Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évesen ikres anyuka vagyok...

22 évesen ikres anyuka vagyok és a "játszótér bunkója". Rossz anya és feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Érettségi után 18 évesen estem teherbe,egy akkor 2 éve tartó kapcsolatban.Kiderült,ikreket várok,a 19.születésnapom előtt,szültem két gyönyörű kislányt,akik most már 3,5 évesek.Még a terhesség alatt összeköltöztünk egy örökölt lakásba,és 1,5 évvel ezelőtt volt az esküvőnk.Ő 1 évvel idősebb nálam,tavaly diplomázott főiskolán,a tanulmányai alatt is dolgozott,én levelezőn vagyok,jövőre diplomázom.Rengeteg szülői segítséggel túljutottunk a nehéz időszakon,és nagyon boldogok vagyunk,annak ellenére,hogy szinte mindenki ellenünk fordult.

Lényeg a lényeg,az elején azt hiszem érthető módon nagyon féltem,és mikor megszülettek is nehéz volt,egyszerre kettővel.A terhesség alatt mikor szomorú voltam,vagy sírtam szinte csak a zene nyugtatott,rákaptam a zenehallgatásra elég erősen,beszereztem magamnak jó minőségű fülhallgatót és relaxálás gyanánt elég sokat hallgattam.Hozzászoktam eléggé.Mikor megszülettek sem tűnt el az életemből a zene,sőt mivel kicsinek elég sokat aludtak,amikor én ugye nem dorbézolhattam,egyre jobban "hozzám nőtt" a fülhallgató.Volt,hogy altatás közben hallgattam,volt,hogy séta közben,de volt olyanra is példa,hogy rossz napjuk volt,és amikor végre sikerült megvigasztalnom őket,betettem őket a pihenőszékbe,és bedugtam a fülembe a fülest,csak egy 5 percre,hogy egy kicsit megnyugodjak.Idővel,aztán hallgathattam volna hangosan,de rájöttem,hogy csak fülhallgatóval tudok igazán pihenni,valahogy "személyesebbnek" éreztem.Mostanra a lányok sokszor még nagyobb koncentrációt igényelnek,mint amikor még kisbabák voltak,nekem meg egyre kevesebb lehetőségem van,hogy normál hangerővel hallgassam a zenét.De még most is találok rá alkalmat.Van,hogy vásárlás közben,van,hogy a játszótéren (erre mindjárt visszatérek.) Nagyon sokan megszólnak,még volt,hogy idegen emberek is,amiért a lányok mellett is van,hogy szól a fülemben a zene,szerintük nem kellett volna,ilyen fiatalon szülnöm,nem való nekem a gyerek stbstb. A játszótéren is megszóltak emiatt,és rájöttem,hogy azok az anyukák nekem egyáltalán nem szimpatikusak,ezért ott is rákaptam a zene hallgatásra.Volt rá példa,hogy anyuka azt súgta a gyerekem fülébe,hogy tépd ki azt a vackot anya füléből,mert ez azt jelenti,hogy anya nem figyel rád...Utána a gyereket fél napig nyugtattam,hogy erről szó nincs,én nagyon szeretem.(Az illető anyuka azóta eltűnt a játszótérről.)Szóval amióta a játszón is fülesezek,még nagyobb felháborodás van az anyukákban,de ez engem nem izgat.A lányokra persze figyelek,viszont azt is hallottam már,hogy én micsoda önző vagyok,hiszen a kicsiknek szüksége lenne gyerektársaságra (az van az óvodában,plusz van 3 gyerekes ismerősünk is) és én a "játszótér bunkója" megakadályozom az ő játszótéri jóllétüket.Az egyik ilyen beszólást pont ma kaptam.Már nem megyünk többet arra a játszira.Szerintetek igazuk van?Ártok a gyerekeimnek?Ti mit láttok?Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.


