Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a kisebbik rossz?...

Melyik a kisebbik rossz? Babysitter vagy gyerekmerőrző?

Figyelt kérdés

A babánk 13 hónapos korától kell gondoskodnunk a felügyeletéről. Ha kettőnk szabijait/túlórákat stb összerakunk, akkor kb heti 3-4 napot kell lefednünk. Két megoldás között vacilálunk.


Babysitter:

- ő háznál van, nem kell a gyereket kirángatni hajnalban az ágyából

- egyedül a babysittert kell nekünk hozni-vinni (vagy rosszabb esetben nálunk lakik, de akkor meg kerülgetni kell) de a gyerekünk a megszokott környezetében van

DE: ők általában fiatal lányok, akik nem túl tapasztaltak, lövésük sincs az anyaságról, félek inkább egész nap csak facebookozna meg csetelne a haverjaival és tökre mindegy neki, hogy foglalkozik-e a gyerekünkkel vagy csak vigyáz rá és hó végén felmarkolja a pénzt. (néztem pár babysitteres csetes oldalt és mindenhol csak olyanokat írnak, hogy mennyit fizetnek, mennyi szabadidőt hagynak meg ilyenek. Sehol se láttam azt, hogy jajj de szeretem a gyerekeket...)

Illetve ha egy fiatal tapasztalatlan valakiről van szó, mit fog vajon csinálni, ha a babánk félrenyel valamit és azonnal cselekedni kell?



Gyerekmegőrző:

ők általában idősebb hölgyek akik 1-3 babára vigyáznak egyszerre (különböző korú babára)

szocializálódna a gyerekünk (bár gondolom akkor betegségeket is összeszedne)

DE: reggelente olyan 7 körül vinni kell a gyerekünket, ha esik ha fúj, mikor ő általában 8-ig szokott aludni.

Illetve lehet, hogy én vagyok bizalmatlan, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ha 2-3 gyerek egyszerre sír, akkor nyilván az egyiket sírni kell hagyni, míg a másikkal foglalkozom. Nem azt várom el, hogy csak az én gyerekemmel foglalkozzon, de most épp járni tanul, állandóan figyelni kell rá, folyamatosan játszani vele, tanítgatni, hisz olyan fogékony. Mi állandóan énekelünk neki, mondókákat mondunk, nem szeretném, ha háttérbe szorulna ez a többi gyerek miatt.

A másik nagy hátránya, hogyha beteg a babánk akkor nem lehet vinni, van egy fix munkaidejük amit nehéz betartani ha a munka úgy kívánja.


Ti melyiket választanátok és miért? Én a babysitter felé hajlok leginkább, az lenne mégis csak a legkényelmesebb a babánknak és mondjuk olyan fél-egy év múlva esetleg a megőrző.


Van még ilyen bölcsiszerű megoldás is, na de az, hogy 20-30 baba közé beadjam...na ott aztán tényleg nem figyelnének rá. Ő ahhhoz még nagyon pici.


Én otthon maradni sajnos nem tudok, külföldön élünk, itt másak a szabályok.



2014. jan. 21. 08:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja szülők messze laknak, a rokonságból nincs olyan aki tudna jönni.
2014. jan. 21. 08:58
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy melyik a jobb én nem tudom neked megmondani. Viszont én babysitterkedtem még egyetem alatt és szerettem a gyerekeket, nem facebookoztam, nem chateltem folyamatosan. Ha aludt a kislány, akkor szívesen odaültem a számítógéphez vagy olvastam. Én nem laktam a családnál, csak akkor mentem amikor szükség volt rám. Délelőtt csak a pici 1,5 éves lányzó volt otthon. Felöltöztettem elmentünk a játszótérre hazamentünk ebédelt, utána alvás. Mikor felébredt a házban játszottunk kicsit és vagy elmentem, haza vagy mentünk a tesóért az oviba. Hazaértünk uzsi, majd játszottunk a kertben.


