Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor én vagyok a rossz...

Most akkor én vagyok a rossz anya?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok ilyen kèrdès van,.de 6-7 anyukától hallottam hogy èn vagyok a rossz anya, mert nem barnacukrot hasznàlok ès nem magvas barna kenyeret esznek a gyerekek. Januárban van a fiaimnak a születèsnapjuk (2 nap különbség). Én vagyok a rossz mièrt nem egy nap ünneplem a szülinapjukat. Tervezzük a 3.babàt. Megemlitettem a játszôtèren egy anyukànak (miközben jàtszanak a gyerekek beszèlgetünk). Erre azt mondja: Minek a mai vilàgba ennyi gyerek. Stabil pàrkapcsolat, stabil munkahely. Mièrt szól bele a MI èletünkbe. . Ès mèg èn vagyok a rossz, mert 27 èvesen 2 gyerekem van. (21 évesen szültem az elsõt, 25 èvesen a màsodikat).
2013. dec. 28. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők mindent jobban tudnak mint te...nem kell foglalkozni a sok okos és tökéletes anyukával.

Nem vagy rossz a nya nyugi.

2013. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya. Hol van az előírva, hogy a gyerek csak barnacukros kaját és magvas kenyeret ehet? Ennyi erővel csak az vállaljon gyereket, aki bio koszton tudja nevelni? Ugyan már. Az meg, hogy 27 évesen már 2 gyereked van, teljesen ideális. Csak manapság már a 40 fölötti anyaság a trendi.
2013. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hiába adsz barnacukrot és rozskenyeret, az iskolában/óvodában nem azt esznek. A Téged leszóló anyukák gyerekei sem. Magánügy, hogy hogy eteted és hogy hány gyereketek lesz.


A mai világban egyébként szerintem nincs már stabil munkahely. De ez akkor is csak kettőtökre tartozik, senki másra. Nem vagy rossz anya ettől. Én sem ünnepelném együtt a gyerekek szülinapját, csak akkor ha ők ezt kérnék.

2013. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya, csak túl sokat adsz mások véleményére. Nem lehet, mindenkinek megfelelni, és nem is szabad ezen pörögni. Csináld úgy, ahogy nektek jó, és úgy lesz tökéletes!
2013. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28eves vagyok 2gyermekkel 1es 4evesek! Nem kapnak barna cukrot az a keves amit kapnak sima kfistaly cukor! Probsltam a teljes kiorleso ilyen olyan magos kenyereket de hiaba ha inkább nem esznek! Nem ettol lesz vki hiper szuper jó anyuka!:-) Ne aggódj semmi baj, csak tul sokat adsz masok velemenyere! Koroddal teljesen rendben van minden a 3dik baba kerdes ratok tartozik nem a jatszoteri idegen anyukakra! Ti donteseteksemmi kivetni valot nem latok 3gyerekben!:-D ahogy ti vagytokBoldogok csinaljatok ugy!
2013. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen szimpi vagy. Nem bìrom az ilyen sznobokat, akikről ìrsz. Rajtam is van mit kibeszélni, mert van 3 gyerek kis különbségekkel, kaptak tápszert csecsemőként, szeretik a szörpöt, az egyik semmilyen kenyeret nem eszik, csak kiflit, másik nem eszik húst, a harmadik még pici, majd meglátjuk. Vannak elvek, meg vannak gyerekek, akiket ezek nem érdekelnek :)
2013. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
jobb ha tudod hogy a barna cukor semmivel sem jobb mint a fehér cukor. ugyanolyan inzulin választ vált ki mint a cukor. A természetes édesitöszerek (xilit, eritrit, stevia) amik egészségesek. A szived joga melyiket adod neki. A xilit pl fogkérmekben is van mivel nagyon jó fogszuvasodás ellen. Ezért is ajánlatos inkább ezt adni nekik. de sok info van róla a neten ha érdekel. Hogy hány gyereket válaltok az megintcsak magánügy. ha anyagilag megengedhetitek akkor csak nyugodtan.
2013. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szokd meg, hogy sajnos mindenki más jobban fogja tudni, hogy mi jó a gyerekednek, mint te. Valahogy tendencia, hogy az emberek imádnak más életében turkálni és ítélkezni, pedig sokszor csak a valóság töredékét látják.


Egy dolgot kellene csak megtanulnod, elengedni a füled mellett a sok marhaságot meg rosszindulatot, ami időnként előjön az emberekből, és nem foglalkozni senkivel.

Csak magadat bosszantod vele, megéri?

2013. dec. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bár nem értem, hogy mit rugóztok ennyien mások véleményén, de a ti dolgotok. 2 gyerekkel kicsit tóbb ónbizalomra lenne szükséged.

A barna cukor semmivel sem jobb, mint a sima.

A xillit vagy nyírfacukor az viszont tényleg egészségesebb, bár aranyára van.

Engem az anyósom cseszegetett néhány gyereknevelési dologgal. Az lett a vége, hogy egyre kevesebb dolgot osztok meg vele. Vitát nem akarok, de kikérem magamnak, hogy minősítsen, mint anyát. Mimdent megteszek a gyerekeimért, tudásom szerint a legjobbat teszem nekik, ha nem tetszik valakinek, akkor elmondhatja a véleményét, de ennyi. Felfogom, elgondolkodom rajta és kész. Nem okoz lelki törést, mert tudom, hogy a legjobbat próblom nyújtani. Ha vélemenynyilvanítás kioktatásb vagy folyamatos piszkalódÁsba megy át, akkor leállítom az illetőt így vagy úgy.

Szóval állj ki magadért, ne félj megvédeni magad.

2013. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zabmester ***** válasza:

Tojd már le... Nehogy már neked kelljen magyarázkodni kvázi idegeneknek! A fehér cukor, meg a fehér kenyér talán nem élelmiszer? Mert ha még azt írnád, hogy útszórósóval eteted a gyerekeidet, akkor érteném, de ezek normális élelmiszerek, emberek milliói fogyasztják. Lehet, hogy van olyan változat, ami egészségesebbnek tekinthető, de ezek sem mérgezőek.

Az meg pláne magánügyed, hogy hogyan ünneplitek a gyerekek szülinapját, vagy hogy hány gyereket vállaltok. Az ilyen beleszólóemberekkel tényleg nem érdemes, sőt, felesleges foglalkozni, nem vagy köteles elszámolni nekik a döntéseiddel.

2013. dec. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!