Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mernétek második gyereket...

Ti mernétek második gyereket vállalni "ilyen" körülmények közé? :A fiam 8 éves. Akiket kérdeztem fele fele arányban mondták hogy nem vagy igen. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Másfél szobás albérlet 3 éve lakunk itt.

Párom véglegesített a munkahelyén netto 130.000ft .

Én dolgozom minimálbér.

Hitel 2 évig még 20.000ft

Albérlet ismerősé 20.000ft

Rezsi télen is max 35.000ft.

Semmilyen más kiadásunk nincs ami "kötelező" kiadás lenne.

Autó hitelmentes.

Kb havi bevételünk nettoban:252.000ft


2014. febr. 1. 16:09
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Spórolás: írd össze tételesen, hogy mire költötök. De tényleg mindent, a 150 forintos rágót is.

Ami ismétlődő tétel, azt hónap végén add össze (pl. napi két kakaós csiga 600 ft, felszorozva 20-szal már 12.000 Ft egy hónapban).


Ezt egy hónap múlva nézzétek át és bizonyos tételeknél szigorítsatok, vagy teljesen hagyjátok abba a vásárlását.


Bevásárolni előre megírt listával menj, ne engedd magadnak, hogy bármi mást "mert megláttam és megtetszett" alapon megvegyél.


Illetve az is működik, hogy a félretenni kívánt összeget fizetés napján (!!) elzárod magad elől. Akár egy lezárt borítékba, akár bankban lekötve - amit azért nehezebb szívvel tör fel az ember. A költőpénzt (ami rezsi után marad) oszd fel négy felé és hetente annyit költs csak, ne nyúlj hozzá a kvöetkező hetihez.

2014. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Csak nekem ilyen nehéz a spórolás vagy másnak is?
2014. febr. 2. 10:22
 33/35 anonim ***** válasza:
nekünk is kb. ennyi a bevételünk, gyerekünk nincs még, és itt is azt írták, hogy ennyi pénzre nem vállalnák... pedig én is nagyon szeretném már...
2014. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, szeretnél ténylegesen spórolni, vagy csak vállveregetést vársz, hogy másnak se megy?


A válaszaidból úgy tűnik, hogy te tulajdonképpen teljesen elégedett vagy a költési szokásaiddal, ténylegesen nem szeretnél változtatni rajta, csak kicsit panaszkodsz a rend kedvéért.

2014. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszindulatú ember vagy......
2014. febr. 2. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!