Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok is beleszólnak a...

Nálatok is beleszólnak a nagyszülők a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
A én szüleim szeerencsére nem viszik túlzásba, bár szinte semmiben nem egyezik a véleményünk. Anyósom viszont mindenbe beleszól, amit apuka nem enged, azt Ő igen (apuka füle hallatára). Szerencsére zömében még csak sógornőméknél van így, náluk igyekszik visszafogni magát. Én nem fogom visszafogni magam, ha szándékosan bojkottálni fogja a nevelést.
2014. jan. 30. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem, de tudnák, hogy nem is hagynám magam.
2014. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Persze engem is ellát anyós mindenféle "jó tanáccsal", mondván én még egy gyereket sem neveltem fel... Csak hogy lássátok mik a tanácsok: kössem le a 3 hónapos gyerek kezét mert rágja... Vagy lökjem fel 8 hónaposan ha fel akar állni mert az korai...
2014. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezek roppant hasznos tanácsok :) szerencsére én még ilyet nem kaptam, de ami késik nem múlik
2014. jan. 30. 15:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim nagyon messze laknak, így ők ritkán látják a gyerkőcöt, anyósom viszont a szomszédunkban lakik, eleinte minden nap (!!!) átjött (de nem segíteni, csak felrázni az alvó gyereket "babázás" címszó alatt), és sokszor ő is az agyamra ment/megy.

A fiam fél éves koráig csak anyatejes volt (kínkeservesen lett tejem), de anyósom folyamatosan azzal jött, hogy miért nem adok az 1 hónapos gyereknek almát, 2 hónaposan miért nem kaphat banánt, majd később jött azzal a hozzátápláláskor, hogy miért nem keverek a spenótba/sütőtökbe cukrot, és mikor az elején hasfájós volt a gyerek anyósomnak szent meggyőződése volt, hogy azért sír a baba, mert "szomjazik", hordta ide literszámra a babavizet, és erőltette, hogy itassuk. (Sajnos nehéz volt így, én sík ideg voltam, a párom meg őrlődött, hogy kinek adjon igazat...) Aztán olyanokat is mondott anyósom, hogy fel fogja pofozni a védőnőnket, mert hülyeségeket beszél (=kapjon a gyerek Infacolt). Nyáron a babakocsiban állandóan be akarta takarni a gyereket, folyton azt hallgathattam, hogy szegény gyerek meg fog fázni (40 fokban), illetve ha itt volt, és az etetésre került (volna) a sor, állandóan leste, ahogy szoptatom a gyereket. Hiába csuktam be az ajtót, hiába tettem szegény gyerek fejére egy textilpelenkát, anyósom feje ott volt gyakorlatilag a gyerek feje mellett, mondván a gyerek meg fog fulladni a bimbóvédőtől. (Egyszer már sírt a gyerek, tök éhes lehetett szegényem, leültem a fotelba, magam elé vettem a szoptatós párnára és néztem anyósomat, hogy vajon le fog-e esni neki, hogy a gyerek addig üvölteni fog és nem kap enni, amíg ő ki nem megy a szobából.)

Szóval szörnyű, de a párom miatt néha muszáj nyelnem. Anyósomnak nincs senkije, most az unokán akarja kiélni magát...

2014. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem nagyon normális szüleim vannak. Elfogadják, hogy a gyereket mi neveljük, figyelembe veszik mit engedünk meg és mit nem és ők is így csinálják. Anyósom és apósom nem látta még a 20 hónapos fiunkat, így nyilván nem tudnak semmibe beleszólni.
2014. jan. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Anyós szerencsére nekem csak 1-2 "tanácsot" ad, de semmi extra. Ellenben sógonőméknél szándékosan mindenben ellentmond az apukának. Legutóbbi ebédnél már én akartam rászólni, de férjemre való tekintettel nem tettem.
2014. jan. 30. 15:26
 7/11 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálásba viszont a szüleim szólnak bele. Állítólag 4hónaposan én már szalonnát ettem.
2014. jan. 30. 15:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk após akart beleszólni, (anyós csendes típusú nő, semmiért se szólt soha) de miután a férjem megmondta neki a szemébe, h senki véleménye nem érdekel a nevelés során azóta abbahagyta (persze ebben volt egy kis célzás is, m após nem volt éppen mintaapa...).
2014. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyám nem szólt bele, anyósom próbálkozott, de a férjem rövid úton leállította. Kétszer megkérte szépen, harmadjára mondta, hogy fogja vissza magát, vagy maradjon távol :)

Hatott, azóta is tökéletes nagyi :D

2014. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam igen. Nem csak anyós, édesanyám is. volt néhány csörténk, néhány finom figyelmeztetés, elbeszélgetés észérvekkel, rövid üvöltözés - minden hasztalannak bizonyult. Így hát egyik fülemen be, másikon ki és úgy csinálom, ahogy én jónak tartom. (hozzátartozik, h ha jónak tartom a tanácsát, akkor megfogadom, tehát nem vagyok eleve elutasító, de ez sajnos ritka, mivel én is olyan nagyszerű javaslatokat kapok, h öntsem le jó hideg vízzel, az elveszi a kedvét a sírástól, meg tartsam "ketrecben", h önállóságra neveljem+csak ott tud megtanulni állni.
2014. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!