Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ringató foglalkozásra csak...

Ringató foglalkozásra csak jóval 30 fölötti anyukák járnak. Fiatal anyukák miért nem viszik a babákat ilyen programokra?

Figyelt kérdés

Vagy ilyen kevés fiatal anyuka van?

Esetleg ez csak a mi településünkre jellemző? Máshol vannak fiatal szülők?


2014. jan. 19. 14:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Az, hogy azt állítod kevesen szülnek korán,de neked mégis van több ilyen barátnőd, 30 felettieket meg okoskodónak tartasz. Szóval vagy nincs barátnőd vagy 30 felett nem okoskodó mindenki.
2014. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
Látom borzalmasan unatkozol,hogy mindenbe belekötsz,van 25-30 feletti kisgyerekes barátnőm jó pár.Egy szóval nem mondtam,hogy mindegyik okoskodó,de bizony van jó pár ilyen akár a védődőnél akár a játszótéren,játszóházban találkoztam ilyenekkel miért keresném akkor idegen anyukák társaságát??.A kérdező is mondta,nem lát ott fiatal anyukát,írtam engem sem vonzott nyilván sok más fiatal anyukát sem vonz,
2014. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Most komolyan ezeken akadsz fenn 72%os? vagy csak kinézted magadnak mert leírta a korát?


Kérdező!

Nem hinném,hogy annyira fontos ilyen foglalkozásokra cipelni a gyereket,én sem vittem egyiket sem,mert volt jobb programunk.

2014. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 zabmester ***** válasza:
65%

Én pl. pont azért nem nagyon jártam ilyenekre a fiammal, mert 20 évesen elég kényelmetlenül éreztem magam úgy, hogy a többi anyuka 30-40 közötti volt. Nem az én közegem, nem az én korosztályom.

Bár lehet, hogy nem csak az életkoron múlik, most már 26 vagyok, mire a következő baba érkezik, addigra már 27 fölött leszek, de valahogy hiába lettem idősebb, így sem érzem azt, hogy megtalálnám a hangot a többi szülővel. Nem ellenszevre gondolok, hanem csak egyszerűen sokszor feszélyezve érzem magam más szülők társaságában. Amikor 20 éves voltam, ez fokozottan igaz volt.

2014. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Mi az a Ringató ?

Én 30 alatti vagyok még. Nekem az a gondom hogy valahogy nem érzem magam baba-mama klubba valónak. Szerintem ez 5 év múlva is így lesz. Ha lehet, szeretem megvalogatni a társaságot amiben tartózkodom, sajna elég kritikus vagyok az ember ekkel szemben. A szülésfkészítő után nem volt ilyesmihez kedvem, abszolut negatívan csalódtam a csoportunkban. Sajnálom amúgy, talán ha ott más élmények érnek akkor máshogy állnék most a témához.

2014. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én az első gyerekemmel (28 éves voltam) még jártam ilyenre, de a másodikkal már nem :) pedig akkor 30 felett voltam. Akkor már nem érdekelt a dolog meg időm sem volt. Viszont hozzáteszem, hogy 30 felett (34 vagyok most) is fiatal anyukának érzem magam :D
2014. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%
Jól pontozzatok le,mert fiatal anya vagyok,jól le kell érte húzni,hogy képzelem...
2014. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy vitát szítottam. Nem ez volt a szándékom. Aki panaszkodik, hogy lepontozták, az nézze meg a többi válaszadó pontszámát is. Aki még nem próbálta a ringatót, vagy egyéb zenés foglalkozást, annak érdemes egyszer kipróbálni. A kislányom nagyon élvezte, a többi anyukával csak előtte vagy utána tudsz kommunikálni, ha nincs kedved, akkor csak köszönsz és kész. Én senkit nem ismertem, nem is beszélgettem senkivel. Fura volt, hogy idegenekkel együtt énekeltem, de láttam, hogy volt , aki nem is énekelt, csak a mozdulatokat csinálta a kicsivel.
2014. jan. 19. 22:13
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

Szánalom ez a rossz indulat a fiatal anyukák iránt,biztos vagyok benne,hogy itt az irigység a legfőbb ok.

Kérdező! Személy szerint abszolút hidegen hagy az ilyen közös foglalkozás,kisfiamnak enélkül is csináltam programot,és sokat foglalkoztam vele,én is,mint egy korábbi válaszoló inkább a babás barátnőimmel találkoztam.Nem hinném,hogy az ilyen foglalkozások elengedhetetlenek lennének,fiam így is sokat fejlődött,hogy egyszer nem voltunk.

2014. jan. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
én 21-23 évesen jártam Ringatóra a lányommal, nagyon szerettük, és sose jutott eszembe, hogy az emberek korát nézzem, bár most hogy mondod, tényleg mintha zömében 30-on felüliek lettek volna, de sosem gondoltam, hogy kilógok a társaságból, senki nem is éreztette velem, összekötött mindnyájunkat az, hogy együtt énekelünk a babáinknak.
2014. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!