Ha estére mentem akkor én vacsiztattam őket, majd fürdettem és altattam.


A barátnőm bentlakásos babysitter. Ő is facebookozik és chatel ha nincs rá szükség, de ha a gyerekekkel kell lenni akkor velük van és imádja őket.


Szóval attól, hogy egy babysitternek fontos, hogy mennyit keress és mennyi a szababdideje ez még nem jelenti azt, hogy nem érdekli a gyerek és nem szereti őket. Viszont ezek is fontos dolgok. Például a barátnőmnek heti fél nap szabadnapja van most már. Eredetileg abban állapodtak meg, hogy egy tzeljes szabadnap és heti egy szabad este. Persze, hogy beszélünk erről is.

2014. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs bölcsi a közeletekben? Heti 3-4 napra simán menne játszócsoportban.

(miért kell hozni-vinni a csőszt?)

Hogy lenne megoldva a gyerekfelügyelet, ha beteg a kicsi? Táppénz v bébicsősz? Ebben az esetben legalább heti 1 napra keresnék szittert a többit megpróbálnám áthidalni csanával, házi gyermekfelügyelettel, bölcsivel. Beteg gyerek mellé kell a stabil személy.

10 éve dolgozom bébiszitterekkel, fél éves korától vagyunk ketten a gyerekkel.

2014. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1 évesen még nem tudjuk bölcsibe adni. Oda csak akkor tudjuk vinni, mikor a szobatisztaság már elkezdődött.


Hozni-vinni jó eséllyel kéne a babysittert, mert a buszmegálló kb fél óra gyalog, ezt azért nem várom el a sittertől. Ha beteg a baba igen, akkor táppénz vagy sitter.

Csana vagy házi gyerekfelügyelet ilyen nem létezik itt. Sitter és annak különféle formái vannak (ottlakással vagy csak néha-néha átjön)


Igazatok van, biztos csak nekem ennyire idegen a sitter, mert még nem igazán ismerem az illetőt. Biztos ha megismerem akkor a bizalom is kialakul majd és már nem fogok ilyeneken problémázni. De az is jó ötlet, hogy próbáljuk meg vegyesen megoldani a dolgokat…egyszer itt egyszer ott. Csak egyenlőre jobban örültem volna valami biztos, fix dolognak.

2014. jan. 21. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem a barátnőm ezzel foglalkozik, külföldön beköltözik a családhoz, nem kap valami hú de nagy fizut mert ott lakik. ő főz vacsorát fixen a hét minden napján, és a konyhát rendbe teszi, azokon a napokon meg mikor a babával van, ő takarít és most. hétvége szabad és ha anya nem dolgozik akkor is mehet csavarogni :)

ja és ugye magyarul beszél a gyerekekhez ami ugye plusz :)

én egy ilyet vállalnék be inkább, aztán 2 éves korától meg bölcsi.

2014. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát... én, mint volt babísitter, sosem tekintettem magam kisebbik vagy nagyobbik rossznak. Ehhez persze hozzá tartozik, hogy mivel pedagógus a végzettségem, a gyerekekkel töltött idő nekem nem a facebookozásról szólt. 3 családnál voltam összesen. mindhárom esetben éreztették velem a szülők, hogy " be vagyok fogadva" - volt, ahol együtt laktam a családdal. Azt hiszem, ez részben annak is volt köszönhető, hogy látták a hozzáállásomat a gyerekekhez és a munkához, de annak is, h mindhárom családhoz vmilyen közös ismerős ajánlásával kerültem, így nekik könnyebb volt a bizalmukba fogadni, mintha egy netes oldalról leakasztottak volna egy vadidegent. Nincs senki a környezetetekben, aki esetleg ajánlani tudna vkit? Szerintem az nem baj, ha nem tapasztalt. Egy anya sem tapasztalt, csak ha már ott van a gyerek, mégis szül. A lényeg, h lelkiismeretes legyen,talpraesett, és felelősségtudó.
2014. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!