Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három pici gyerek (1,3,5...

Három pici gyerek (1,3,5 éves) mellett visszatérni 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés

A 3 és 5 évesek oviba járnak, a 15 hónaposra váltva vigyáznának a mamák.


Mik a tapasztalatok, nagyon meg fogok gebedni, mire megszokom az új helyzetet? Házimunka, stb, minden érdekel, hogy nálatok hogy volt!


Szeptembertől terveztem volna visszamenni dolgozni (egyébként ekkor kezdi a pici a bölcsit, 22 hós lesz), de most kaptam egy munkalehetőséget, amire le is csaptam.


Köszi, ha írtok!


2014. jan. 20. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Szia szerintem a nagymama segítségével vállalható a dolog! Persze sok mindentől függ, mennyire betegesek, milyen messze a munkahelyed, mennyi idő bejárni, mit csinálsz egész nap, fizikai vagy szellemi munka, mekkora stressz, mekkora felelősség, házimunkában férjed segít-e vagy a nagymama, milyen a főnök, megoldható-e, ha betegek és pl orvoshoz kell vinni őket.


Szóval ideális esetben meg lehet oldani, bár magadra zéró időd lesz:)))


Én az első gyerkőc 2 éves korában bevállaltam a 8 órát nagyszülői segítséggel, a második után viszont már csak itthoni munkát, majd 6 órásat vállaltam.

Sokszor még így is azt érzem, hogy sok, pedig én szeretem a pörgést és "csak" 2 gyerekem van egyelőre...

2014. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mennyire messze van a munkahely? milyen típusú állás? mettől-meddig van a munkaidő? milyen napokon? mennyivel éri meg jobban, mint a mostani gyeded, ha gyedet kapsz? ha a mamák segítenek, akkor nem hiszem, hogy meggebedsz, mert hisz ott a segítség. férjed mennyit tud segíteni? elég összetett helyzet ez, a ti élethelyzetetektől függ az egész
2014. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Munka 8-tól 4-ig tart, tőlünk 4-5 perc sétára, nagyjából irodai munka (spékelve egy kis gyakorlati "futkosós" résszel.

Reggel a férjemmel váltva vinnénk a két nagyobbat az oviba. Délután én mennék értük, nagyjából 4 óra 5 percre odaérek értük.

Házimunkát még nem tudom, majd valahogy megoldjuk, férjem is be fog segíteni.

Fizetést is kapok és most az új törvény szerint még a gyed is jár nekem a pici 2 éves koráig.

2014. jan. 21. 19:33
 4/19 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy kerested az állást vagy ismerős által sikerült találni? 5-6 év kihagyás után nem lehet könnyű az újrakezdés. sok sikert kívánok hozzá. majd megírod, hogy hogyan alakulnak a napjaitok?
2014. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Elkezdtem tanulni (teljesen mást mint amit a terhességek előtt) és az iskolához kellett teljesíteni gyakorlatot is. Ahol a gyakorlatomat töltöttem, teljesen meg voltak velem elégedve, így munkát ajánlottak. Ezért is csaptam le rá, hogy megússzam az álláskereséssel járó "kellemetlenségeket".
2014. jan. 22. 13:53
 6/19 A kérdező kommentje:
A gyakorlati munkát pedig "kopogtatásos" módszerrel találtam. Ki ne örülne az ingyenmunkának, persze, hogy felvettek :)
2014. jan. 22. 14:44
 7/19 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem, hogy régen mit csináltál és most mit tanultál és hol, milyen típusú suli?

Nekem is 3 kicsi gyerekem van és fogalmam sincs a hogyan továbbról gyed után.

2014. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Előtte is és most is irodai munka, csak teljesen más jellegű.
2014. jan. 22. 21:24
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem semmi, hogy 3 gyermek mellett elvégeztél egy sulit és gyakorlatra is tudtál menni és utána dolgozni. azalatt az idő alatt a legkisebbre a nagyik vigyáztak? mert akkor már hasonló élethelyzetben voltál, mint amire most vállalkozol, ha jól értem.
2014. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A suli nem vett el sok időt (férjem segített, ő vigyázott rájuk), tanulást alvásidőkben oldottam meg. A gyerekek észre sem vették.

A gyakorlat meg csak két hét volt, ez idő alatt a mama vigyázott a gyerekekre. Mire beleszoktam volna, már vége is volt.

2014. jan. 23. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!