Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy összetett munkaalkalmasság...

Egy összetett munkaalkalmassági teszt (fényképek, színek sorba tétele, rengeteg kérdés) alapján az embert tovább küldhetik szakorvoshoz, vagy csak a munka betöltésére való alkalmasságot nézik?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt kitöltöttem egy ilyen tesztet, két fajta munka volt, csak egyiket tölthettem be, az emberek 99százaléka mindkettő munkára alkalmas volt. Most pszichiátriára járok, de tesztet még nem töltettek ki velem, pedig örülnék neki, ha komolyabban utána néznének mi a bajom, nem elégszek meg, ha kapok egy gyógyszert és jól vagyok, jó lenne tudni mi a bajom pontosan. Ha most kitöltenék egy ilyet, lehet, hogy más eredmény jönne ki, változhattam az évek alatt? Vagy azelőtt is kijött valami, csak nem foglalkoztak vele illetve csak a munka szempontjából elemezték a tesztet?
2010. nov. 20. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak munk szempontjából elemezték. Az eredmények változhatnak, igen. Milyen teszt volt?
2010. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szondi teszt lehetett, annyira nem értek hozzá, de az biztos volt. Színeket kellett még sorba tenni, melyik tetszik, melyik nem, meg rengeteg kérdés, de már vagy 5 éve volt, ennyire emlékszek.
2010. nov. 20. 22:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Azok csak a súlyosabb pszichiátriai eseteket mutatják ki. Ha lett volna valami gond nálad, szóltak volna.
2010. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez kicsit megnyugtat :) De azért elgondolkodtató, hogy nem voltam alkalmas mindkét munkára, de ha azt mondod, akkor nem lehetett komoly gondom akkor. De 5év, sőt, ha belegondolok 7 év alatt változhattam annyit, hogy most már vmi más bajom is lehet?
2010. nov. 20. 22:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Súlyosabb pszichiátriai esetek alatt mit értessz? Pl skizofrénia? Az mondjuk nincs nálam, de valami van, amit még magam se tudtam beazonosítani a tünetek alapján, egyenlőre az orvos is annyit mondott, hogy próbáljuk meg az antidepresszánst, amit régen pánikra szedtem, most is voltak pánikrohamaim, de más tünetek is.
2010. nov. 20. 23:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Skizofrénia, kényszeresség, súlyos depresszió.
2010. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezen kívül SZondi még nagyon sok mindent mutat: pl párkapcsolati dolgok, szexuális, családi háttér, érzelmi labilitást. De néz súlyosabb dolgokat is: mánia, depresszió, skizofrénia, stb. Milyen tüneteid vannak?
2010. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pánikrohamok, derealizáció, ebből kifolyólag félelem, hogy elvesztem a valósággal való kapcsolatot. Ha ebben az állapotban vagyok, nem tudom ott vagyok e, ahol vagyok, az jut az eszembe: egy autó elé ugrok, megtudjam, ott vagyok e. Antidepresszánstól ez elmúlt, de még csak 2 hete szedem. Mostanában a nap nagy részében szorongok, néha elég erősen félek, hogy minden megváltozott, tudom, hogy minden ugyanaz, de mégis más, de az az erős derealizáció nincs, csak talán a berögzült félelem maradt meg, és ha nem érzem, akkor is arra gondolok, hogy minden más.
2010. nov. 21. 00:57
 9/11 A kérdező kommentje:

Plusz kényszergondolatok, amiket nem is mondtam az orvosnak, eddig egyszer voltam, mert csak nemrég tudatosult bennem, hogy ezek nem normális gondolatok pl félek, hogy kárt teszek vkiben stb.

Úgy vettem észre, hogy a nagyobb változások, rossz események(mint mikor anyukám kórházban volt) hozzák elő ezeket a dolgokat nálam, de eddig mindig rövid idő alatt elmúlt és nem volt olyan erős mint most, ezért most már nem bírtam és elmentem az orvoshoz.

Szerintetek ez miért van velem?

2010. nov. 21. 01:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Eléggé összetett a dolog, de mindenképp mondj egy mindent a pszichiáternek, ez fontos ahhoz hogy sikeresen tudjon kezelni. Írod, hogy még csak 2 hete szeded az antidepresszánst, lehet, hogy még nem is hat rendesen, de az a lényeg, hogyha elkezd hatni, akkor sem szabad abbahagynod, mert akkor ugyanúgy visszajöhet ez. Amúgy szerintem pszichológushoz is érdemes lenne ellátogatnod, hátha van vmilyen háttéroka az állandó szorongásnak.

Minden jót!

2010. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!