Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek második gyereket...

Ti mernétek második gyereket vállalni "ilyen" körülmények közé? :A fiam 8 éves. Akiket kérdeztem fele fele arányban mondták hogy nem vagy igen. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Másfél szobás albérlet 3 éve lakunk itt.

Párom véglegesített a munkahelyén netto 130.000ft .

Én dolgozom minimálbér.

Hitel 2 évig még 20.000ft

Albérlet ismerősé 20.000ft

Rezsi télen is max 35.000ft.

Semmilyen más kiadásunk nincs ami "kötelező" kiadás lenne.

Autó hitelmentes.

Kb havi bevételünk nettoban:252.000ft


2014. febr. 1. 16:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%
Nem mondanàm èlből, hogy nem. De èn nrm mernèm bevâllalni..mi van ha uj albi kell vagy akàrmi? de ha ugy gondoljàtok mièrt ne?....
2014. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
41%
Döntsd el, mi a fontosabb neked. Hogy egy gyereknek biztosítani tudd ezt a színvonalat (ami szerintem elég jó, és ez lenne a minimum), vagy két gyerek szerényebben. Ha már mondjuk két táborozást nem tudnál úgy kifizetni, hogy ne érezzétek meg, akkor inkább várjatok kicsit, hátha jobban alakulnak a dolgok.
2014. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem a havi bevétel a necces, hanem az, hogy egyáltalán nincs megtakarítás. Ha bármi miatt megugranak a kiadások (hosszabb betegség, valamelyik fél keresőképtelensége, költséges gyógykezelés), azonnal össze fog omlani az egész életetek.

Ehhez sajnos elég egy autóbaleset is, vagy munkahely elvesztése - jelenleg azt se húznátok ki, ha a férjednek 1-2 hónapig nem lenne munkahelye.


Nálad várható keresetemelkedés, képzed magad?

2014. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
52%

19-es vagyok.

Az viszont baj, ha nem tudsz spórolni. Amikor jól megy én is költök luxusra, külföldi utazásra, körömre stb. Amikor meg ott voltunk a béka a feneke alatt, akkor csináltam egy excel táblázatatot, hogy kiszűrjem mi fölösleges kiadás, és eléggé ledöbbentem.. Abban a szűkös állapotban jó sok mindent megtanultam a spórolásról. Vagyis a szükség rávisz. De ha nincs rá hajlandóságod, az viszont baj..


Viszont valaki írta, hogy gondolj arra ha eladják a fejetek fülül a lakást. Nos szerintem a mai világban az albérletek kiszámíthatóbbak mint a lakáshitel. Te 20-at fizetsz, el kell költöznötök, akkor kapsz 30-40 ért rossz esetben egy másik albit. (gondolom nem pesten laktok, mert ott 20-ért legfeljebb garázs van).

Mi meg? Fizetem a mára árfolyamrögzített lakáshitelemet még 10 évig most ismét 70, aztán 3 év múlva ki tudja mennyi lesz? Eladni nem lehet, mert a frank miatt a lakás értéke nem éri el a hitel értékét, pedig önerővel vettem anno. Szerintem ebből a szempontból jobb helyzetben van egy albérletes, pláne ti, ha nektek van kiadott lakásotok is (nyilván abból is jön bevétel) plusz ott van a szülök háza is végszügség esetére.

2014. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó barát adja ki nekik ennyire olcsón 20-30 ezerért sehol nincs albérlet, teljesen jogos érv az is.
2014. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Én akarnék spórolni csak nem tudom hogy kell keményen spórolni.minimum 150 ezerből csak meg kéne tudnunk élni.Valaki szerint szégyen hogy ennyiből nem tudunk megélni más meg felelőtlennek tartana.
2014. febr. 1. 18:30
 27/35 anonim ***** válasza:
Nem vállalnék a bevétel is kevés a lakás meg nagyon kicsi.Várnék még úgy 2 évet bizti.
2014. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
vállalnám
2014. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Nem vállalnám. Így meg, hogy ennyire nem tudod megfogni a pénzt, pláne. Bármi váratlan kiadás bejön, gondban lesztek.


Az meg, hogy mások rosszabb körülmények közé szülhet, te meg nem, ezt nem értem. Neked is vannak kételyeid, különben nem kérdezted volna meg idegenektől.


Várjatok még. Hátha emelkedik mind a kettőtök fizetése, te megtanulsz spórolni, és tudtuk félrerakni, én félretett pénz nélkül nem vállalnám.

2014. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Én várnék egy fél évet a helyedben, azalatt megtanulnék spórolni. Mindenen. Szerintem havi 50-et simán félre tudtok majd tenni, és ebbe bele fog férni egy-egy kirándulás is, hidd el :)


Így egyrészt nem lesz az, hogy ha ne adja Isten valami gáz van, akkor mindenféle tartalék nélkül álltok és lestek, másrészt pedig megtanultok félretenni :)


Nekünk sokat számít az, hogy heti menüt írunk (van, hogy az egész havit megbeszéljük), aszerint vásárolunk.

Minden rezsivel igyekszünk spórolni, de járunk kirándulni, a kicsinek is megveszünk mindent, ami csak kell.

2014. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!