2013. dec. 21. 16:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
78%
A többi nőnek ott a játszón üres az élete, ezért kezdenek el máséval foglalkozni. Ne törődj velük. Ha ülsz a padon, és figyeled a gyerekeket, közben zenét hallgatsz, abban nincs semmi kivetnivaló.
2013. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne foglalkozz a véleményükkel.

Ha te így is teljesen tudsz a lányaidra figyelni semmi gond ezzel.Sokkal jobb mintha az idegtől ütnéd vernéd őket.Szerintem nem kell elhagynod ezt a szokásodat,de csak akkor ha tényleg tudsz rájuk koncentrálni a játszón is,hogy mit csinálnak kivel és merre vannak.

2013. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sem helyes, hogy a füles a füleden van, mert észre sem veszed és megis történhet a baj. Olyankor ha szólnak a gyerekeid, hogyan hallod meg?
2013. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
65%

Semmi kivetnivalót nem látok abban, amit és ahogyan csinálsz. Valszeg te vagy a legfiatalabb, és szokása a játszótéri anyukáknak a mások megszólása. Nem kell sokat tenni e nemes kiváltság megszerzésére, elég, ha csak egy picit kilógsz a sorból. (Mint én... hosszú)

Nyilván külső szemlélőként furának hat egy fülhallgatót viselő, ikrei után rohangáló anyuka. Ne is törődj velük. Bár lehet, ha időnként kikapnád, és pár üres mondatot beszélgetnél velük, alkalmad nyílna elmagyarázni a helyzetet, úgy mint itt.

2013. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
49%
Háát, az tény, hogy gyerekként szültél. Biztos, hogy nem vagy még érett az anyaságra, de nem tartalak ettől még rossz anyának. A játszótéren viszont így hogy hallod meg, ha valami gáz van? Szerintem ott felesleges fülesezned, a gyerekeiddel beszélgess inkább és rájuk figyelj. Fülesezz otthon, amikor apu foglalkozik a gyerekekkel, vagy amikor alszanak. De már csaz azért se csináld ezt a játszótéren, mert rengeteg megkeseredett anyuka van, akinek az az élete értelme, hogy másokba belekössenek (láthattad, a fülbesuttogás elég durva volt). Az ilyenek képesek, a gyerekeiket is a te gyerekeid ellen uszítani. Szóval, a saját és a gyerekek érdekében a játszótéren ne fülesezz.
2013. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim válasza:
73%

Ne is törődj velük, ők csak foglalkozzanak a semmit mondó életükkel!


Nem hiszem hogy rosszabb ez mint amikor pletykás anyukák nagyban beszélnek a gyerek meg orral esik előre a csúszdáról!

2013. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
91%

Nem gondolom, hogy ettől rossz anya lennél, de tényleg tudsz rájuk figyelni? Nekem ha füles van a fülemben, kb a világ 40%-a elveszik, akármilyen halkan hallgatom is. Pontosan azért, amiért te is rákaptál, mert kikapcsol. Az én kisfiam 2,5 éves, állandóan kérdez, magyaráz, sokszor a busz zajától sem hallom, hogy mit mond, kb ugyanez lehet a fülessel is.

Rajtad azt érzem, hogy a zene és a füles neked valamiféle pótlék, mint másnak a cigaretta vagy a nassolás. Nem?

2013. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
71%
Ha figyelsz is rájuk akkor nincs probléma a zenehallgatással bár tényleg ez már kezd valamiféle függőséghez hasonlítani ami egyáltalán nem előny. A többi "anyukák" nem szeretik a fejlett technológiát ezért vannak ellene. Amúgy tényleg hallgathatnál kevesebbszer is mert ez már tényleg sok.
2013. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
74%

16:24


Ne azért ne fülesezzen, hogy ott az anyukáknak mi a véleményük,hanem azért, mert nem hallhatja meg, ha valami probléma lenne.Ez kiszámithatlan.

2013. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
33%
16:27, olvasd el mégegyszer, ezt is beleírtam.
2013. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!