhiszem neked amit írsz, de azt meg te érts meg amit én írok.

Egy 5 éves és egy 7-8 éves jobban talál közös témát, mint egy 5 és egy 18 éves.

2014. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom a másik húgom 2 évvel fiatalabb de vele sem beszéltem meg szerelmi ügyeimet.
2014. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az érdeklődési kör akkor sem lesz ugyanaz,ha 1-2 év van köztük,mert két egyéniség,tehát nem a korkülönbségen múlik,3 év a min amit ideálisnak tartok,szerintem nem a korkülönbségtől függ a jó kapcsolat,vagy az együtt játszás,van egy 2,5 évvel fiatalabb öcsém,és nagyrészt "öltük" egymást,sose volt a legjobb a viszonyunk.
2014. jan. 17. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!