Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek második gyereket...

Ti mernétek második gyereket vállalni "ilyen" körülmények közé? :A fiam 8 éves. Akiket kérdeztem fele fele arányban mondták hogy nem vagy igen. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Másfél szobás albérlet 3 éve lakunk itt.

Párom véglegesített a munkahelyén netto 130.000ft .

Én dolgozom minimálbér.

Hitel 2 évig még 20.000ft

Albérlet ismerősé 20.000ft

Rezsi télen is max 35.000ft.

Semmilyen más kiadásunk nincs ami "kötelező" kiadás lenne.

Autó hitelmentes.

Kb havi bevételünk nettoban:252.000ft


2014. febr. 1. 16:09
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyan nem. Nem csak etetni és öltöztetni kell a gyereket, de fejleszteni, sportoltatni, taníttatni is. Nem lenne képem azt mondani, hogy fiam, 18 éves vagy, de itt befejezted a tanulást, mert én nem fizetem ki az egyetemedet. Továbbá minden fillér, amit most az új babára költenék, azt gyakorlatilag az elsőszülöttől vonnám meg. Micsoda élet az, ahol csak a kuporgatás, meg a nélkülözés van, de már 4 stranbelépőt nem tudunk kifizetni? :(
2014. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Hát igen ha közös lenne nem is szülnék az biztos.De nem közös.Azt hiszem a vágyam egy darabig vágy marad mert nem szeretnénk meggondolatlanul dönteni.
2014. febr. 1. 16:47
 13/35 anonim ***** válasza:
71%
Én várnék 2 évet. A hitel lejárna, a párod lehet jobban keresne.
2014. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk ha tudnátok sorolni és egy év múlva előtörleszteni a hitelt máris beljebb lennétek.
2014. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Látom az embereket milyen körülmények közé szülnek és mernek.Mi meg normálisan élünk megvan mindenünk nem éhezünk és mégsem szülhetek még.Na ez az ami k.... sz.... esik.
2014. febr. 1. 16:59
 16/35 anonim ***** válasza:
61%
Én sem vállalnék, én élni szeretném az éltete, és az nem arról szól, hogy minden filléren spórolnunk kell, és egyik hónapról a másikra kell élnünk. Sokkal boldogabb lennék, ha az egy gyerekemnek mindent meg tudnék adni (értsd: egészséges táplálkozás, sportolás, különóra, kirándulás, utazgatás együtt, mozi, színház, stb. tehát nem luxus dolgokra gondolok), minthogy két gyerekkel azt számolgassuk lesz-e elég pénzünk hó végére.
2014. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%

3. vagyok

Szóval a 8 éves gyerek nem közös.

Háááát, így sokkal rosszabb! Teljesen megértelek.

Az én lányom is akart tesót, de akkor nem lehetett, nem tudtuk volna rendesen felnevelni kettőt. Nagyon rossz érzés volt, máig emlékszem rá, pedig már 4 éve volt, és szerencsére mégis be tudtuk vállalni a tesót. Ebyébként pont 2 év múlva jutottunk el oda, hogy jöhet a 2.!

Te is próbáld kivárni a 2 évet, időben még bőven benne vagy!

2014. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
73%
Arra is gondolnotok kell,hogy mi lesz, ha az ismerős bármi okból eladja a lakást, nektek meg keresni kell új albit, az biztos nem 20.000 ft lesz.
2014. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
73%

Én is bevállalnám. Az ember nyilván tervez és nem azt, hogy éhen fog halni. A férj ugye kezdő mérnök. Ha minden jól megy növekszik a fizetése. Az anyuka sem biztos hogy egész életébe minimált fog keresni, lehet továbbtanulni / átképeztetni magunkat, elérni hogy a keresetünk több legyen. Míg kicsi a baba, tudtok spórolni, ovi után kezdődik meg a kiadás. (a fejlesztés, külön programok ami több pénzbekerül)

Ahogy írták előttem, használtan is lehet babaholmit venni, azt kell belekalkulálni, hogy kaján túl legyen mindig pénzt pelenkára (mosható pelenkával további spórolási lehetőség is van) esetleg tápszerre (jó esetben ugye ez nem kell) és gyógyszerre. Két év után meg a hitel is lejár. Azért a babaprojekt előtt én is tennék biztonsági tartaléknak félre valamennyit, de az élet kiszámíthatatlan, ideális időpont sajna nagyon kevés embernek adatik meg.


Nálunk amúgy 430 volt a nettó bevétel. Ebből azonban két lakáshitelt fizetünk 140 ezer (mindkettőnk házasság előtti devizahiteles eladhatatlan szerzeményéből) valamint egy autó hitel volt 70 plusz a rezsi olyan 60 ezer forint. Tehát olyan 160 nettó volt adott. Mi 1 millát tettünk félre a gyerek születésére biztonsági tartaléknak. Azt gondoltuk optimális helyzet. Csak aztán a chf hitel felment madj' a duplájára valamint a férjem cége ellen bűncselekményt követtek el, az összes spórolt pénzünk elment rá. Már terhes voltam a kistesóval és akkor eléggé tanácstalanok voltunk. Kb, miután mindent kifizettünk, maradt 100.e ft négyünkre. Elég szűkösen jöttünk ki. Aztán, a hiteles autót nagynehezen sikerült eladni lecseréltük egy kifizetett régebbi típusra így egyből jobb a helyzet. Az egyik lakáshitel meg lejár 1,5 év múlva, de én 1 év múlva visszamegyek dolgozni. szóval lehet, hogy most nehéz, de mikor visszamegyek dolgozni addigra nagyjából 250 marad nettóba, ha mindent kifizettünk. És igazából a költséges rész onnantól kezdődik a gyerekeknél, nem?

2014. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Ha el kell költöznünk akkor is van hová mert van egy egy szobás lakásunk ami ki van albérletbe adva.Meg anyósomék 3 szintes házban laknak,elötte ott laktunk oda mehetnénk.Nekünk egy jó kocsink van azt anyósoméktól kaptuk.Sokat költök kajára sokszor veszek "luxus" dolgokat,rengeteg őszilevet iszunk az sem olcsó.A kaját hordjuk de még igy is sokat vásárolok a párom szerint.havi 80 ezer elmegy csak kajára.Benzin nem sok talán 10.000ft Ha el kell utazni akkor több.Körmöshöz járok havonta egyszer de ennyi.Ruhát 2-3 havonta veszek magunknak.Én tudom hogy sokat tudnánk spórolni mert rajtam múlik de nekem nem megy.Én nem tudom más hogy a f.... csinálja.Amit megkívánok megveszem.Férjem spórolna csakhát "nem engedem".Nincs akaraterőm.Nagyon szeretném de nem tudom hogy kell:(
2014. febr. 1. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!