Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így a kistesót?

Bevállalnátok így a kistesót?

Figyelt kérdés

Én 29 férjem 31 éves. Van egy 3 és fél éves kisfiúnk. Nagyon szeretnénk neki tesót. Sajnos az anyagiak miatt kicsit húzós lenne. Van házunk (svájci frankos lakáshitellel), fizetünk egy 20ezer forintos fundamentát, hogy minél előbb kiválthassuk a hitelt. Mindkettőnknek van állása (nekem sajna, csak dec.31-ig, de TGYÁS-t és GYED-et kapnék, legalábbis megoldanám, hogy kapjak, ha nincs munkaviszonyom, akkor is).Most olyan 200ezer jön be havonta. Van két autónk, négy kutyánk (tenyésztéssel foglalkozom),nagy kertünk. Szóval kívülről nézve egész jól állunk és négyen se halnánk éhen, de sokkal szűkösebben élnénk. Várni már nem szeretnék a tesóval, mert nem hiszek benne, hogy 2-3 év múlva jobb lesz, de mindenképp szeretnék, még akár kettő kicsit is. Felelőtlenség lenne most belevágni? Nagyon vágyom rá!

Sajnos sokan sokkal rosszabb körülményekbe szülnek 2-3 gyereket.


2012. nov. 15. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem osztani szorozni kell és vész esetére B terv és a végén ott lesz, hogy kihozható-e vagy sem. Én már terhes voltam, amikor borult minden, elég húzósak most a hónap végek, de már látom az alagút végét és ha tudtam volna teherbe esés előtt h ez lesz velünk anyagilag, akkor is bevállalom a babát.
2012. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire szeretnétek, és úgy látod nem is fog sokat javulni az anyagiatok, miért vártok? Legfeljebb nem márkás ruhákat fogtok venni hanem olcsóbbat, (ami ugyanolyan jó minőség)..sokan fognak beszólni, de ha ti szeretnétek, ne várjatok vele! :-) Sajnos az utolsó mondatod nagyon is igaz..:-( nekünk is van lakáshitelünk, autónk, állatok, és két szép gyerekünk!!!! :-) nem élünk nagy lábon, nem a legmárkásabb cuccokban járnak(sőt alig van olyan ruhájuk) de szeretetben élünk, életünk legjobb döntése volt, hogy vállaltuk a második babát is:-)))) sok sikert! :-)))
2012. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

A 200ban benne van a csp és az adókedvezmény is? Mennyi a hiteletek? Meddig tart a fundamenta?

Mi 220ra vállalunk 2. babát, 55e a bérleti díjunk.

2012. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

200 e ft neked jön be vagy az az összbevétel mínusz hiteltörlesztések, mínusz rezsi kaja.

Kicsit számszerűsítsd.

2012. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kb.200-220 jön be, minusz 45000 lakáshitel, minusz 20.000Ft Fundamenta (ezt lehet egy évre szüneteltetni, ha gáz van). Plusz a kutyázásból évi 400-600ezer.
2012. nov. 15. 14:24
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha a kutyázásból még ennyi plussz bejön, akkor még 3mat is vállalnék :D Bár gondolom ez nem havonta van. Szerintem belefér simán a kistesó.
2012. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Bocsi, most már látom, hogy az évi, de tartom az előző válaszom.
2012. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Mennyi lenne a gyeded?

Nálunk sokkal több jön be, igaz most várjuk a 3. babát és sokszor igen nehéz.

Mert 2 gyereknek mindenből kettő kell, nem igaz a mondás, hogy ahol 1 jóllakik, ott a másik is. 1 gyerek 1 banán, 2 gyerek 2 banán és sorolhatnám a ruháktól a játékokig, gyógyszerig mindent.

És az évek múlásával csak többe és többe kerülnek.

2012. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
70ezer körül lenne kb.
2012. nov. 15. 14:42
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia, én bevállalnám a helyedben. Tényleg sokan nevelnek rosszabb körülmények között gyereket. Nekünk a két fiam közt 2 év van. Amikor a második megszületett, nem mondhatom azt, hogy duplájára emelkedtek a költségek, csak egy kicsit többe. Folytattuk a pelenkázást a picivel, a nagy szobatiszta lett. Nem kellett új kiságy, babakocsi stb. mert ez megvolt. A ruhák, játékok nagy részét örökölte a nagytesótól. Igazából ez egy pár évig így megy,úgyhogy nem élnétek szűkösebben. A gondok ott kezdődnek,amikor már mindkettő iskolás lesz,tankönyv,térítési díj,táborozás egyszerre! Az én fiaim most 10 és 12 évesek, és a tavaly nyári tábor pl. 60000 Ft volt a kettőnek. De azért még most sem minden dupla költség, közös számítógépük van pl.

Tehát szerintem ha tesót szeretnétek, nyugodtan vágjatok bele, érezhető anyagi gondot úgyis még később jelent, addigra meg alakulhatnak a dolgok.Szerintem nem felelőtlenség!

2012. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!